Famózní sérii Omsku nezastavily ani Kašparovy góly

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
27. 1. 2011 17:09
Avangard Omsk - Barys Astana 3:2 SN

Omsk - Už dvanáctý korálek na svoji vítěznou sérii navlékli hokejisté Avangardu Omsk, kteří ve čtvrtečním utkání KHL porazili Barys Astana 3:2 na samostatné nájezdy.

Sibiřský celek, který momentálně vládne celé soutěži, přitom v zápase prohrával po dvou trefách Lukáše Kašpara 0:2. Jenže nejprve ve druhé třetině snížil po přihrávce Jaromíra Jágra Petr Vampola a šest minut před koncem po další Jágrově asistenci srovnal Denis Kuljaš.

O vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž se jako jediný z šesti střelců prosadil Jegor Averin.

Hašek a Červenka byli v Rusku vyhlášeni hráči týdne
Červenka rozhodl o desáté výhře Omsku v řadě

Ve druhém čtvrtečním utkání vychytal Petrohradu vítězství 4:3 nad Amurem Chabarovsk český brankář Jakub Štěpánek. O vítězství Petrohradu rozhodl v 62. minutě Alexej Jašin.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Petrohrad 3:4 v prodl. (za hosty Čajánek 0+1), Omsk - Barys Astana 3:2 po sam. nájezdech (Vampola 1+0, Jágr 0+2 - Kašpar 2+0, Novotný 0+1).

11. Viťaz Čechov 47 11 4 5 27 106:151 46

Pozn.: Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.