Spasitele Komety ze třetího čtvrtfinále potrestala disciplinárka. Pokutu mu zaplatí trenér

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 19. 3. 2017 12:35
Ve třetím čtvrtfinálovém zápase proti Spartě rozhodl brněnský útočník Marcel Haščák o výhře Jihomoravanů v prodloužení. Pod postupem do semifinále se podepsal taktéž o den později. Nyní však musí zlatit pokutu, tedy spíše jeho trenér.
Útočník Komety Marcel Haščák
Útočník Komety Marcel Haščák | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Slovenský hokejový útočník Marcel Haščák z Komety Brno byl disciplinární komisí extraligy potrestán za nafilmovaný pád v pátečním třetím čtvrtfinálovém utkání s pražskou Spartou.

Přijde tak o deset procent ze základního měsíčního platu. Kometa v pátek vyhrála 4:3 v prodloužení a v sobotu dovršila postup po výhře 4:1, když ovládla sérii 4:0 na zápasy.

Haščák ve druhé třetině za stavu 2:3 upadl po kontaktu s hokejkou útočníka Lukáše Cingela. "Ve chvíli, kdy bylo zřejmé, že nemůže kotouč dostihnout, využil předchozího klepnutí protihráčovy hole do levé nohy k tomu, aby se pádem pokusil ovlivnit úsudek rozhodčích a získal nesportovním způsobem výhodu pro vlastní mužstvo," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Karel Holý.

"Zákrok nebyl natolik zásadní, aby mohl vést ke ztrátě stability hráče, což dokumentuje i časový odstup mezi zásahem a pádem na ledovou plochu," doplnil Holý.

Pokutu za Haščáka zaplatí Zábranský ze své kapsy

"Před začátkem play off jsem zakázal posílat na disciplinární komisi jakékoliv podněty, protože v play off o samotném utkání rozhodují především hráči a rozhodčí," reaguje pro oficiální web Komety majitel klubu a kouč Libor Zábranský.

Naopak Sparta stížnosti na zákroky brněnských hráčů podávala. Ti se k nim nechtějí vyjadřovat. "Co se týče Marcela, za něj pokutu zaplatím z vlastních peněz, nikoliv z klubových," dodal. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy