Poslední Pardubice si vyšláply na první Liberec, Sparta smetla Třinec dvanácti góly

Aktualizováno 29. 1. 2017 19:53
Překvapivý výsledek se urodil v rámci 43. kola hokejové extraligy v Liberci,kde poslední Pardubice smetly první Bílé Tygry 6:3. Litvínova zabrali po třech zápasech bez bodu a vyhráli v Chomutově 2:1. Zlínští v přímém souboji o první desítku Mladou Boleslav 4:3 v prodloužení. Sparťané doma naopak překvapivě rozstříleli Třinec 12:3.
Lídr extraligy prohrál
Lídr extraligy prohrál | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - I poslední může porazit prvního. V Liberci si v rámci 43. kola hokejové extraligy tonoucí se Pardubice vyšláply na lídra soutěže, zvítězily 6:3. a posunuly se z poslední pozice o bod před Karlovy Vary. Dynamo se dočkalo plného zisku po měsíčním čekání. Hosté sice prohrávali po první třetině 1:3, ale díky čtyřem gólů ve třetí třetině se radovali z prvních bodů proti Bílým Tygrům v sezoně. Dvěma góly se na tom podílel obránce Marek Trončinský, čerstvá posila Pardubic z Mladé Boleslavi.

Sparťané doma naopak překvapivě rozstříleli Třinec 12:3. Oceláři před nejvyšší návštěvou sezony (14.020 diváků) už od první minuty vedli, ale Pražané ještě v první třetině otočili skóre na 4:1 a porazili Třinec poprvé v sezoně. Při obratu stihli vstřelit tři góly v rozmezí pouhých 65 sekund. K páté výhře Sparty v poslední šesti vystoupeních přispěl hattrickem kapitán Jaroslav Hlinka, další útočník Brian Ihnačak si připsal čtyři body za gól a tři nahrávky.

Hráči Litvínova zabrali po třech zápasech bez bodu a vyhráli v severočeském derby na ledě Chomutova 2:1. Díky tomu se na šestém místě vzdálili sedmým Pirátům na rozdíl pěti bodů. Chomutov doma utrpěl ztrátu poprvé po čtyřech zápasech. Oba góly vítězů vstřelil chomutovský odchovanec Viktor Hübl.

Zlínští v přímém souboji o první desítku Mladou Boleslav 4:3 v prodloužení. O posunu Beranů v tabulce před Bruslařský klub rozhodl v čase 61:57 obránce Dalibor Řezníček. Středočeši sice vedli 3:2, ale po obratu Zlína z pozic pro play off vypadli a jsou na 11. místě.

Kometa Brno se dál trápí. Tentokrát podlehli na domácím ledě Plzni 2:3 v prodloužení gólem obránce Lukáše Pulpána z 61. minuty a z posledních devíti zápasů posedmé prohráli. Během této série získali pouze šest bodů a v tabulce klesli na šesté místo. Plzeň se posunula na devátou příčku.

Vítkovice zvítězily na ledě Hradce Králové 2:0 a vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů. Stejně jako v minulém duelu v úterý na Spartě (2:0) brankář Patrik Bartošák neinkasoval a udržel počtvrté v sezoně čisté konto. O branky vítězů se postarali obránce Marek Hrbas a útočník Radoslav Tybor.

Karlovy Vary podlehly na ledě dvanácté Olomouci 2:3 v prodloužení a klesly na poslední místo o bod za Pardubice. V čase 63:27 rozhodl útočník Miroslav Holec. Energie tak nenavázala na páteční domácí výhru nad Hradcem Králové (3:2) a venku prohrála počtvrté v řadě. Olomouc naopak uspěla stejně jako v minulém kole v Pardubicích (3:2 po samostatných nájezdech) a získala další důležité body v boji o únik hrozbě baráže.

43. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 3:6 (3:1, 0:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 12. Bartovič, 18. Jánošík (P. Jelínek), 20. Radivojevič (R. Šimek) - 16. Trončinský (Čáslava, D. Tomášek), 26. D. Tomášek (Schaus), 42. J. Sýkora, 49. Rolinek (Nahodil), 56. Redenbach, 60. Trončinský (P. Sýkora, Redenbach). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - D. Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 7:8, navíc J. Vlach (Liberec) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5998.

Liberec: Lašák - R. Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner - J. Stránský, Bližňák, Bartovič - Valský, Bulíř, Radivojevič - Svačina, P. Jelínek, Ordoš - Lakatoš, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Pardubice: Martin Růžička - Trončinský, Schaus, Čáslava, Nedbal, L. Havlík, Bokroš - P. Sýkora, Redenbach, Rolinek - J. Sýkora, Nahodil, P. Hubáček - M. Beran, D. Tomášek, F. Zadina - Starý, M. Kaut, Bárta - od 41. navíc T. Kaut. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Rutta (Sklenář, Kämpf) - 21. V. Hübl (Lukeš, Kubát), 49. V. Hübl (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Brejcha, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Rutta, Kudělka, Valach, J. Mrázek - Vondrka, Huml, Tomica, od 41. navíc Skinner - Račuk, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hlava, D. Kaše, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Litvínov: Petrásek - Gula, Kubát, K. Pilař, T. Pavelka, F. Pavlík, Z. Sklenička - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Válek, Trávníček - Martynek, K. Reichel, Jurčík. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. D. Šťastný (P. Holík), 14. P. Holík (D. Šťastný), 56. Marušák (P. Holík, Bukarts), 62. Řezníček (Chytil, Matějíček) - 3. Vampola (Kučný, Stříteský), 29. Lenc (Musil, Pacovský), 42. M. Látal (Urban). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 4364.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Gazda - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - Okál, Chytil, O. Veselý - Bukarts, Honejsek, J. Ondráček - Ostřížek, P. Sedláček, Popelka. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Mladá Boleslav: Maxwell - Stříteský, Štich, Kurka, Jan Hanzlík, Bernad, Kučný, Holub - Hyka, Musil, Lenc - Orsava, Klepiš, Žejdl - Urban, Vampola, M. Látal - Pacovský, Jonák. Trenéři: F. Výborný a Žabka.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 12:3 (4:1, 4:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 9. Kumstát (Ihnacak), 14. Pech (Ihnacak, Kumstát), 14. A. Kudrna (Uher, Cingel), 15. J. Hlinka (Řepík), 28. Cingel (A. Kudrna), 36. J. Hlinka (Řepík), 40. Ihnacak (Pech, Forman), 40. Řepík (P. Vrána, J. Mikuš), 47. Klimek (Forman, Deveaux), 53. J. Hlinka (P. Vrána), 53. Klimek (J. Mikuš, Ihnacak), 57. A. Kudrna (Gernát) - 1. Hrabal, 24. J. Petružálek (Roth), 32. Kane (Adamský). Rozhodčí: Pešina, Čech - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 14.020.

Sparta: Pöpperle - Eminger, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Gernát, Piskáček, Nedomlel - Řepík, P. Vrána, J. Hlinka - Deveaux, Klimek, Forman - Ihnacak, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Třinec: Hrubec (15. Hamerlík) - Roth, Galvas, Krajíček, Hrabal, Nosek, M. Doudera - Irgl, Kane, Adamský - Hrňa, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Cienciala, Rákos - Klimenta, Špirko, Jašek. Trenéři: Kýhos a Mucha.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. O. Němec (M. Kvapil), 42. Mallet - 9. Lev (Kadlec, Machovský), 21. D. Kubalík, 61. Pulpán.. Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SR) - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 7565.

Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Trška, Gulaši, Bartejs, T. Malec - H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II - Mallet, J. Hruška, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Dočekal - F. Dvořák, Nečas, R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Pulpán, Kadlec, D. Sklenička, Frühauf, Moravčík, Němeček - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Stach, Lev - Hrnka, Preisinger, T. Svoboda - Vondráček, Koreis, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Hrbas (O. Roman), 43. Tybor (D. Květoň). Rozhodčí: Rohatsch (Něm.), Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:2, navíc Picard (Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Diváci: 4478.

Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Čáp, Štajnoch, Newton, Plášil - Jarůšek, Červený, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej - Köhler, Dragoun, Picard - R. Pavlík, T. Knotek, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Urbanec, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Tomi, Y. Stastny, Olesz - Vandas, E. Němec, Kucsera - Kurovský, Illéš, Szturc - P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Roman Vlach (Holec, Ondrušek), 51. Herman (Vyrůbalík, Škůrek), 64. Holec (Eberle) - 20. O. Beránek z trestného střílení, 33. Skuhravý. Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 9:7, navíc J. Knotek - Tuominen oba 10 min. Využití: 2:0. Diváků: 3626.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Jaroměřský, Houdek, J. Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - Eberle, Roman Vlach, Strapáč - T. Mikúš, Herman, Holec - Fořt, P. Mrázek, Matai. Trenéři: Venera a Tomajko.

Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Baldajev, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - D. Kindl, Skuhravý, Vachovec - Gorčík, Dušek, Stloukal - Flek, Gríger, O. Beránek. Trenéři: Tlačil a Antonik.