Indiánský náčelník se nakonec musel sklonit před tygrem. Liberec dále sní o obhajobě

Plzeňský fanoušek
Během šestého čtvrtfinále byli oceněni starší dorostenci Plzně, kteří ve čtvrtek získali mistrovský titul v extraligovém finále proti Brnu.
Tady už ale za bouřlivého ohlasu a v doprovodu ohňů nastupují hokejisté plzeňského A-mužstva. Ti překvapivě zvládli páté utkání v Liberci a vrátili sérii na západ Čech.
Škodovka se mohla spolehnout na podporu vyprodané Home Monitoring Arény. Na zápas dorazilo 7 536 diváků, kteří vytvořili parádní atmosféru.
Nechyběli ani pravověrní fanoušci indiánů.
Foto: Tomáš Liška
Tomáš Liška
25. 3. 2017 8:26
Podívejte se na fotografie ze šestého čtvrtfinále play off mezi Plzní a Libercem. Západočeši ještě v polovině utkání vedli a živili naději na sedmé utkání.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy