Liberec vystřídal gólmany a prohrával o tři branky, nakonec ale vyhrál v prodloužení

Aktualizováno 6. 10. 2018 19:54
Bílí tygři doma porazili Olomouc 4:3 v prodloužení. Ještě ve druhé třetině přitom Severočeši prohrávali 0:3 a dokonce vystřídali brankáře. Vítězný gól vstřelil ve druhé minutě prodloužení navrátilec ze zámoří Ladislav Šmíd.
Ladislav Šmíd dokonal velký obrat Liberce
Ladislav Šmíd dokonal velký obrat Liberce | Foto: ČTK

Liberec - Hokejisté Liberce porazili v předehrávce 8. kola extraligy po velkém obratu Olomouc 4:3 v prodloužení a vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů. Bílí Tygři prohrávali v polovině druhé třetiny už 0:3, ale i díky dvěma trefám v oslabení v 56. minutě si vynutili nastavení. V něm rozhodl v čase 61:40 obránce Ladislav Šmíd.

Dvakrát se za vítěze trefil útočník Michal Bulíř, který si v tabulce střelců polepšil na 10 gólů. Severočeši se posunuli z pátého na třetí místo, Olomouc zůstala po třetí porážce za sebou osmá.

"I přesto, že jsme chvíli před koncem byli o dva góly pozadu a hráli jsme v oslabení, tak jsme nesložili zbraně. Řekli jsme si, že to budeme zkoušet na nějaký rychlý protiútok. Paradoxně nám to oslabení pomohlo, dali jsme kontaktní gól a to nás ještě více nakoplo," řekl Bulíř.

Oba týmy nechaly po pátečních zápasech odpočívat své gólmanské jedničky. V brance domácích se místo Willa objevil Schwarz a za hosty chytal Lukáš místo Konráda.

Liberec do utkání vstoupil lépe, ale žádnou z řady šancí nevyužil. Naopak v 18. minutě se na hranici brankoviště prosadil svým prvním gólem po přestupu z Brna důrazný Nahodil a Hanáci vedli.

Náskok mohli ještě navýšit v úvodu druhého dějství v přesilovce, nesehráli ji však vůbec dobře. Ještě hůře naložili s početní výhodou Liberečtí. Čtyři hráči domácích propadli v útočném pásmu a následný rychlý protiútok Olomouce zakončil přesnou ranou v oslabení Irgl. Liberecký trenér Pešán sáhl k výměně brankáře a mezi tyče putoval Will.

Ani tento tah však Severočechy nenabudil a po Hanouskově chybě v polovině utkání přidal třetí gól hostů Tomeček. "Začali jsme zápas špatně, dostali jsme první gól a byly tam i nějaké zbytečné chyby. Zkrátka nám nevycházelo to, co jsme si řekli," uvedl Bulíř.

Pak ale domácí přece jen zabrali a najednou jich byl plný led. Početní výhodu po ukázkové souhře s Kvapilem využil Bulíř. Hned vzápětí mohl Liberec dostat na dostřel Doherty, Lukáš však s vypětím všech sil branku uhájil.

Na začátku třetí části hráli Bílí Tygři tři přesilovky v rychlém sledu. Dobré šance si vytvořili Bulíř s Kvapilem, Olomouc se však i díky skvělému Lukášovi v dlouhém oslabení ubránila. Liberečtí i nadále dobývali branku hostů, všechny střelecké pokusy však končily na připraveném Lukášovi.

Pět minut před koncem základní hrací doby dostala Olomouc možnost přesilové hry a zdálo se, že tlak domácích se zastaví. Po obrovské hrubce Škůrka však dostal Liberec nejprve na dostřel Valský. A hned za dalších 23 vteřin vyrovnal stále ještě při Zacharově pobytu na trestné lavici Bulíř.

"Na střídačce propukla velká euforie. Ta nám pak pomohla v prodloužení k tomu, abychom zápas úplně otočili a vyhráli. Dva takhle rychlé góly v jednom oslabení, navíc ke konci zápasu, jsem osobně asi ještě nezažil," doplnil Bulíř.

V nastavení Bílí Tygři dokonali obrat. Po Kvapilově přihrávce se trefil z pozice mezi kruhy Šmíd. Liberec doma porazil Olomouc pošesté za sebou.

"Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, hráli jsme organizovaně a disciplinovaně. Podařilo se nám vstřelit i tři góly a měli jsme zápas jen ve svých rukách. V závěru jsme však naprosto nepochopitelně polevili," litoval olomoucký brankář Jan Lukáš. "Asi se na naší straně objevilo lehké uspokojení. Liberec toho využil a šel po nás. Nicméně dostat dva góly v naší přesilovce a ještě navíc v závěru utkání, to by se nám jednoduše stávat nemělo," dodal Lukáš.

Předehrávka 8. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 4:3 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Bulíř (M. Kvapil), 56. Valský, 56. Bulíř, 62. Šmíd (M. Kvapil) - 18. Nahodil (Skladaný), 26. Irgl, 30. V. Tomeček (Ondrušek). Rozhodčí: Hribik, Kika - Lučan, K. Zavřel. Vyloučení: 3:6, navíc Holec (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 2:1. Diváci: 4852.

Sestavy:

Liberec: Schwarz (26. Will) - Doherty, Šmíd, Havlín, Ševc, Hanousek, Kolmann - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Lenc, Bulíř, M. Kvapil - Valský, Redenbach, L. Hudáček - Teplý, Lakatoš, M. Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.

Olomouc: Lukáš - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Švrček, Jaroměřský, Dujsík - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Kolouch, Burian - Skladaný, Nahodil, Strapáč - Holec, B. Mráz, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.