Hokejisté Sparty v posledním testu před extraligou prohráli s Libercem 1:5

8. 9. 2023 20:14

Hokejisté pražské Sparty podlehli v generálce před startem extraligy doma ve Sportovní hale Fortuna Liberci 1:5. Svěřenci trenéra Pavla Grosse tak až v sedmé přípravném duelu poprvé neuspěli. Od 19:00 nastoupil v posledním testu Hradec Králové ve Vídni proti tamním Capitals.

Bílí Tygři opanovali v Praze už první třetinu, kterou vyhráli 3:0. V 6. minutě využil přesilovou hru při vyloučení Aarona Irvinga liberecký kapitán Michal Birner. Za 67 sekund zužitkoval přihrávku Jakuba Rychlovského zpoza branky Oscar Flynn, který se 71 vteřin před koncem úvodní části po neproměněném úniku Rychlovského z dorážky prosadil i podruhé.

V polovině utkání překonal gólmana Jakuba Kováře také Jan Šír a v čase 43:39 při pětiminutovém vyloučení Davida Němečka zvýšil Michal Bulíř už na 5:0. Za 139 sekund zmírnil porážku ve vlastním oslabení po přečíslení po přihrávce Michala Řepíka Vladimír Sobotka.

Přípravné hokejové utkání: HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)