Furch potřetí v sezoně KHL vychytal čisté konto

12. 10. 2017 19:10
Brankář Dominik Furch potřetí v sezoně Kontinentální hokejové ligy vychytal čisté konto. Stoprocentní úspěšnost českého reprezentanta proti střelcům čínského Kunlunu přinesla Omsku domácí vítězství 3:0 a potvrzení vedoucí pozice v Charlamovově divizi. Furch zlikvidoval 41 střel a podle počtu čistých kont se v bilanci brankářů v soutěži posunul na dělené druhé místo. Čtyři nuly má na kontě Igor Šesťorkin z Petrohradu.
EHT, Česko-Švédsko: Dominik Furch
EHT, Česko-Švédsko: Dominik Furch | Foto: Tomáš Liška

Moskva - Naopak Alexander Salák předčasně opustil branku Novosibirsku při domácí porážce 2:4 od Vladivostoku. V úvodu druhé třetiny jej za stavu 1:3 vystřídal Alexej Krasikov, Sibir čeká na body už tři zápasy.

Na souboj českých gólmanů došlo v Jekatěrinburgu a lépe se vedlo domácímu Jakubu Kovářovi. Slovan Bratislava s Markem Mazancem v brance prohrál 3:6, k úspěchu slovenského týmu nepomohl ani autor jednoho gólu Radek Smoleňák.

V brankovišti byl v akci i Pavel Francouz z Čeljabinsku a proti Podolsku vychytal domácí výhru 2:1. Hosté po asistenci útočníka Romana Horáka sice vyhráli první třetinu, ale Traktor ve druhé polovině utkání výsledek otočil.