Dynamo o problémech: Na drahé hráče nejsou peníze. Je generální partner na dohled?

ČTK ČTK
26. 11. 2018 21:31
Manažeři hokejového klubu v Pardubicích jednají s třemi seriózními zájemci o sponzorství, řekl dnes na setkání s fanoušky provozně-ekonomický manažer Dynama Ondřej Šebek. Podrobnosti neuvedl. Přestože extraligový klub nemá hlavního partnera, vede si letos v reklamním plnění lépe než loni, dodal.
Dušan Salfický, generální manažer hokejového klubu Dynamo Pardubice.
Dušan Salfický, generální manažer hokejového klubu Dynamo Pardubice. | Foto: ČTK

Na diskuzi přišly desítky lidí. Zástupci klubu setkáním s fanoušky reagují na otevřený dopis a petici, kterou někteří z nich sepsali. Hodnotí v něm negativně nejen sportovní výsledky. Pardubice jsou v tabulce předposlední.

Petičníci však dnes nepřišli. Primátor Martin Charvát (ANO) dnes ČTK řekl, že se s nimi sejde zvlášť. "V zásadě s fanoušky nesouhlasím, že by klub měl hospodářské problémy. Jedeme v černých číslech. Ekonomika je nastavená kolem osmého místa, abychom se vyhnuli baráži. Neodpovídají tomu sportovní výkony. To je otázka na trenéra a na hráče. Mrzí mě, že se z toho udělalo téma, že je krize v Dynamu," řekl Charvát.

Generální manažer Dušan Salfický označil petiční body za nepřesné. Bývalý hokejista řekl, že už nekumuluje funkce, není městským radním, vzdal se mandátu zastupitele na městském obvodě. Funkci zastupitele na radnici si ponechal, podle svých slov chce z této pozice podporovat hokej.

Klub má značnou kumulovanou ztrátu. Salfický k tomu řekl, že není čaroděj, aby to jedním kouzlem napravil. Za rok a půl práce se mnoho stihnout nedá, přesto se podařilo klub finančně stabilizovat, uvedl.

Změny v ekonomice lze docílit i pronájmem haly od Rozvojového fondu Pardubice, který je městskou společností. S tak zásadní změnou by ale museli souhlasit zastupitelé. "Po vzoru jiných měst bychom chtěli halu do pronájmu. Chtěli bychom to zkusit, voláme po tom," řekl Salfický.

Všichni hosté museli rovněž opakovaně odpovídat na otázky fanoušků, proč hokejisté hrají špatně. "Jsem z toho zklamaný, věřím, že to znovu nastartujeme," řekl hlavní trenér Břetislav Kopřiva.

Na nejdražší hráče extraligy nemá klub peníze. Fanoušci nemohli očekávat, že Dynamo koupí Tomáše Plekance. Klub si ale může postupně vychovávat vlastní dobré hráče v mládežnických týmech, uvedl Salfický.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy