Petružálek s Gulašem zařídili v KHL vítězství svých týmů

16. 9. 2013 20:34
Reprezentační forvard Jakub Petružálek se poprvé v sezoně trefil, stejně jako Milan Gulaš z Magnitogorsku.
Milan Gulaš.
Milan Gulaš. | Foto: CPA Eduard Erben

Magnitogorsk - Českou pečeť měla první dvě utkání pondělního programu Kontinentální ligy. Reprezentační útočníci Milan Gulaš a Jakub Petružálek si totiž připsali vítězné trefy svých týmů.

Gulaš se prosadil po příhře jiného ex-plzeňského hráče Jana Kováře, když tvrdou ranou golfákem poslal svůj Magnitogorsk do vedení 2:0 nad Novokuzněckem. Zápas nakonec skončil výhrou domácích 3:1.

Petružálek se trefil dokonce dvakrát, když otevřel i uzavřel skóre zápasu mezi Amurem Chabarovsk a Ufou. Amur zápas vyhrál 4:3 v prodloužení, i když ještě dvě minuty před koncem základní hrací doby prohrával o gól.

Jak Gulaš, tak Petružálek se v této sezoně střelecky prosadili vůbec poprvé.

Výbornou formu potvrdil Roman Červenka, který svým čtvrtým gólem v pátém utkání přispěl k výhře Petrohradu nad Záhřebem 3:0. Český kanonýr je zatím druhý v kanadském bodování soutěže.

K výhrám svých týmů přispěli také gólman Čerepovce Jakub Štěpánek, útočník Nižněkamsku Petr Koukal, který zaznamenal dvě asistence a také obránce Jan Kolář, jenž v dresu Doněcku jednou přihrával.

Kontinentální hokejová liga:

Magnitogorsk - Novokuzněck 3:1 (za domácí Gulaš 1+0), Ufa - Chabarovsk 3:4 v prodl. (za hosty Petružálek 2+0),

Čerepovec - Dinamo Minsk 4:2, Nižněkamsk - Vladivostok 6:5 po sam. nájezdech (za domácí Koukal 0+2), Petrohrad - Záhřeb 3:0 (Červenka 1+0), Jaroslavl - Doněck 3:4 v prodl. (za hosty Kolář II 0+1).