Dynamo o problémech: Na drahé hráče nejsou peníze. Je generální partner na dohled?

ČTK ČTK
26. 11. 2018 21:31
Manažeři hokejového klubu v Pardubicích jednají s třemi seriózními zájemci o sponzorství, řekl dnes na setkání s fanoušky provozně-ekonomický manažer Dynama Ondřej Šebek. Podrobnosti neuvedl. Přestože extraligový klub nemá hlavního partnera, vede si letos v reklamním plnění lépe než loni, dodal.
Dušan Salfický, generální manažer hokejového klubu Dynamo Pardubice.
Dušan Salfický, generální manažer hokejového klubu Dynamo Pardubice. | Foto: ČTK

Na diskuzi přišly desítky lidí. Zástupci klubu setkáním s fanoušky reagují na otevřený dopis a petici, kterou někteří z nich sepsali. Hodnotí v něm negativně nejen sportovní výsledky. Pardubice jsou v tabulce předposlední.

Petičníci však dnes nepřišli. Primátor Martin Charvát (ANO) dnes ČTK řekl, že se s nimi sejde zvlášť. "V zásadě s fanoušky nesouhlasím, že by klub měl hospodářské problémy. Jedeme v černých číslech. Ekonomika je nastavená kolem osmého místa, abychom se vyhnuli baráži. Neodpovídají tomu sportovní výkony. To je otázka na trenéra a na hráče. Mrzí mě, že se z toho udělalo téma, že je krize v Dynamu," řekl Charvát.

Generální manažer Dušan Salfický označil petiční body za nepřesné. Bývalý hokejista řekl, že už nekumuluje funkce, není městským radním, vzdal se mandátu zastupitele na městském obvodě. Funkci zastupitele na radnici si ponechal, podle svých slov chce z této pozice podporovat hokej.

Klub má značnou kumulovanou ztrátu. Salfický k tomu řekl, že není čaroděj, aby to jedním kouzlem napravil. Za rok a půl práce se mnoho stihnout nedá, přesto se podařilo klub finančně stabilizovat, uvedl.

Změny v ekonomice lze docílit i pronájmem haly od Rozvojového fondu Pardubice, který je městskou společností. S tak zásadní změnou by ale museli souhlasit zastupitelé. "Po vzoru jiných měst bychom chtěli halu do pronájmu. Chtěli bychom to zkusit, voláme po tom," řekl Salfický.

Všichni hosté museli rovněž opakovaně odpovídat na otázky fanoušků, proč hokejisté hrají špatně. "Jsem z toho zklamaný, věřím, že to znovu nastartujeme," řekl hlavní trenér Břetislav Kopřiva.

Na nejdražší hráče extraligy nemá klub peníze. Fanoušci nemohli očekávat, že Dynamo koupí Tomáše Plekance. Klub si ale může postupně vychovávat vlastní dobré hráče v mládežnických týmech, uvedl Salfický.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy