reklama
 
 

Dva týdny po aféře: Plzeň trest nažhavil, ostatní tápou

1. 12. 2010
Foto: ČTK
Západočeši rychle dohánějí ztrátu 19 odebraných bodů

Praha - Necelé dva týdny uběhly od jednoho z nejzávažnějších rozhodnutí v historii samostatné české extraligy, které tři hokejová mužstva připravilo kvůli neplatným registracím o většinu nasbíraných bodů.

O dvaadvacet jich přišla Mladá Boleslav, o devatenáct Plzeň, a o šest Kladno, které jako jediné trest přijalo.

Které týmy rozhodnutí ředitele extraligy Stanislava Šulce zdravě „nakoplo", a které naopak poslaly ke dnu? Podívejte se v následujícím přehledu Aktuálně.cz, jak si zmíněné celky v uplynulých pěti kolech vedly.

Nažhavená Plzeň

Loňský vítěz „prezidentského poháru" pro nejlepší tým základní části před odebráním bodů působil na sedmé příčce, ovšem rozhodnutí šéfa soutěže jej okamžitě poslalo o pět míst dolů.

Plzeň, která proti odečtu bodů z postižených týmů asi nejvíce bojovala, ale okamžitě po vynesení ortelu vyhlásila útok na příčky zaručující playoff a nutno říci, že se jí její cíl alespoň zatím daří naplňovat.

V pěti utkáních, jež odehrála po Šulcově verdiktu, poznala jen jediného přemožitele, a sice na kluzišti druhého týmu tabulky Třince.

Momentálně je sice stále na 12. místě, ale příčky zaručující boj o mistrovský pohár jsou již na desetibodový dohled. Nebýt bodového odečtu, byli by "Indiáni" nyní na 6. příče a klidně by mohli myslet i na obhajobu prezidentské trofeje.

Tápající Boleslav

Naprosto opačný efekt měl verdikt z 19. listopadu na Mladou Boleslav. Ta jde od té doby od porážky k porážce a odečet, který ji připravil o rekordních 22 bodů, jí podle všeho zasadil drtivý úder.

Po čtyřech prohrách v řadě zdá se opět míří do baráže. „Bruslařům" se ovšem příliš nedařilo ani před bodovým odečtem, kdy měli vleklou krizi bez vstřeleného gólu a po skvělém úvodu do sezony se potápějí níž a níž.

Nyní na poslední příčce s devíti body ztrácí čtyři body na Kladno a celých šestadvacet na desátou příčku Slavie, jež okupuje poslední místo zajišťující předkolo playoff.

Ovšem kdyby Boleslav nepřišla o zmíněných dvaadvacet bodů…

Kladno dál v krizi

Středočeši byli kandidátem na barážové umístěni v podstatě od začátku sezony a nic na tom nezměnily ani odečty bodů, ať již jejich, či soupeřů.

Čtěte také: Sparta po šesti prohrách zabrala.Do čela jdou Vítkovice

Momentálně jsou sice předposlední, ovšem od Šulcova verdiktu dokázali vyhrát jen jednou (celkově šlo o šesté vítězství Kladna v sezoně).

I pokud by jim bylo vráceno odepsaných šest bodů, stejně by jej od příček zaručující playoff dělilo propastných šestnáct bodů.

Sparta a ti ostatní

Na odečtu bodů postiženým celkům ovšem mohly výrazně vydělat některé týmy, kterým se zpočátku sezony příliš nedařilo a rozhodnutí šéfa extraligy za ně najednou poslalo některé dosud o playoff bojující celky.

Týká se to především Sparty, která po odečtech měla na dva body daleko desátou příčku, zaručující playoff.

Jenže Holešovičtí se trápí dál, když od té doby prohráli s výjimkou posledního všechny své zápasy a nejspíš se před ně brzy předežene potrestaná Plzeň.

Alespoň částečně chytili svoji šanci za pačesy Slávisté, kteří se do elitní desítky vrátili a zatím se v ní stále drží.

Na ostatní celky měl bodový odečet jejich soupeřů spíše zanedbatelný vliv, snad s výjimkou Karlových Varů, které se rovněž posunuly o několik stupňů tabulkou výš. 

autor: Jakub Šafránek | 1. 12. 2010

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama