FOTO Greenpeace protestovali na Lvu proti KHL. I s medvědem

Podívejte se na fotogalerii z nedávných akcí Greenpeace, namířených proti Gazpromu.
Lední medvěd? Žádného nevidím, jako by říkal reprezentační bek.
Velký transparent, který příznivci Greenpeace rozvinuli při utkání mezi Lvem a Omskem. Pořadatelé upozorňují, že tím porušují návštěvní řád.
Cílem aktivistů bylo upozornit na údajné prohřešky Gazpromu v Arktidě - především k únikům ropy, které mají dosahovat závratných 30 milionů barelů ročně.
Nedávno se Greenpeace podobně prezentovali i v Lize mistrů, kde takto zaútočili na další Gazpromem sponzorovaný klub, Schalke 04.
Foto: Greenpeace
Sport Sport
18. 11. 2013 11:54
Aktivisté z ekologického hnutí Greenpeace při utkání KHL mezi Lvem Praha a Avangardem Omsk upozorňovali na situaci v Arktidě.

Praha - Ekologičtí aktivisté z hnutí Greenpeace, kteří nedávno prezentovali své názory během závodů formule 1 či utkání Ligy mistrů (více zde), se v neděli ukázali i na utkání KHL mezi Lvem Praha a Avangardem Omsk.

Trnem v oku jim i zde byl ruský těžařský gigant Gazprom, který sponzoruje KHL, a tedy i oba hokejové týmy, jež se v Holešovicích utkaly.

Příznivcům Greenpeace, kteří především chtějí upozornit na 30 milionů barelů ropy, které údajně Gazpromu každoročně uniknou do moře, se podařilo rozvinout velký transparent s nápisem „Osvoboďte naši Arktickou 30" a několik dalších menších vzkazů (viz galerie). Krom toho také na trestnou lavici umístili "ledního medvěda", vedle kterého si chvíli poseděl i český reprezentační bek Ondřej Němec.

„Chceme fair play. Nejen v hokejové aréně, ale také v Arktidě. Požadujeme, aby Gazprom opustil své plány na nebezpečnou těžbu ropy v Arktidě a propuštění našich kolegů, lidi, kteří na tyto problémy upozorňovali poklidným protestem. Věříme, že hokejoví fanoušci mají právo vědět, co je sponzor jejich oblíbeného týmu zač,“ uvedla v tiskové zprávě Šárka Pechová, tisková mluvčí Greenpeace ČR. 

"Respektujeme svobodu slova a možnost vyjádřit otevřeně svůj názor, nicméně aktivisté z organizace Greenpeace se touto aktivitou dopustili několikanásobného porušení návštěvního řádu (vytažením předem neschválených transparentů vyrobených ze špatného materiálu, zakrytí obličeje návštěvníka utkání atd.). Vzhledem k tomu, že celá akce byla evidentně pečlivě plánována, organizátoři si museli být tohoto faktu vědomi. Z tohoto hlediska musí přijmout, že po nich budou vymáhány případné sankce," reagoval na svém oficiálním webu HC Lev.

Zástupci klubu zároveň uvedli, že již od příštího zápasu s Barysem Astana (úterý, 19.00 hod.) budou platit zpřísněná bezpečnostní opatření.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy