Generálka na extraligu: Plzeň vyhrála, Litvínov padl s Ústím

6. 9. 2012 21:19
Hokejisté Litvínova prohráli na ledě prvoligového Ústí nad Labem 1:4. Plzeň doma zvítězila nad Českými Budějovicemi 5:3.

Praha - Extraliga se blíží, týmy rozehrály generálky. Hokejisté Litvínova prohráli na ledě prvoligového Ústí nad Labem 1:4. Poslední test mají za sebou také další čtyři celky nejvyšší soutěže.

Plzeň doma zvítězila nad Českými Budějovicemi 5:3, Zlín v přestřelce vyhrál i díky hattricku Jaroslava Balaštíka nad slovenskou Skalicí 7:6 a Kometa Brno remizovala se Zvolenem 1:1.

Litvínov prohrával v Ústí od páté minuty, kdy se prosadil Rod, za 75 vteřin vyrovnal Majdan, ale za 24 vteřin vrátil domácím náskok Tůma.

Ve druhé části zvýšili náskok Slovanu Rod a ve 28. minutě v přesilovce Sýkora. Pak už se stav severočeského derby nezměnil.

Zlín se ujal vedení nad Skalicí v deváté minutě díky Holíkovi a po Školiakově vyrovnání poslali Köhler a v přesilovce Čajánek domácí do vedení 3:1.

Plzeň nastartoval Vlasák

Ještě v úvodní části snížil v početní výhodě opět Školiak. V druhém dějství upravil na 5:2 dvěma góly Balaštík, pak snížil český útočník Stieler a Sloboda dvěma trefami vyrovnal. V 55. minutě dovršil hattrick v přesilovce Balaštík, Kudrna na to reagoval, ale 44 vteřin před koncem rozhodl Okál.

Plzeň začala lépe díky Vlasákově gólu ze třetí minuty, vzápětí vyrovnal v přesilovce českobudějovický Rousek, ale do poloviny utkání Indiáni po gólech Martina Heřmana, Jeřábka a Marušáka upravili na 4:1.

Na Šimánkovo snížení v početní výhodě reagoval rovněž v přesilovce Frolo a 25 vteřin před koncem už jen zkorigoval výsledek Rousek.

Duel v Brně byl na branky chudý. Po 87 vteřinách dostal hosty do vedení ve vlastním oslabení Lukáš Jurík a ve 38. minutě v přesilovce pět na tři srovnal Miloslav Hořava, čerstvá posila Komety.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Verva Litvínov 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky: 5. a 25. Rod, 7. Tůma, 28. T. Sýkora - 7. Majdan.

HC Plzeň 1929 - HC Mountfield České Budějovice 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)

Branky: 3. Vlasák, 14. M. Heřman, 22. Jeřábek, 29. Marušák, 37. Frolo - 8. a 60. Rousek, 32. Šimánek.

HC Kometa Brno - HKM Zvolen 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)

Branky: 38. M. Hořava - 2. L. Jurík.

PSG Zlín - HK 36 Skalica 7:6 (3:2, 2:1, 2:3)

Branky: 30., 39. a 55. Balaštík, 9. Holík, 13. Leška, 17. Čajánek, 60. Okál - 10. a 18. Školiak, 41. a 44. Sloboda, 40. Stieler, 57. Kudrna.