Hokejisté Plzně zdolali Vítkovice, výhru lídra tabulky řídil Gulaš

10. 1. 2018 20:21
Útočník Západočechů si v předehrávce hokejové extraligy připsal gól a dvě asistence.
Milan Gulaš pečetil vítězství Plzně
Milan Gulaš pečetil vítězství Plzně | Foto: Lukáš Filipec

Plzeň - Hokejisté Plzně porazili v předehrávce 49. kola extraligy třetí Vítkovice 4:1 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhým Hradcem Králové na 11 bodů.

Indiáni zvítězili nad ostravským celkem na domácím ledě již popáté za sebou. Pomohly jim tři využité přesilovky. Brankou a dvěma asistencemi se blýskl nejproduktivnější hráč soutěže Milan Gulaš.

"V Plzni se nám dlouhodobě nedaří, ale první třetina nebyla špatná, měli jsme několik šancí, které ale musíme dávat," posteskl si kouč poražených Jakub Petr.

Po bezbrankové první části patřil začátek druhé třetiny domácím, ale Kratěna trefil jen levou tyčku a Stach nepřehodil Dolejšův pravý beton. Naopak při přesilové hře ve 25. minutě úspěšně tečoval střelu Lva z levého kruhu Tybor.

O 77 vteřin později dokázal početní výhodu zužitkovat i dorážející Mertl, vyrovnal a osamostatnil se s 23 góly v čele tabulky střelců. Po polovině utkání dokonal obrat prvním extraligovým gólem Rubner.

Rychle odpovědět mohl Kucsera, Svoboda však stačil reflexivně zasáhnout vyrážečkou. Plzeňský gólman v závěru druhé třetiny zastavil i přesilovkovou teč Tybora.

Do třetí části vstoupili vítkovičtí hokejisté v oslabení po Barankově faulu a ve 42. minutě toho využil Kracík, který zblízka zakončil do odkryté branky po ideální Mertlově přihrávce.

Hosté pak měli několik šancí, ale jejich aktivitu ukončil nedovolený zákrok Stránského. Jeho vyloučení ve 48. minutě potrestal Gulaš, jenž zvýšil na 4:1. "Pomohli jsme si přesilovkami. Minulé utkání ve Vítkovicích jsme podali lepší výkon, tam jsme si s nimi nepomohli. Dnes nám udělaly výsledek," pochvaloval si trenér Plzně Jiří Hanzlík.

Na zvrat už hosté neměli síly a výsledek nezměnili ani během přesilovky čtyři na tři v závěru. Prohráli tak teprve potřetí z posledních čtrnácti zápasů.

Předehrávka 49. kola hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Mertl (Gulaš, Indrák), 32. Rubner (Kracík, J. Kindl), 42. Kracík (Mertl, Gulaš), 49. Gulaš (Kratěna) - 25. Tybor (Lev, Sloboda). Rozhodčí: Hradil, Kika - Ganger, Gebauer. Vyloučení: 6:5, navíc M. Svoboda (Plzeň) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5445.

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, D. Sklenička , J. Kindl, Čerešňák, Pulpán, Kaňák - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Kratěna, D. Kindl - Kantner, Stach, P. Straka - Pour, Kracík, Rubner. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Urbanec - Bartovič, Lev, Olesz - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Dej, Š. Stránský, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.