Vybouchl a brněnského Čermáka přetáhl hokejkou. Stupidní, litoval vyloučený Pöpperle

Daniel Poláček Daniel Poláček
19. 2. 2017 21:03
Hokejová Kometa prohrou na Spartě potvrdila, že výjezdy na cizí hřiště moc nezvládá. Sledované utkání extraligy však rozpoutalo vášně hlavně kvůli zkratu domácího gólmana.
Tomáš Pöpperle neudržel nervy
Tomáš Pöpperle neudržel nervy | Foto: ČTK

Praha - Sparťané smetli utrápenou Kometu 4:0, avšak ke konci druhého dějství jim zatrnulo, neboť brankář Tomáš Pöpperle neudržel nervy. Útočníka Leoše Čermáka, který na něj spadl při závaru, nebezpečně praštil koncem své hole.

Byť spontánní rána směřovala spíš do ramena, zasáhla také obličej. Hříšník s maskou krátce nato dostal trest do konce zápasu. Hosté z Brna navíc za stavu 0:2 rozehráli pětiminutovou, ovšem neúspěšnou přesilovku.

"Stupidní," hlesl Pöpperle po utkání. "Hned jsem věděl, že je zle."

Některým se zdá, že Čermák provokativně ležel na soupeřově gólmanovi příliš dlouho, ale veterán vinu rozhodně necítí: "Snažil jsem se zvednout, ale domácí hráč mě znovu povalil. Pak jsem dostal koncem hokejky do obličeje. Nic příjemného, ale zuby naštěstí vydržely."

Zarmoucený Pöpperle dal fanouškům najevo, že činu lituje, ale zároveň nabídl jistou obhajobu, i když příliš konkrétní být nechtěl: "Byl tam souběh nějakých věcí. On na mně ležel, rozhodčí to nechali být."

Co bude dál, brankář Pražanů netuší. Doufá však, že případný disciplinární trest nebude příliš vysoký, protože před play-off zbývá odehrát pouhá čtyři kompletní kola.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy