FOTO Tak září Hertl! Za hattrick posklízel dva pytle čepic

Tomáš Hertl v devatenácti letech uchvacuje NHL. Stane se nástupcem Jaromíra Jágra, jak mu mnozí předpovídají?
Tři zápasy, šest gólů a jedna finesa, která uchvátila hokejový svět. To je vizitka Tomáše Hertla na začátku nové sezony NHL.
Teprve devatenáctiletý hráč má ideální hokejové míry: 188 centimetrů, 89 kilogramů.
Pražský rodák léta zářil v dresu juniorské reprezentace, kde byl vždy největší oporou.
A dlouhodobě na něj spoléhala také pražská Slavia.
Foto: Twitter San Jose Sharks
Prohlédněte si ve fotkách kariéru největšího talentu českého hokeje. Tomáš Hertl v devatenácti letech uchvátil zámoří.

Praha - Devatenáctiletý Tomáš Hertl hodně razantním způsobem vstoupil do zámořské NHL. Největší talent českého hokeje zlanařil do svých řad klub San José Sharks.

Podívejte se na fotogalerii ilustrující kariéru českého hokejisty, kterému se přezdívá "malý Jágr".

 

Právě se děje

před 51 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy