Hašek je zpět po zranění. Hned vychytal vítězství

9. 10. 2010 19:30
V KHL si zachytal i Jakub Štěpánek.
Hašek vychytal výhru nad Čechovem.
Hašek vychytal výhru nad Čechovem. | Foto: Zuzana Hronová

Moskva - Úspěšný návrat do branky Spartaku Moskva prožil český hokejový brankář Dominik Hašek. Jeho tým zvítězil na ledě Viťazu Čechov 4:2 a připsal si teprve čtvrté vítězství ze třinácti letošních zápasů.

Hašek se postavil mezi tři tyče po dvouzápasovém odpočinku zaviněném bolestmi přitahovače stehenního svalu a dovedl Spartak k vítězství. Z lavičky už Haška a jeho spoluhráče nevedl český trenér Miloš Říha, jehož vedení moskevského klubu v pátek odvolalo z funkce.

Trenér Říha ve Spartaku končí. Přestože měl Haška
Bratření NHL s Ruskem. Novou éru odstartoval Čajánek

V dnešních zápasech KHL se představil také další český gólman. Jakub Štěpánek hájící barvy Petrohradu vystřídal v polovině utkání na ledě Dynama Moskva svého kolegu Nabokova, který inkasoval čtyřikrát během úvodních devíti minut druhé třetiny.

Štěpánek podal dobrý výkon a dostal jen jednu branku. Petrohrad však prohrál vysoko 2:5. Jeden gól vítězů si připsal obránce Filip Novák.

Kontinentální hokejová liga:
Dynamo Moskva - Petrohrad 5:2 (za domácí Novák 1+0), CSKA Moskva - Atlant Mytišči 2:3, Viťaz Čechov - Spartak Moskva 2:4, Dinamo Minsk - Jaroslavl 1:3 (za hosty Vašíček 1+0, Rachůnek 0+1), Dinamo Riga - Nižnij Novgorod 4:1.