Havlát režíroval debakl, Slovák Gáborík dal čtyři góly

Aleš Vávra Aleš Vávra
20. 1. 2011 9:00
Calgary - Minnesota 0:6, Rangers - Toronto 7:0

Calgary - Ve středečním utkání zámořské NHL mezi Calgary a Minnesotou zazářil český útočník hostí Martin Havlát. Na drtivé výhře Minnesoty 6:0 se podílel dvěma góly a jednou asistencí.

Už ve čtvrté minutě utkání Havlát otevřel skóre, v úvodu druhé části pak přihrál na čtvrtý gól a tři minuty před koncem svým druhým gólem zpečetil konečný výsledek.

Skvělý Hejduk. Třemi body porazil nejlepší tým NHL
Pavelec vychytal nájezdy, Chára dal svůj první hattrick

I přes bohatý bodový zisk mělo utkání jiného hlavního hrdinu. Hvězdou zápasu zámořští novináři jednoznačně vyhlásili finského gólmana Wild Niklase Bäckströma, který zneškodnil všech 37 střel Plamenů a vychytal druhý shutout letošního ročníku NHL. Fin přitom nastoupil poprvé od 31. prosince, kdy si poranil kyčel.

V pomyslné soutěži o nejtěžší debakl večera ale Calgary netriumfovalo. Ještě větší výprask si z New Yorku odvezli hokejisté Toronta. Místní Rangers byli k nezastavení a zvítězili 7:0. O neobyčejný střelecký zápis se postaral slovenský útočník Marián Gáborík, který vstřelil čtyři góly a na jeden přihrál.

Slovák tak velmi stylově ukončil svůj střelecký půst trvající osm zápasů. "Je to super pocit, zvlášť z prvního gólu jsem měl velkou radost. Hodně se mi ulevilo, že jsem se konečně zase trefil," přiznal Gáborík. Sedmé čisté konto v sezoně vychytal švédský gólman Henrik Lundqvist, stačilo mu na něj ale pouze 22 zákroků.

Do branky Floridy se po třech zápasech na střídačce vrátil Tomáš Vokoun. V souboji s Columbusem vedl jeho tým 2:0, nakonec ale prohrál 2:3 po prodloužení. "Není to o tom, že jsme ztratili zápas kvůli gólu v poslední minutě. O vyrovnání jsme si říkali celou třetí třetinu. Měli jsme šance vedení pojistit, ale neproměnili jsme je a pak přišel trest," zlobil se Vokoun, jenž si připsal 35 zákroků.

NY Rangers - Toronto 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)
Branky: 11., 14., 32. a 35. Gáborík, 13. Boyle, 16. Fedotěnko, 41. Zuccarello. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18.200.

Calgary - Minnesota 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
Branky: 4. a 58. Havlát, 7. M. Koivu, 39. Madden, 43. Clutterbuck (Havlát), 53. Kobasew. Střely na branku: 37:24. Diváci: 19.289.

Florida - Columbus 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 3. Booth, 9. Stillman (Dvořák) - 19. Tjutin, 60. Vermette, 65. Umberger. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 38 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 92,1 procenta. Střely na branku: 31:38. Diváci: 11.629.