Vybouchl a brněnského Čermáka přetáhl hokejkou. Stupidní, litoval vyloučený Pöpperle

Daniel Poláček Daniel Poláček
19. 2. 2017 21:03
Hokejová Kometa prohrou na Spartě potvrdila, že výjezdy na cizí hřiště moc nezvládá. Sledované utkání extraligy však rozpoutalo vášně hlavně kvůli zkratu domácího gólmana.
Tomáš Pöpperle neudržel nervy
Tomáš Pöpperle neudržel nervy | Foto: ČTK

Praha - Sparťané smetli utrápenou Kometu 4:0, avšak ke konci druhého dějství jim zatrnulo, neboť brankář Tomáš Pöpperle neudržel nervy. Útočníka Leoše Čermáka, který na něj spadl při závaru, nebezpečně praštil koncem své hole.

Byť spontánní rána směřovala spíš do ramena, zasáhla také obličej. Hříšník s maskou krátce nato dostal trest do konce zápasu. Hosté z Brna navíc za stavu 0:2 rozehráli pětiminutovou, ovšem neúspěšnou přesilovku.

"Stupidní," hlesl Pöpperle po utkání. "Hned jsem věděl, že je zle."

Některým se zdá, že Čermák provokativně ležel na soupeřově gólmanovi příliš dlouho, ale veterán vinu rozhodně necítí: "Snažil jsem se zvednout, ale domácí hráč mě znovu povalil. Pak jsem dostal koncem hokejky do obličeje. Nic příjemného, ale zuby naštěstí vydržely."

Zarmoucený Pöpperle dal fanouškům najevo, že činu lituje, ale zároveň nabídl jistou obhajobu, i když příliš konkrétní být nechtěl: "Byl tam souběh nějakých věcí. On na mně ležel, rozhodčí to nechali být."

Co bude dál, brankář Pražanů netuší. Doufá však, že případný disciplinární trest nebude příliš vysoký, protože před play-off zbývá odehrát pouhá čtyři kompletní kola.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Havárii na Českolipsku s osmi zraněnými prověřuje inspekce, firmě hrozí dvoumilionová pokuta

Okolnosti úterního neštěstí, při kterém bylo v provozovně likvidace nebezpečného odpadu společnosti Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku zraněno osm lidí, prověřuje Státní úřad inspekce práce. Speciálně sestavený kontrolní tým zahájil činnost ve středu. Kdyby zjistil závažná porušení bezpečnostních předpisů, hrozí zaměstnavateli pokuta až do výše dvou milionů korun.

Při neštěstí v Hamru byli v úterý vážně zraněni dva lidé, na místě je museli záchranáři oživovat. Muž hospitalizovaný v Liberci je podle mluvčího nemocnice Václava Řičáře ve velmi kritickém stavu.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Home Credit přerušil přípravy na vstup na hongkongskou burzu

Skupina Home Credit nebude kvůli tržním podmínkám pokračovat v přípravě vstupu na hlavní trh burzy v Hongkongu se svými akciemi. Bez dalších podrobností to oznámila firma. Stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V., která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry, požádala o povolení obchodovat s akciemi v Hongkongu v červenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy