Foto: Ptáček se po letech vrátil do sestavy Sparty. Symbolické střídání na něj bylo až moc rychlé

Podívejte se, jak se františek Ptáček vrátil do sestavy Sparty...
"Bylo to příjemné a ještě pár vteřin před koncem jsem věřil, že to bude i vítězné," řekl Ptáček po zápase, ve kterém Sparta v závěru normální hrací doby inkasovala gól na 3:3 a následně prohrála 3:4 v prodloužení.
Ptáček nastoupil na první střídání společně s Petrem Kalinou, užil si ovace více než 11.000 diváků v O2 areně a na ledě vydržel 32 sekund. A dostal se i k puku. "To bylo dobré. Vyhráli jsme buly a šlo to na mě. Domluvené to ale nebylo," pousmál se.
Na ledě by prý klidně vydržel i déle. "Všichni šli ale střídat, Kometa i Sparta, tak jsem šel taky. Vypadalo by to blbě, kdybych nešel," podotkl Ptáček, který ve Spartě působí jako trenér u mládeže. "Já teď, jak hraju ty své hokeje, tak tam se tak rychle nestřídá. Byl jsem docela překvapený," smál se.
Dvaačtyřicetiletý bek získal se Spartou čtyři extraligové tituly a pražský klub opustil v roce 2009, kdy byl vyměněn do Českých Budějovic. V extralize hrál naposledy za Kometu, právě proto se dnes loučil proti Brnu.
Foto: Milan Kammermayer
Sport ČTK Sport, ČTK, Milan Kammermayer
30. 1. 2018 23:04
Dvaačtyřicetiletý hokejový obránce František Ptáček se objevil po devíti letech v sestavě Sparty. Šlo o symbolický návrat, na ledě strávil jediné střídání. Podívejte se, jak probíhala nejen úvodní ceremonie.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Do čela jihomoravské kandidátky dosadilo vedení ČSSD Onderku, 14 kandidátů z ní odešlo

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Upozornil na to Deník N. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala.

Centrální vedení na místo lídra dosadilo statutárního místopředsedu ČSSD Romana Onderku namísto Břetislava Štefana, pro něhož hlasovalo 85 procent členů jihomoravské organizace. Dalším zásahem bylo posunutí Kateřiny Valachové na vyšší pozici, konkrétně na druhou za Onderku.

"Důvodem je nerespektování vnitrostranické demokracie. Vznikal tady u nás tým, který chtěl lidem ukázat, že sociální demokracie se dokáže modernizovat a komunikovat jinak. Jižní Morava měla být symbolem pozitivní změny. Chtěli jsme udělat změnu bez okoukaných tváří a otřepaných frází," řekl ČTK Štefan.

Spolu s ním kandidátku opustilo dalších 13 lidí, mimo jiné starosta Kunštátu Zdeněk Wetter, místostarosta Boskovic Petr Malach nebo vědkyně a vysokoškolská pedagožka Helena Pluháčková.

Roman Onderka, bývalý brněnský primátor, na krajské kandidátce úplně chyběl, vedení strany jeho dosazení do čela kandidátky zdůvodnilo tím, že na tomto místě mají v krajích stát lidé s největší šancí na získání důvěry voličů.

Na kandidátce nyní zůstalo 20 kandidátů.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Dálnice D8 je kvůli nehodě uzavřená, jeden vůz skončil v příkopu, čtyři lidé jsou zranění

Dálnice D8 je na 42. kilometru ve směru na Německo zavřená kvůli nehodě automobilu, který se převrátil přes střechu a skončil v příkopu. Komunikace bude policejního webu uzavřená zhruba do 21:00. Čtyři lidé jsou lehce zraněni, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

"Osoby odvezla záchranná služba do nemocnic," doplnil mluvčí. Na místě podle něj zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy