Pardubice musely kvůli infekci nasadit v Karlových Varech juniory

ČTK ČTK
29. 10. 2019 23:07
Hokejisté Pardubic museli v úterním extraligovém zápasu 15. kola v Karlových Varech nasadit juniory. V kabině totiž propukla akutní virová epidemie střevní chřipky a lékař týmu nařídil karanténu celé kabiny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Odložení duelu nebylo podle pravidel nejvyšší soutěže možné. Výrazně oslabené Dynamo prohrálo 0:8.

"Je to pro nás velmi nepříjemné. Během noci na dnešek se u většiny hráčů začaly objevovat příznaky, ráno náš klubový lékař vyhlásil několikadenní karanténu celé kabiny. Snažili jsme se to vyřešit dohodou se soupeřem o přeložení utkání, což je běžný postup. Vary nám bohužel odmítly vyjít vstříc a naší žádosti o přeložení vyhovět," uvedl sportovní manažer klubu Jaromír Kverka starší.

Pardubičtí junioři přitom měli dnes na programu utkání s Hradcem Králové, ten s přeložením souhlasil. "Jednání vedení karlovarské Energie mi přijde nevstřícné, protože je běžné, že se v takové situaci snaží soupeři najít sportovní řešení," doplnil Kverka.

Vedení Energie reagovalo s tím, že klub jen dodržuje usnesení přijaté všemi kluby již v roce 2012. "Nechceme, aby případnou dohodou mezi naším klubem a Pardubicemi vznikl do budoucna precedens, který by mohl být především v závěru soutěže zneužíván a mohl ovlivnit soutěž, ve které se hraje o přímý sestup do 1. ligy," uvedli Karlovarští v prohlášení.

Po utkání kouč Radek Bělohlav nevěděl, co bude dál. "Protože doktor dal jasné resumé, že nemůžeme počítat s hráči, kteří jsou pozitivní, protože nemohou mít žádnou zátěž. A momentálně nemám zprávy, jestli se něco změnilo ohledně hráčů, kterým relativně nic není," řekl. V pátek mají Pardubice hostit Litvínov.

Něco podobného si prožil přednedávnem Chomutov. Ve druhé polovině března před utkáním skupiny o umístění - shodou okolností s Karlovými Vary - měla většina hráčů základního kádru Pirátů střevní potíže. Podle všeho se tehdy nakazili z tatarského bifteku, který v kabině společně jedli. I s řadou juniorů v sestavě ale Chomutov vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech.

Podobně museli postupovat i Východočeši. "Stejná pravidla platí i teď, dříve se to zneužívalo, takže už nějakou dobu se nebere na zdravotní problém zřetel. Vím, že tentokrát to asi nebude tenhle případ, ale jednou by se zápas odložil a vznikl by precedens. Tohle pravidlo si odsouhlasily samy kluby, takže není co řešit," připomněl pro isport.cz šéf extraligy Josef Řezníček.

Do možnosti dohody obou stran o přeložení zápasu zasahovat nemohl. A Karlovarští s návrhem nového termínu nepřišli. "Do systému jsem zaregistroval 16 juniorů, klub udělal všechno pro to, aby extraligové utkání mohl odehrát," konstatoval Řezníček.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy