Dynamo vyhrálo nad Traktorem 1. finále. Češi se neprosadili

7. 4. 2013 18:15
Obhájce Gagarinova poháru, moskevské Dynamo, porazil v 1. finálovém zápase Traktor Čeljabinsk 2:1. | Foto: Lenka Rybaříková

Moskva - Do finále play off Kontinentální hokejové ligy vstoupili lépe obhájci titulu z Dynama Moskva, kteří zdolali Traktor Čeljabinsk 2:1.

Nikdo z českých hráčů se v úvodním zápase série o Gagarinův pohár neprosadil.

Dynamo si vypracovalo dvoubrankový náskok, které soupeř dokázal jen snížit. V první třetině domácí přestříleli Čeljabinsk 12:3 a skóre otevřel v šesté minutě v oslabení Alexej Cvetkov.

Při vyloučení Sergeje Soina ujel Denis Kokarev, při jehož zakončení gólman Michael Garnett ještě odolal, ale dojíždějící Cvetkov dorazil puk do branky.

Traktoru vzepnutí ve 3. části nepomohlo

Kanadský brankář, jenž udržel v play off pětkrát čisté konto, podruhé kapituloval v polovině zápasu. Nekrytý Soin našel místo mezi tyčkou a Garnettovou pravačkou.

Hostům vyšel nástup do třetí třetiny podpořený přesilovkou při vyloučení Soina, v níž brankáře Alexandra Jerjomenka překonal střelou z pravého kruhu Jevgenij Kuzněcov. Další gól už nepadl.

Z výhry Dynama se radovali i útočníci Marek Kvapil a Jakub Petružálek, za poražené hrál Jan Bulis. Série na čtyři vítězství pokračuje v pondělí znovu v Moskvě.