Hokej Znojmo - Sparta on-line

29. 3. 2006 13:10
Hokejisté Znojma se pokusí přerušit vítěznou sérii Sparty v play-off a využít domácího prostředí k vyrovnání stavu semifinále extraligy. Úvodní duel ve čtvrtek Orli prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Jak to dopadne v pátek, to zjistíte v naší podrobné on-line reportáži.

60:00 Konec utkání. Znojmo dokázalo odpovědět na včerejší výhru Sparty. Vítězstvím 3:1 srovnalo stav série na 1:1. Semifinálové boje se nyní přesunou do Prahy.

59:11 Chyba domácích, ale Trvaj uspěl proti Netíkovi.

58:46 GÓL! Znojmu se vyplatilo aktivní napadání na vlastní polovině. Orli získali kotouč, Jareš přiťukl Dopitovi a ten rozsvítil červené světlo za brankou Sparty. Znojmo vede 3:1, je rozhodnuto.

58:20 Ludvík vyhodil na zakázané uvolnění, Sparta se znovu stěhuje do útočné třetiny. Bříza jde definitivně z branky, hosté to zkouší v šesti. Místo brankáře přišel Pilař.

Kouč Výborný s asistenty připravil variantu pro hru v šesti mužích. Bříza zatím zůstává na ledě, spolu s ním tam jsou čtyři útočníci Sparty a pouze jediný bek.

58:07 Netíkova několikrát zblokovaná střela skončila pod Trvajovou lapačkou. Následuje oddechový čas pro Spartu.

56:55 Dopita žabičkou vyzval Jareše ke střele. Ten z první napřáhl, ale skákající kotouč netrefil podle svých představ.

56:42 Tak přece jen vydařený útok Sparty. Trvaj však předvedl několik parádních zákroků a drží domácí šance na první výhru v sérii. Zasáhl dobře jak proti Netíkovi, tak i vzápětí po dalším závaru.

56:16 Znojmo dobře forčekuje, nedovoluje sparťanům rozehrávku.

Ústí v barážovém utkání se Vsetínem znovu vede - 2:1. V polovině utkání ho poslal do vedení Klimt.

53:06 Bičánek je na ledě, Znojmo se bez problémů ubránilo.

52:21 Až nyní střílel Marek, ale Trvaj byl pohotový.

52:10 Polovina přesilovky je pryč a Sparta se zatím nedostala k dobré střelecké příležitosti.

Znojmo vede necelých devět minut před koncem stále 2:1.

51:06 Marek se dral k dorážce, Bičánek jej stáhl k ledu. Za hrubost jde na dvě minuty na trestnou lavici.

50:53 Ton ostře, ale nepřesně pálil z otočky.

50:23 Sparta v plném počtu, kapitán Chabada je na ledě.

49:47 Sparta se teď dobře brání, hostující hráči ukrajují cenné vteřiny z oslabení.

48:32 Bičánkova rána. Tento bek pálí okamžitě poté, co se na modré dostane ke kotouči a má před sebou trochu prostoru.

48:23 Chabada přidržel Pláška a bude pykat. Znojmo má příležitost navýšit náskok při početní výhodě.

47:13 Erat hledal před brankou Ludvíka, ten byl dobře strážen hostující obranou.

45:44 Plášek sklepl puk ze vzduchu a pak připravil šanci pro Ondřeje. Jeho střelu Bříza pokryl.

44:52 Bříza lapil Eratovu prudkou ránu od modré.

43:42 Štefanka rozvlnil síť, ale jen tu boční. Část stadionu se již radovala, ovšem bezdůvodně.

43:34 Vykoukal a Kašpařík zahrozili před brankou Znojma.

43:01 Pěkná kombinace domácích, ale nepřesně zakončená. Bříza ani nemusel zasahovat, puk šel nad jeho branku.

42:15 Ton nabíjel Hlinkovi, ten ale nalevo od Trvaje promáchl. Hlinka byl přitom před znojemským brankářem sám, obránci na něj zapomněli.

40:37 GÓL! Znojmo vede 2:1. Od Chabadovy brusle se puk dostal k Mikulíkovi a ten propálil Břízu! Tentokrát vyšel nástup do třetiny lépe domácím Orlům.

40:01 Začala třetí část hry.

Vsetín vyrovnal v Ústí na 1:1.

40:00 Konec druhé třetiny. Stav utkání Znojmo - Sparta 1:1.

36:11 Čakajík pomohl Znojemským přečíslit soupeře, sjel si od modré čáry, ale nakonec to k úspěchu nevedlo. Jeho bekhendovou přihrávku do brankoviště Bříza zblokoval.

35:27 Straka našel Sivka, který musel chvíli přemlouvat nepokojný puk, ale z prostoru mezi kruhů nakonec přestřelil.

34:44 Beroun prověřil Břízu po Štefankově přiťuknutí zpoza branky. Domácí hráč byl na chvíli před brankou zcela sám, jenže poskakující kotouč netrefil ideálně!

V souběžně hrané baráži o extraligu vede Ústí nad Labem doma nad Vsetínem 1:0.

31:32 Sparta oslabení v pohodě zvládla, je v plném počtu a tlačí se před Trvaje.

30:58 Mezitím však usedl na trestnou lavici s osobním desetiminutovým trestem za nesportovní chování hostující Pilař. Počet hráčů na ledě se nemění.

30:44 Němečkova rána se zastavila o Pilaře, Sparta okamžitě vyvezla kotouč až k Trvajovi. Ten přerušil hru.

29:32 Štefanka se protahoval útočným pásmem, byl ale zahákován Ptáčkem. Znojmu se nabízí dvouminutová početní výhoda.

27:29 Štefanka už je na ledě a s kotoučem, přesilovka skončila.

27:18 Šikovná Markova střela mezi nohama jednoho z obránců.

26:43 Sparta kombinuje, ale Hamanova rybička snahu hostů o druhý gól zmařila.

25:29 Toman ostře vystartoval u mantinelu na Štefanku, ten se po něm ohnal. Vyloučen byl ale jen znojemský hráč, Sparta má přesilovou hru.

24:48 Trvaj musel opět zasahovat po kombinaci sparťanů, kterou zakončoval ranou z mezikruží Pilař.

24:08 Kratěna vypálil po situaci jeden na jednoho, ale velmi nepřesně. Trvaj nemusel zasahovat.

22:34 Stehlík napřáhl na modré, před Trvajem byla změť těl. Znojemský gólman nakonec nepokořen, ovšem obořil se na své spoluhráče.

22:08 Netík mířil do horního růžku, ovšem nepříliš přesně.

21:36 Vzruch i před Břízou, ale tísněný znojemský útočník nedokázal poslat puk do sítě.

21:10 Markova rána, Trvaj si s ní poradil.

20:01 Začátek druhé třetiny.

20:00 Konec první třetiny. Po prvních dvaceti minutách je stav 1:1. V úvodu utkání dostal Spartu do vedení Sivek, v závěru třetiny srovnal Štefanka.

18:37 GÓL! Znojmo vyrovnalo - 1:1. V samotném závěru přesilovky se Štefanka přece jen prosadil. Tečoval ránu od modré a našel volné místo v Břízově postoji.

18:10 Stadion vyhrkl nadšením, ale gól to nebyl! Bříza vytáhl parádní zákrok proti pokusu Štefanky, který byl zcela sám před brankovištěm. Zkušený brankář proti jeho ráně vytrčil levý beton a zastavil rodící se znojemskou radost.

17:56 Štefanka nabil na modrou Němečkovi, ten pálil. Před Břízou ještě přejel Pucher, gólman Sparty ale kryl.

17:34 Erat pálil, střela zblokována.

16:38 Tabaček jde znovu za katr. Znojmo může v závěru třetiny potrestat jeho faul.

16:30 Obrovská šance Znojma! Mikulík směřoval přihrávku před branku, Bříza si puk málem sám srazil za svá záda patkou hole.

15:34 Vrátil se i Bičánek, početní výhody, byť zkrácené, změnu stavu nepřinesly.

14:39 Tabaček je na ledě.

14:08 Ton se i mezi třemi protihráči dostal ke střele a prověřil Trvaje.

13:34 Síly na ledě se srovnají. Bičánek přehnal důraz u mantinelů a za napadení jde "sedět".

13:28 Sparta se na chvíli osvobodila, vzápětí prudce pálil opět Bičánek. Bříza si poradil.

13:11 Bičánek pálil od modré, Znojmo dál kombinuje v útočné třetině.

12:39 Tabaček si přitáhl Erata, který se pokoušel puk sklepnout za Břízu a jde pykat. Znojmo bude hrát dvouminutovou početní výhodu.

11:18 Místo kotouče skončil v brance Sivek. Sparťané jsou vykázáni z útočného pásma.

10:12 Erat přihrával Dopitovi, kotouč odražený od brusle bránícího hráče mířil na Břízu, ten si však s ním i s Dopitovým pokusem o dorážku poradil.

08:56 Kašpařík i potřetí narazil na připraveného Trvaje! Sparťanský útočník vybojoval dobrým napadáním puk na Pláškovi, pak proti Trvajovi zkusil forhendový blafák, ale nedokázal kotouč usměrnit pod břevno.

07:37 Mikulík mohl přihrávat na lépe postaveného spoluhráče, ale volil ránu. Nic z toho.

05:56 Sparta je herně lepší, v její další šanci byl Špaňhel. Znojemské manko však stále zůstává jednobrankové.

05:45 Další Kašpaříkův pokus.

05:23 Sparťané oplatili útokem, Kašpařík se vynořil zpoza branky a rychle zakončil. S jeho střelou z úhlu po ledě si ale Trvaj poradil.

04:43 Nakonec se Znojmo přece jen dostalo na krátkou návštěvu před Břízu, ale nic nevytěžilo.

03:51 Sparta dobře narušuje rozehrávku Orlů, ti se jen těžko prodírají středním pásmem. Nedaří se jim pronikat do útočné třetiny, kde by mohli ohrozit Břízu. Hraje se dlouho bez přerušení.

01:56 Trochu vzruchu před oběma brankami, nahození od modré ale ani jednoho z gólmanů nezaskočila.

01:13 GÓL! Sparta vede 1:0. Začalo se zostra, první vážnější příležitost skončila brankou. Znojemský obránce Haman srazil střelu od modré a Sivek neměl problém posunout puk za bezmocného Trvaje.

00:41 Hostan Aréna je znovu vyprodaná, ani povodně nedokázaly spláchnout semifinálové nadšení Znojemských.

00:01 Utkání bylo zahájeno.

Hlavními rozhodčími budou Husička a Minář.

Předpokládané sestavy:
Znojmo
: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov - J. Štefanka, Pucher, Mikulík - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek.
Sparta: Bříza - Ptáček, Toman, Vykoukal, Jan Hanzlík, Pilař, Černošek, Tabaček, Stehlík - O. Kratěna, J. Hlinka, Chabada - Netík, J. Straka, Sivek - Ton, Marek, Štrba - Špaňhel, Kašpařík, Langhammer.

O situaci ve Znojmě čtěte ZDE.

Začátek Druhé utkání semifinálové série mezi Znojmem a Spartou začíná na jihu Moravy v 17 hodin.