Generali Česká pojišťovna play-off • Čtvrtfinále • 19:00

Sparta - Liberec

Sparta
5:4p
2:2, 2:2, 0:0, 1:0
Konec utkání
Liberec
7. Tomášek (Forman, Pavelka)
14. Polášek (Dvořáček, Strnad)
25. Buchtele (Chlapík, Doležal)
30. Polášek (Forman)
104. Pavelka (Tomášek, Řepík)
4. Ordoš (Klepiš, Filippi)
7. Dlouhý (Gríger, Zachar)
29. Filippi (Šmíd, Klepiš)
29. Šír

Vítejte u on-line přenosu ze šestého čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play-off mezi Spartou a Libercem. Úvodní vhazování je naplánováno na 19:00.

Sparta

Sparťané se dnes musí obejít bez dvou potrestaných hráčů. Mimo sestavu tak zůstali Vladimír Sobotka a Gennadij Stoljarov.

Liberec

Také Liberec je oslaben o jednoho potrestaného hráče, kterým je Petr Jelínek.

Do dnešního utkání jde v lepší pozici domácí celek, který dokázal vyhrát první tři utkání a brzy se tak dostal do vedení 3:0. V sobotu tak Sparta měla první mečbol, jenž však nedokázala využít. Liberec si připsal důležitou výhru 4:2, kterou režírovala především dvoubodová dvojice Klepiš - Filippi. 

Celou sérii zatím provází hodně vyloučení a nervozity. V posledním utkání se situace trochu uklidnila, ale v závěru si tvrdý zákrok na Šmída neodpustil Stoljarov a podruhé v řadě tak počet trestných minut vyšplhal nad třicet. A emoce jsou také patrné mezi trenéry. Několik slov už si navzájem věnovali také Josef Jandač a Patrik Augusta.

Pro Liberec dnes bude klíčové vstřelit první branku, neboť ve třech z posledních čtyř zápasů na ledě Sparty se to Bílým Tygrům nepodařilo a pokaždé z toho byla porážka. Navíc by to chtělo přidat také ve střelbě, neboť více střel než jejich soupeř měl Liberec v této sérii pouze jednou.

O2 arenou už zní česká státní hymna. Týmy jsou nastoupeny na modrých čarách a vše je pomalu připraveno k úvodnímu buly očekávaného souboje.

0:00

PRVNÍ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

0:25

Sparta se okamžitě vrhla do útoku. Ačkoliv první ofenzíva nevyšla, znovu se domácí rychle vracejí do blízkosti Petra Kváči.

1:11

Hra se přesouvá do středního pásma. Oba celky pomalu střídají.

1:30

Štibinger zprava prověřil Machovského, následně si prostor mezi kruhy hledal Gríger. Obrana Sparty je pozorná.

1:59

Dělovku od modré čáry teď musel pro změnu likvidovat Kváča. Poradil si a Liberec drží kotouč za jeho bránou.

2:34

Rychlé nahození od mantinelu v podání Ivana. Sparta puk bez problémů vytahuje z obranného pásma.

3:02

Od úvodního buly se hraje aktivně a zatím se nepřerušovalo. Na led se dostávají znovu první formace.

3:33

Až nyní je přerušeno. Domácí si nerozuměli a je z toho zakázané uvolnění.

3:42

Je tady úvodní branka zápasu. Po vhazování v útočném pásmu poslal puk po mantinelu jeden z hostujících hráčů a u brány se jej ujal Klepiš. Toho si nepohlídal Polášek, načež přišla přihrávka před bránu Machovského. Tam byl osamocený JAN ORDOŠ, jenž zblízka v pohodě skóroval. Asistence: Jakub Klepiš, Tomáš Filippi.

5:29

Sparta by pochopitelně ráda odpověděla a práci měl Petr Kváča. Dvořákův překvapivý pokus z otočky dokázal vyrazit.

5:58

Jaroslav Vlach zůstal po souboji u modré čáry otřesen na ledové ploše, když inkasoval hit od Němečka. Vylučovat se zřejmě nebude.

6:17

Je vyrovnáno. Stejně jako hosté se teď domácí po buly udrželi v útočném pásmu a Kváča inkasoval. Od modré čáry poslal puk na brankoviště Pavelka, hostující gólman nezasáhl ideálně a touš se zjevil před odkrytou částí brány. Na správném místě byl DAVID TOMÁŠEK, který dorovnal manko Sparty. Asistence: Miroslav Forman, Tomáš Pavelka.

6:52

Liberec jde opět bleskově do vedení. Pražané zaváhali při rozehrávce, což Bílí Tygři využili k rychlé souhře. Puk šel po ose Zachar - Gríger až na pravý kruh, odkud bez přípravy vypálil ADAM DLOUHÝ. Machovskému kotouč proklouzl pod betony. Asistence: Dávid Gríger, Marek Zachar.

8:09

Adam Polášek si v souboji s Klepišem znovu nepočínal ideálně, ale tentokrát z toho nebyl gól jako v případě Ordošovy branky.

8:26

Šikovně zapracoval Jan Ordoš, který dokázal vybojovat zdánlivě ztracený puk a rázem byl před Machovským. V rozhodujícím momentu však ztratil kontrolu nad kotoučem.

8:57

Na druhé straně se u brankoviště k zakončení prodíral Michal Řepík. Tomu však v této sérii není přáno.

9:43

Rychlonohý Zachar nejprve zavezl kotouč za bránu a poté ještě dohrál soupeře.

10:17

Velká příležitost domácích. Situaci dva na jednoho vyřešil Jakub Strnad svižnou střelou, která trefila horní tyč Kváčovy brány.

10:41

Za bránou kotouč vybojoval Forman, který pak k zakončení oslovil Adama Poláška. Domácí obránce napálil jen blokujícího Šíra.

11:13

Na dlouho signalizovaný ofsajd domácí nereflektovali a za trest se bude vhazovat před jejich gólmanem.

11:58

Sparta se zatím nemůže prodrat zpět do útočného pásma. Hosté dobře drží neutrální zónu.

12:28

Ale nyní už dvakrát zahrozil Thorell. Nejprve si puk prohodil kolem obránce a zakončil mimo, následně od modré čáry prověřil Kváčovu vyrážečku.

13:06

Sparta vrací nerozhodné skóre. Svou chybu u prvního inkasovaného gólu odčinil ADAM POLÁŠEK, který si z pozice obránce najel na útočnou modrou čáru a zjevil se tak sám před hostujícím gólmanem. Sparťanský bek zvolil zakončení z mezikruží a rozvlnil sít za zády Petra Kváči. Asistence: David Dvořáček, Jakub Strnad.

13:42

Komerční přestávka.

14:20

Na obou stranách teď museli zasahovat gólmani. Kváča si poradil s pokusem Chlapíka, domácí brankář vyrazil Rychlovského ránu.

14:41

Přechod do útočného pásma se nepodařil Šmerhovi. Pískán je proto ofsajd.

15:07

Adam Polášek je při chuti a Kváču znovu zaměstnal tvrdou střelou od modré čáry.

15:48

Několik soubojů ve středním pásmu znemožnilo přechod do útoku v podání obou týmů.

16:16

Dvakrát se hostům podařilo poslat puk na bránu Machovského. V ani jednom případě brankář Sparty nemusel zasahovat.

16:51

Kváča jen vyrazil Pavelkovo tvrdé nahození od vzdálenější modré čáry a puk se zjevil před Horákem. Jeho šance neskončila mezi třemi tyčemi.

17:44

Na útočné modré čáře si Michal Ivan nevedl dobře. Musel tak rychle zpátky, aby zastavil pronikajícího Vitoucha.

18:29

Opět to hosté zkoušeli na Machovského z téměř jakékoliv pozice. Pasáž ukončil tvrdým pokusem Gríger.

18:57

Hosté jsou teď aktivní v útočném pásmu. Zatím je to menší závar bez pořádného zakončení.

19:27

Svižná střela Ordoše si to namířila do ramene Machovského. Ten byl přiopraven.

19:37

Na Pavelkovu nabídku od modré čáry si ke Kváčovi sjel Roman Horák. Prudký kotouč neusměrnil do prostoru brány.

20:00

KONEC PRVNÍ TŘETINY.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Lepší vstup do zápasu měli hosté, kteří využili zaváhání sparťanské defenzívy a Jan Ordoš ve 4. minutě otevřel skóre zápasu. Domácí sice poměrně záhy vyrovnali, když se prosadil David Tomášek, ale pouhých 35 vteřin poté vrátil vedení na stranu Liberce Adam Dlouhý. Zdálo se, že se gólové hody na chvíli uklidní, nicméně opravdu se jednalo o krátkodobou situaci. Ve 14. minutě si totiž mezi obránce soupeře najel Adam Polášek a jeho únik skončil přesným zakončením. Na tuto branku zatím nikdo nenavázal, tudíž je stav utkání po 1. třetině vyrovnaný 2:2.

STATISTIKY PO 1. TŘETINĚ

 

Střely na bránu: 9 - 10

Střely mimo: 5 - 6

Zblokované střely: 4 - 3

Hity: 2 - 2

Úspěšnost vhazování: 61 % - 39 %

20:01

DRUHÁ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

20:45

Sparta pojala úvod druhé třetiny aktivněji. Zatím se však v útočném pásmu neusadila.

21:22

Ani Liberci se nepodařil průchod přes útočnou modrou čáru. Zdá se, že aspoň v tomto momentu nebude svědky dalších nebezpečných akcí. Oba týmy se snaží hrát velmi zodpovědně.

22:21

Kolmann kotouč pouze nahodil od červené čáry. Rychle se střídá a na ledě už jsou čtvrté formace.

22:43

Až Rychlovský nyní zaměstnal gólmana soupeře. Machovský kotouč schoval do lapačky.

23:02

Kváču pro změnu prověřil Jakub Strnad. Zakončení ze strany si ovšem hostující brankář pohlídal.

23:17

Aktivní Michal Řepík si proti Kváčovi také neporadil. Na svou první branku v tomto play-off tak nadále čeká.

23:54

Zatímco Šírovo nahození od modré čáry k brankáři neprošlo, Tomášek na druhé straně více zahrozil. Sražené zakončení však putovalo do ochranné sítě.

24:27

Sparta otáčí nepříznivý vývoj utkání. Na brankovišti si našel prostor JAN BUCHTELE, ke kterému kotouč posunul Filip Chlapík. První zmíněný měl zablokovanou hokejku, ale puk se odrazil od jeho čepele přesně za záda přesunujícího se Kváči. Asistence: Filip Chlapík, Zdeněk Doležal.

25:02

Velký závar v těsné blízkosti Petra Kváči. Ten už byl v hodně nebrankářské pozici, ale kotouč si to nakonec zamířil jen za jeho bránu.

26:16

Domácí jsou nyní aktivnější a hrají především v útočném pásmu.

26:56

Nepříjemně tečované nahození Matushkina si Kváča se štěstím pohlídal. Především obránci Liberce jsou nyní hodně zatavení.

27:41

První vyloučení zápasu. Jan Buchtele si v souboji pomohl podražením.

28:07

A je vyrovnáno. Po krátké kombinaci v útočném pásmu se ke střele z pravé strany odhodlal TOMÁŠ FILIPPI. Ve výborné pozici byl před Machovským Gríger, který dokonale clonil brankáři a puk prošel mezi nohami brankáře Sparty. Asistence: Ladislav Šmíd, Jakub Klepiš.

28:38

Skóre se znovu otáčí. Příliš hodně prostoru obdržel JAN ŠÍR, který nevymýšlel nic světoborného a kousek za modrou čárou natáhl ke svižné střele. Machovský se sice natahoval, ale na rychlé zakončení nedosáhl. Bez asistence.

28:38

Ve stejném čase dochází ke změně v brankovišti Sparty. Bránu opouští Matěj Machovský a na jeho místo nastupuje Július Hudáček.

29:05

Co střela, to gól. Pouze necelou půlminutu znovu vedl Liberec, který před chvílí vstřelil dvě slepené branky, ale nyní už mají hostující hráči znovu pohledy namířené směrem do ledu. Zdálo se, že nahození ADAMA POLÁŠKA tečoval Forman, ale nakonec je to druhá branka domácího obránce. Asistence: Miroslav Forman.

29:58

Strhující vývoj zápasu pokračuje. Milan Jurčina si ve středním pásmu vyšlápl na Dlouhého a dostává dvouminutový trest za napadení.

30:43

Liberci se přesilová hra zatím nedaří. Až teď se hosté dostávají do útočného pásma.

31:25

Sparta se tentokrát brání na výbornou. Hudáček dosud v oslabení neřešil jedinou vážnější situaci.

31:47

Konečně si Hudáček sáhl na kotouč, když jej prověřil Klapka. Dorážku už slovenský brankář nepřipustil.

31:58

Sparta hraje v plném počtu.

32:29

První větší šance hostů pro Hudáčkovi. Dlouhý si našel vyražený kotouč a div, že jej nedokázal usměrnit do prostoru brány.

32:58

Další přechod přes útočnou modrou čáru se hostům nepodařil. Signalizován je ofsajd Bílých Tygrů.

33:33

Hosté střídali a rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

34:07

Dávidu Grígerovi se to sice vůbec nelíbí, ale přesto míří na trestnou lavici. Nutno říci, že slovenský hráč se padajícího soupeře téměř nedotkl.

34:52

Sparta se usadila v útočném pásmu. Dvakrát to nyní šikovně na Horáka zkoušel Matushkin, ale ani jednou souhra nevyšla podle představ domácích.

35:38

Z levého kruhu to zkusil Doležal, ale hosté kotouč záhy poté vyhazují přes všechny čáry.

35:58

Znovu v akci Doležal. Tentokrát kotouč sám před Kváčou tečoval vysoko nad bránu.

36:07

Liberec hraje v plném počtu.

36:55

Nepříjemná situace pro Kváču. Strnadovo tečované zakončení jej zcela vyvedlo z míry, ale naštěstí pro hosty se Vitouch ani Pavelka nedostali k dorážce.

37:31

Překvapivě to ze záporného úhlu zkusil Filippi. Slovenský brankář Sparty byl připraven.

37:49

Rychlý přechod do útočného pásma Sparty, avšak Michal Řepík puk nenamířil do prostoru brány.

38:15

V bolestech je teď na ledě  Adam Polášek, který se poroučel bruslemi napřed proti mantinelu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.

38:15

A Jaroslav Vlach se teď téměř prodral na střídačku Sparty, kde si chtěl s kýmsi vyřizovat účty.

38:59

Hraniční střídání libereckých hokejistů prošlo a brzy poté se Sparta provinila zakázaným uvolněním.

39:42

Zatímco si to indisponovaný Polášek namířil do kabiny, hostující hokejisté ještě zkouší vymyslet cosi kloudného v útočném pásmu.

40:00

KONEC DRUHÉ TŘETINY.

V úvodu druhé dvacetiminutovce se zdálo, že se týmy budou soustředit spíše na defenzivní činnost, ale branka Jana Buchteleho z 25. minuty znovu rozpoutala divočinu. Liberec pochopitelně potřeboval rychle kontrovat a to se podařilo ve 29. minutě, když se nejprve prosadil Tomáš Filippi a 21 vteřin po něm také Jan Šír. Ten z brány vyhnal Matěje Machovského, avšak ani ofenzíva Sparty se nenechala zahanbit. Po dalších 27 sekundách hry totiž Miroslav Forman tečoval nahození od modré čáry a vyrovnal na aktuálních 4:4. Ve zbytku druhé třetiny se spíše začalo jiskřit.

STATISTIKY PO 2. TŘETINĚ

 

Střely na bránu: 20 - 19

Střely mimo: 15 - 6

Zblokované střely: 7 - 6

Hity: 6 - 3

Úspěšnost vhazování: 56 % - 44 %

40:01

TŘETÍ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

40:39

Ofsajd zastavil aktivitu Liberce. Chvíli předtím si Šmíd vyšlápl na Řepíka, kterého atakoval loktem zezadu. V tomto případě vše zůstalo bez vyloučení.

41:18

Hosté jsou na začátku třetí třetiny aktivnější a více se derou do útoku.

41:52

Melancon chyboval za vlastní bránou a využít toho chtěl Erik Thorell. Jeho přihrávka před bránu nenašla nikoho v rudém dresu.

42:36

Boční síť ze strany trefil Najman a neujala se ani následující střela Mislava Rosandiče.

42:57

Před Kváču se teď naopak prodíral Michal Řepík. Hostující gólman byl připraven se svou hokejkou.

43:46

Ani jednomu z celků teď nevyšel přechod do útočného pásma. Kotouče se ujímají domácí.

44:08

Jenže rozehrávka doputovala znovu jen k obráncům Liberce.

44:24

Dvě svižná nahození letěla k Hudáčkovi. Vše zavinil Milan Jurčina, který špatně rozehrál.

44:37

Dobrá příležitost pro Zachara, který zblízka prověřil Hudáčka. Slovenský brankář je zatím bezchybný.

44:52

Michal Ivan to nyní nezvládl, když poslal kotouč bekhendem do ochranné sítě. Jsou z toho dvě trestné minuty.

45:08

Jedovaté nahození Matushkina prolétlo kousek vedle Kváčovy brány.

45:34

Proti Chlapíkovi nyní dobře vystoupil Ladislav Šmíd, který s bolestivou grimasou zablokoval střelu nejproduktivnějšího hráč základní části.

45:57

Šír to udělal velmi dobře, když puk dostal z obranného pásma a ještě se natlačil před Matushkina. Ohrožení Hudáčka z toho ovšem nebylo.

46:49

Dvakrát se na brankovišti k zakončení prodral Miroslav Forman. Ani jedním pokusem však Kváču nepřekonal.

46:52

Liberec hraje v plném počtu.

47:06

Po komerční přestávce už se znovu pokračuje. Šír se s pukem dostal jen k červené čáře.

47:41

Hudáček rozehrál jen k Filippimu, ale následná akce vyústil jen ve sražené zakončení.

48:46

Marek Zachar teď málem obral Jurčinu, čímž by mohl nebezpečně ohrozit Hudáčka. Slovenský obránce vše nakonec zvládl.

49:33

Po Vlachově dělovce teď Hudáček nevěděl, kde je kotouč. Naštěstí pro něj ho našli obránci Sparty.

50:06

Thorell nyní šikovně pracuje v útočném pásmu, kde získal kotouč u mantinelu.

50:37

Jeden z domácích útočníků si nakonec vybruslil mezi kruhy, ale rychlou střelou trefil jen blokujícího soupeře.

51:17

Vyhozený kotouč dojel první Jakub Strnad, který neváhal a po prohazovačce okamžitě vypálil. Bránu však netrefil.

51:29

Znovu byli u kotouče první domácí hokejisté a Michal Řepík trefil z pravé strany tyč Kváčovy brány.

52:13

Další nepřesné zakončení. Doležal si nabruslil před Kváču, ale zblízka bekhendem trestuhodně minul bránu.

52:38

Výborná pasáž od Sparty. Domácí pokračují s kotoučem na hokejkách, avšak další akci zahajují až za Hudáčkem.

53:13

Ještě jedna příležitost, avšak Thorella už si Kváča v pohodě pohlídal.

53:42

Dělovka od modré čáry prověřila Petra Kváču. Liberecký brankář si pomohl vyrážečkou.

54:46

Opět se hraje u Kváči. Sparta je ve třetí třetině jednoznačně aktivnější.

55:03

Forman se dostal k puku těsně před brankovištěm a Kváča musel vytáhnout veledůležitý zákrok.

55:52

Pražané nyní vyčkávají za Hudáčkem a čekají až se rozjede jejich další ofenzivní výpad.

56:32

Sparta se opět poměrně jednoduše dostává do útočného pásma. Třetí třetina zatím patří domácím, nicméně gólově převaha zatím nebyla vyjádřena.

57:17

Mohl přijít problém pro domácí. Tomáš Filippi si puk stáhl ze vzduchu a poměrně v pohodě si najel před Hudáčka. Nakonec mu však kotouč ujel.

58:07

Marek Zachar si našlápl na levé straně a jeho rychlá střela se zřejmě otřela o břevno Hudáčkovy brány.

58:56

Podobně jako Zachar to nyní zkusil Klapka. Na jeho zakončení dosáhl Hudáček.

59:13

Do obličeje byl zasažen Zdeněk Doležal. Ani jeden z rozhodčích si však prohřešku nevšiml.

59:29

Opakovaný záběr jednoznačně ukázal, že Vlach hokejkou trefil tvář Doležala. Liberec teď měl velké štěstí.

60:00

KONEC TŘETÍ TŘETINY.

Základní hrací doba je minulostí. Zatímco v prvních dvou třetinách jsme viděli po vždy po dvou brankách na obou stranách, třetí část žádný gól nenabídla. Velmi blízko k rozhodnutí byl Michal Řepík a po něm také hostující Marek Zachar, nicméně oba zmínění trefili jen brankovou konstrukci. Rozhodovat se tak bude v prodloužení. Nájezdy dnes rozhodnout nemohou.

STATISTIKY PO 3. TŘETINĚ

 

Střely na bránu: 33 - 26

Střely mimo: 18 - 10

Zblokované střely: 14 - 10

Hity: 7 - 4

Úspěšnost vhazování: 57 % - 43 %

60:01

PRODLOUŽENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

60:34

Dvě zakázané uvolnění Liberce v krátkém časovém úseku.

61:19

Sparta začala prodloužení aktivněji a pokračuje ve střelecké snaze ze třetí periody. Polášek teď v dobré pozici minul.

61:50

Další tvrdá rána od modré čáry mířila na Kváču. Ten na hrudi zkrotil Dvořákovu bombu.

62:31

Nepříjemnost pro domácí. Maksim Matushin si přidržel Zachara a Liberec má přesilovku.

62:54

Po nahození Tomáše Filippiho čelil Hudáček nepříjemné dorážce. Vše ale zvládl.

63:13

Filippi puk posunul na volného Grígera, který místo zakončení přihrával. Tím si znemožnil zakončení.

63:37

Liberec se dobře drží před Hudáčkem. Sparta odolává.

64:02

Znovu se k puku dostal Gríger, jenž zblízka usměrňoval nahození od modré. Puk si to namířil do Hudáčkovy lapačky.

64:12

Ordoš tečoval Melanconovu nabídku a záhy poté zakončoval volný Filippi. Puk však namířil jen do Hudáčkovy hrudi.

64:19

A znovu je v akci Hudáček. Tentokrát po rychlém přesunu zastavil Vlachovu tvrdou ránu.

64:31

Sparta hraje v plném počtu.

65:05

I po nevyužité přesilovce se Liberec drží v útočné části kluziště. Sparta puk zatím nedostala pod kontrolu.

65:38

Na Dvořáka si u liberecké střídačky vyšlápl důrazný Najman. Vše v souladu s pravidly.

66:06

Po Řepíkově přistrčení se kotouč dostal k Matushkinovi. Jeho střelu zápěstím vyrazil Petr Kváča.

66:19

Hned po vhazování u Kváči zakončoval aktivní Adam Polášek. ten je dnes střelecky při chuti, ale bránu tentokrát netrefil.

66:44

Další snaha Poláška, který však zlomil hokejku.

66:59

První komerční přestávka v prodloužení. Zařídil ji Petr Kváča, který na hrudi zkrotil střelecký pokus od modré čáry.

67:36

Ivan rozehrál až do útočného pásma, kde byl však jeden z libereckých dříve než bylo potřeba. Ofsajd.

67:58

Kotouč do útočného pásma zavezl Zachar, který však u mantinelu podstoupil tvrdý souboj a odešel střídat.

68:27

Další aktivita Liberce. Ordoš minul a Klepiš posléze zbytečně hledal ještě jednoho spoluhráče.

68:53

Složitě si teď pozici pro zakončení hledal Erik Thorell. Nakonec z toho bylo jen nevýrazné nahození.

69:35

Hudáček betonem jen vyrazil tvrdou střelu z pravé strany a Vlachovi chyběl jen kousek k dorážce.

70:16

Hosté čekají na dostřídání. Také Sparta posílá na led čerstvé síly.

70:30

Poněkud nejistý zákrok teď předvedl Hudáček, kterého ze středního pásma prověřil jeden z hostujících obránců.

70:56

V další velké šanci se zjevil Michal Řepík. Domácí smolař dostal přihrávku před Kváču, ale po rychlé práci hokejkou trefil Kváčovu lapačku.

71:56

Sparta převzala iniciativu a Thorell puk na bruslích dovezl až do blízkosti Kváči. Ten nemusel zasahovat.

72:11

A znovu dobrá šance. Před Kváču si sjel jeden z domácích, ale liberecký gólman drží šance Bílých Tygrů na prodloužení série.

72:46

Po solidní pasáží ze strany Sparty se Liberec pokouší o uklidnění tempa.

73:38

Kváča vyráží další kotouč. V tomto případě čelil razantnímu pokusu od modré čáry.

73:54

Opět musel zasahovat liberecký gólman. Prověřil jej David Tomášek, který pálil dobře mezi ruku a tělo.

74:28

Závar u Kváčovy brány. Dvakrát to dobře udělal Forman, který svým pohybem zmítl obranu Liberce a poslal puk do brankoviště. Hosté situaci ustáli.

74:58

Hosté potřebují vystřídat, ale poslali kotouč na zakázané uvolnění. Změna formace je tak nemožná.

75:52

Nadále jsou aktivnější hokejisté Sparty. Několik zákroků hostující obrany teď bylo na hraně vyloučení.

76:32

Liberec to má nyní složité se střídání, neboť má střídačku daleko od obranného pásma. Filippi už trochu tahá nohy za sebou.

77:04

Zakázané uvolnění se po rozehrávce Sparty nepíská, ale ofsajd již ano.

77:46

U modré čáry si našel prostor Filip Chlapík. Jeho rána z první si to namířila jen na zadní mantinel.

78:34

Famózní zákrok Petra Kváči. Ten nejprve vytáhl Němečkovo svižné zakončení a následně se roztáhl na brankové čáře proti Thorellově tutovce. To snad nešlo nedat.

78:58

S blížícím se koncem prvního prodloužení se aktivita Sparty stupňuje. Thorell to znovu zkoušel nabídkou do brankoviště.

79:26

Příliš naivní kličku zkoušel Filippi. K zakončení se tak neprodral, ale domácí puk vyhodili na zakázané uvolnění.

79:38

Další vyhození Sparty, ale tentokrát byl kotouč tečován.

80:00

KONEC PRVNÍHO PRODLOUŽENÍ.

Ani první prodloužení nepřineslo rozhodující akci a po přestávce se bude pokračovat. Jednoznačně aktivnější i nebezpečnější byla domácí Sparta, která měla několik velkých šancí, ale Liberec zachránil gólman Petr Kváča. Ten vytáhl fantastický zákrok především proti tutovce Erika Thorella ze 79. minuty. Na druhou stranu, Sparta v úvodu prodloužení přežila nebezpečnou přesilovku Liberce.

STATISTIKY PO 1. PRODLOUŽENÍ

 

Střely na bránu: 46 - 36

Střely mimo: 28 - 13

Zblokované střely: 17 - 12

Hity: 9 - 4

Úspěšnost vhazování: 52 % - 48 %

80:01

DRUHÉ PRODLOUŽENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

80:31

Komplikace pro Liberec. Tomáš Filippi si v souboji počínal nedovoleně a čeká ho pobyt na lavici hanby.

81:02

Sparta se zatím v přesilové hře nemůže usadit v útočném pásmu.

81:49

Až teď se domácí dostávají do kombinace poblíž Petra Kváči.

82:05

David Tomášek měl dobrou příležitost na levém kruhu. Kváčovu bránu ovšem minul.

82:31

Liberec hraje v plném počtu.

83:26

Obrovská šance Tomáše Filippiho. Hostující útočník to šikovně udělal, když si počkal na pohyb Hudáčka a nakonec v pádu zakončil do tyče již prázdné brány.

83:59

Zakázané uvolnění Sparty vrátí hru před Hudáčka.

84:29

Nahození od modré čáry si to namířilo mimo bránu Júlia Hudáčka. Sparta uklidňuje situaci.

84:53

A rychle se hra přesouvá znovu do útočného pásma Sparty. Kváča si pohlídal nahození od modré.

85:11

Zakázané uvolnění pro změnu také na straně Liberce.

85:31

Tomášek zpoza brány hledal Řepíka. Před brankovištěm si vše pohlídali hostující hráči.

85:58

Velmi rychle dostal Zdeněk Doležal kotouč přes střední pásmo a rychlou střelou trefil Kváčovu lapačku.

86:21

Ofsajd zastavuje ofenzívu Liberce. Mezitím se toto utkání stalo pátým nejdelším v historii českého play-off.

86:46

Liberec dostal kotouč z obranného pásma, ale znovu je puk jen u domácích hokejistů.

87:27

Vitouch rozjel ofenzívu Sparty, ale poté nezpracoval zpětnou přihrávku. Hosté tak hru znovu obracejí.

88:07

Hodně bolestivý zákrok pro Petra Kváču, kterého prověřil rozjetý Moravčík. Důležité bylo, že liberecký útočník puk dokázal udržet.

88:30

Další úspěšný zákrok pro Kváču. Nevyzrál na něj ani Filip Chlapík, který to zkusil přes obránce z mezikruží.

88:59

Liberec puk znovu jen zavezl přes útočnou modrou čáru. Nic dalšího hosté nevymysleli.

89:41

Nepřesná rozehrávka na Strnada. Vhazovat se tak bude po levici Júlia Hudáčka.

90:03

Bez problémů si Kváča sáhl pro další z mnoha nahození od modré čáry.

90:27

Většinou už sledujeme pouze střelecké pokusy z větší vzdálenosti. Podobně jako domácí hráč před chvílí to nyní zkusil také Šír.

90:57

Ani přechody do útočného pásma už nejsou tak rychlé jako před několika desítkami minut. Předvedl to Jakub Klepiš, který puk dostal za modrou čáru, ale dál už se nehrnul.

91:11

Zakázané uvolnění v podání Moravčíka. Načítají se nepřesnosti na obou stranách.

92:08

Po dalším icingu se vhazovalo u Hudáčka. Buly sice vyhrál Šír, avšak Jaroslav Vlach nepropálil hradbu těl před sebou.

92:21

Komerční přestávka dává oběma celkům prostor pro nadechnutí.

92:32

Řepík s Tomáškem teď zahrozili a i po zákrocích Petra Kváči drží kotouč v útočném pásmu.

93:06

Veškerá snaha domácích končí znovu u Kváči. Ten puk schoval v lapačce.

93:46

Liberec se v prodloužení vůbec nedostává do trvalejšího tlaku v útočném pásmu. I tentokrát vše defenzíva Sparty zvládla bez větších problémů.

94:27

Erik Thorell v útočném pásmu neměl nabídku a proto puk posunul jen podél mantinelu.

94:51

Martin Faško-Rudáš se snad poprvé v druhém prodloužení zjevil na ledě a hned z toho byla dobrá akce. Slovenský útočník se mezi obránci protáhl před Hudáčka, kterého už nedokázal překonat.

95:46

Puk je opět až za Kváčou. Mezitím se trochu probrali fanoušci, kteří už většinou jen nervózně sledují dění na ledové ploše.

96:24

Vlach to po vybruslení od mantinelu zkusil z otočky. Trefil jen Šíra do brusle.

97:00

Sledujeme druhý nejdelší zápas v historii české ligy.

97:07

Nenápadné nahození se od Hudáčka odrazilo k Dlouhému, ale ten zblízka trefil jen lapačku gólmana.

97:52

Po hraničním zákroku skončil Horák na ledové ploše. Vylučovat už se však bude jen za jednoznačný faul.

98:47

Forman vybojoval kotouč za Kváčovou bránou, ale před libereckým gólman pak Tomášek netrefil nabízený touš.

99:14

Hodně teď Hudáčka vystrašil Melancon. Slovenský brankář si nebyl vůbec jistý, kde se nachází puk odražený od vyrážečky.

99:29

Kváča pro jistotu přikryl kotouč před dvěma dotírajícími soupeři. Bude se vhazovat v obranném pásmu Liberce.

99:52

Po Matushkinově střele od modré čáry se puk zjevil kdesi v brankovišti Petra Kváči. Ten už ležel na zádech, ale přesto dokázal zneškodnit i Šmerhovu dorážku.

100:00

KONEC DRUHÉHO PRODLOUŽENÍ.

Nekonečné šesté čtvrtfinále série Sparty s Libercem bude pokračovat také po druhém prodloužení. V této části měly oba celky šanci na rozhodnutí, nicméně Filippiho od gólu po individuální akci dělily jen centimetry a na druhé straně se několikrát znovu zaskvěl Petr Kváča. Už jen relativně pár minut nás dělí od sledování nejdelšího utkání historie české extraligy.

STATISTIKY PO 2. PRODLOUŽENÍ

 

Střely na bránu: 58 - 43

Střely mimo: 33 - 16

Zblokované střely: 18 - 15

Hity: 11 - 5

Úspěšnost vhazování: 47 % - 53 %

100:00

TŘETÍ PRODLOUŽENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

100:29

Ladislav Šmíd kotouč v klidu zaváží za Kváčovu bránu. Napadání už také nebude zrovna aktivní.

100:55

Zdeněk Doležal se snažil atakovat Rosandiče, ale sám si nabil o mantinel. Hra je proto přerušena.

101:18

Při signalizovaném ofsajdu šel Filippi po kotouči a to znamená postavení mimo hru. Znovu se tedy přerušuje.

101:37

Až do útočného pásma si najel Melancon. Z prvního doteku to nezkusil a následně nemířil přesně.

102:07

Rychlý výpad v podání domácího mužstva. David Vitouch to vzal na sebe, nicméně po jeho švihu byla střela sražena.

102:33

Liberečtí hokejisté nyní dobře napadali, avšak k zisku kotouče to bohužel pro hosty nevedlo.

103:17

Jaroslav Vlach to zkusil po dobré práci Klapky. Trefil ovšem jen blokujícího soupeře.

103:28

Pražané dostali kotouč do brány, ale hosté ještě zkoušejí trenérskou výzvu.

103:28

David Tomášek předvedl výbornou akci, když se protáhl kolem obránců a poslal puk na brusle Tomáše Pavelky. Kotouč se dostal za záda Petra Kváči. Uvidíme, co řeknou sudí po kontrole u videa, neboť ke střetu Pavelky s libereckým brankářem určitě došlo.

103:28

Druhé nejdelší utkání historie českého play-off je u konce. Rozhodla akce Davida Tomáška, který puk dostal do útočného pásma a poté jej poslal před brankoviště. Tam si sjel TOMÁŠ PAVELKA, jenž šikovně dobruslil, načež zřejmě bruslí dostal kotouč za Petra Kváču. Následně se sice s liberecký brankářem střetl v brankovišti, avšak puk už byl za čárou. Asistence: David Tomášek, Michal Řepík.

103:28

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní neskutečně dlouhé utkání je u konce a z vítězství se raduje Sparta. Ta neměla lepší vstup do zápasu, když se ve 4. minutě prosadil Jan Ordoš. Odpověď sice přišla poměrně záhy, ale na gól Davida Tomáška hosté reagovali ještě v téže minutě brankou Adama Dlouhého. Skóre první třetiny však uzavřel Adam Polášek, jenž stanovil dvacetiminutový stav na 2:2.

Také druhá třetina pak nabídla celkem čtyři branky a opět se jednalo o remízový výsledek. Skóre na stranu Sparty nejprve převrátil Jan Buchtele, ale posléze se děly věci zhruba v polovině zápasu. Tomáš FilippiJanem Šírem totiž ve 29. minutě znovu otočili vývoj zápasu, ale dalších 27 vteřin po Šírově brance se podruhé v utkání trefil Adam Polášek. Kdo však očekával pokračování kanonády, musel být zklamán.

Následovala třetí třetina, první prodloužení, druhé prodloužení, ale rozhodující branka ne a ne padnout. Na finální akci jsme si museli počkat do 104. minuty, kdy si před fantasticky chytajícího Kváču sjel Tomáš Pavelka a s trochou štěstí dostal kotouč za záda libereckého gólmana. Po druhém nejdelším utkání historie českého play-off tak postupuje Sparta a hráči Liberce jedou na dovolenou.

STATISTIKY UTKÁNÍ

 

Střely na bránu: 61 - 44

Střely mimo bránu: 33 - 16

Zblokované střely: 21 - 17

Hity: 11 - 5

Úspěšnost vhazování: 46 % - 54 %

Trestné minuty: 6 - 6

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Razýmová a Janatová byly osmé v týmovém sprintu

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová a Kateřina Janatová byly osmé ve sprintu dvojic volnou technikou na finále Světového poháru v Lahti. Adam Fellner s Michalem Novákem, jenž se hned na svém prvním úseku zapletl do pádu, obsadili ve Finsku jedenáctou pozici.

SP v běhu na lyžích v Lahti - sprint dvojic:

Muži: 1. Valnes, Klaebo (Nor.) 16:28,29, 2. De Fabiani, Pellegrino (It.) -0,68, 3. Amundsen, Skar (Nor.) -2,67, 4. Grate, Anger (Švéd.) -2,94, 5. Chappaz, Jouve (Fr.) -7,44, 6. Sossau, Stölben (Něm.) -7,74, …11. Fellner, Novák (ČR) -34,98.

Ženy: 1. Ribomová, Sundlingová (Švéd.) 18:47,78, 2. Myhreová, Kalvaaová (Nor.) -4,57, 3. Gimmlerová, Rydzeková (Něm.) -5,12, 4. Joensuuová, Kaharaová (Fin.) -5,41, 5. Finková, Krehlová (Něm.) -5,46, 6. Anderssonová, Ilarová (Švéd.) -10,39, …8. Razýmová, Janatová (ČR) -22,00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy