Mladá Boleslav rozstřílela Vítkovice. Liberec přehrál Kometu a stíhá vedoucí Spartu

28. 11. 2019 20:10
Hokejisté Vítkovic utrpěli v předehrávce 23. kola extraligy na domácím ledě od Mladé Boleslavi debakl 3:7. Liberec doma udolal 3:2 Brno a v tabulce mu patří druhá pozice.
Hokejisté Mladé Boleslavi slaví vítězství na ledě Vítkovic
Hokejisté Mladé Boleslavi slaví vítězství na ledě Vítkovic | Foto: ČTK

Domácí sice po první části vedli gólem Tomáše Gumana, pak ale během 27 minut dostali sedm branek a na ostravském ledě potřetí během pěti dnů nebodovali. Středočeši naopak zvítězili popáté za sebou.

Pouhých jednadvacet hodin po středečním utkání se Spartou vstoupily Vítkovice do zápasu lépe a už v první minutě mohly vést, jenomže i nejlepší střelec Bukarts si zblízka nepřišel na Krošelje, který pohotovým skokem zabránil gólu.

Přesto v 18. minutě z rychlého výpadu skóroval vítkovický Guman, byť se hosté bouřili a protestovali proti ofsajdu na modré čáře. "Vítkovice nás mohly v první třetině potrestat víc, mohlo to být i 2:0, 3:0," uznal mladoboleslavský obránce Jiří Kurka.

Hosté se v Ostravě rozjížděli pozvolna, ve druhé části ale zrychlili hru a se situací na ledě se záhy změnilo i skóre. Dolejš ještě kryl příležitosti Zbořila a Vondrky, ale ve 28. minutě se trefil nad jeho vyrážečku Najman.

Bukarts byl navíc za protesty vyloučen na dvě minuty a do konce utkání a Mladá Boleslav v přesilovce zásluhou Klepišovy rány otočila skóre. Středočeši měli nadále převahu a další šance; Stránský ze sóla Dolejše kličkou nepřelstil, Vondrka rozezněl tyč. "Dva slepené góly nám pomohly psychicky a soupeře to srazilo," podotkl Kurka.

Vítkovice se krátkodobě vzchopily v přesilovce pět na tři, kterou sice nevyužily, ale pokračující tlak zúročil už při hře pět na čtyři zblízka Kvasnička. Domácí ale hned v dalším střídání trestuhodně propadli ve středním pásmu a z přečíslení Skalický vrátil po 42 sekundách vedení opět hostům. "Až od druhé třetiny to začalo mít správné parametry z naší strany," pochvaloval si Kurka.

Hosté nepolevili a ve 46. minutě šli do dvoubrankového trháku zásluhou Kurky. Vzápětí měl Klepiš výhodu trestného střílení za faul ve vyložené šanci, ale Dolejše nepřekonal. Když v 50. minutě přidal ale v oslabení Kousal pátý gól, začalo se nést halou skandování "Petr ven" žádající si odvolání vítkovického kouče.

Vítkovice sice záhy snížily Zdráhalovou tečí, ale v pohodě hrající soupeř ihned kontroval zásluhou Zohorny a Šťastného. Vítkovičtí dohrávali před vylidněným hledištěm a podvanácté za sebou v normálním čase nezvítězili.

"Musíme si pomoct sami. Hrajeme dobře určité pasáže, ale máme výpadky a to nás stojí body. Teď jedeme do Litvínova a věříme, že vyhrajeme," řekl vítkovický kapitán Jan Výtisk.

Liberec vyhrál už podeváté v řadě

Hokejisté Liberce udolali v předehrávce 23. kola extraligy Kometu Brno 3:2, vyhráli podeváté v řadě a posunuli se na druhé místo tabulky. Rozhodl Jaroslav Vlach ve 46. minutě. Hostům k úspěchu nepomohly ani dvě branky kapitána Martina Zaťoviče a velmi dobrý výkon gólmana Karla Vejmelky.

Do první šance se dostal ve 3. minutě domácí Musil, skóre se ale poprvé změnilo až v 15. minutě, kdy za Vejmelkova záda prošla tečovaná Lencova střela od modré čáry. Kometě, v jejíž sestavě chyběl zkušený útočník Plekanec, se ale podařilo rychle odpovědět. Birnerovo vyloučení využil Zaťovič.

Druhou třetinu opanovali Severočeši, na výsledku se to ale neprojevilo. Do vedení posunul Tygry při přesilové hře Hudáček, ale řada dalších šancí zůstala nevyužita. V polovině utkání si domácí vytvořili drtivý tlak a při hře pět na pět drželi soupeře v obranném pásmu jako při početní výhodě, Vejmelka ale i za pomoci spoluhráčů vše vyřešil.

A ve 34. minutě šokoval libereckou arénu kapitán hostů Zaťovič, jenž po rychlém protiútoku podruhé překonal Hrachovinu a vyrovnal. Poměr střel ve třetině byl v té době přitom 10:1 ve prospěch domácích. Zaťovič si 15. gólem v sezoně upevnil druhé místo v tabulce střelců extraligy za suverénním Milanem Gulašem z Plzně.

Domácí se ale i přes Vejmelkův velmi dobrý výkon opět dostali do vedení. Ve 46. minutě jej překonal Vlach, od jehož bruslí se odrazila Hanouskova nepřesná střela od modré čáry. Těsné vedení domácí udrželi i při závěrečném tlaku Komety.

Předehrávky 23. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 3:7 (1:0, 1:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 18. Guman (Werbik), 37. Kvasnička (Roman, Gregorc), 51. P. Zdráhal (Trška, Š. Stránský) - 28. Najman (Cienciala), 28. Klepiš (Vondrka, Hrbas), 38. Skalický (A. Zbořil, Vondrka), 46. Kurka (Cienciala, P. Kousal), 50. P. Kousal (Bičevskis), 54. R. Zohorna (Pláněk, Jeglič), 55. D. Šťastný (Najman). Rozhodčí: Hejduk, Veselý - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc Roberts Bukarts (Vítkovice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3925.

Vítkovice: Dolejš - D. Krenželok, Výtisk, Bodák, Trška, Gregorc, Šidlík, Kvasnička - Mallet, Lakatoš, Dej - Roberts Bukarts, Roman, Razgals - P. Zdráhal, Š. Stránský, Schleiss - Guman, Werbik, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

Mladá Boleslav: Krošelj - Hrbas, Ševc, Kurka, Pláněk, Bernad, Fillman - Klepiš, Bičevskis, D. Šťastný - Skalický, A. Zbořil, Vondrka - J. Stránský, Jeglič, R. Zohorna - Cienciala, Najman, P. Kousal. Trenéři: Rulík a Patera.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Filippi (Lenc, Šmíd), 24. L. Hudáček (Filippi, Lenc), 46. J. Vlach (Hanousek, Kolmann) - 17. Zaťovič (Orsava, P. Holík), 34. Zaťovič (O. Němec, Pyrochta). Rozhodčí: Horák, Pražák - Kajínek, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 6015.

Liberec: Hrachovina - Šmíd, Knot, Derner, Graborenko, Hanousek, Kolmann - Ordoš, L. Hudáček, Birner - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, Rychlovský. Trenéři: Augusta a J. Kudrna.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Baranka, Bartejs, Pyrochta, Štencel, Gulaši, Svozil - Svačina, P. Holík, Zaťovič - Horký, Hruška, Orsava - Kucsera, Lev, Dočekal - Kratochvíl, Kusko, Jenyš. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Oslizlo.