Sparta po šesti prohrách zabrala.Do čela jdou Vítkovice

30. 11. 2010 21:20
Plzeň vyhrála čtvrtý z posledních peti zápasů
Sparťané se radovali z vítězství i postupu.
Sparťané se radovali z vítězství i postupu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Po šesti prohrách v řadě se mohli zaradovat z vítězství hokejisté pražské Sparty, která v šestadvacátém kole hokejové extraligy zvítězila na ledě Karlových Varů 3:4 na nájezdy.

Vůbec poprvé od sedmého listopadu si tak připsala body, jimiž si zároveň udržela jedenáctou příčku před dotírající Plzní.

Dramatický zápas přitom zpočátku ovládala Energie, která rychle vstřelila dvě branky. Jenže pak se Holešovičtí nadechli k velkému obratu a třemi góly v řadě zvrátili vedení na svoji stranu. To ovšem nebylo vše, neboť deset minut před koncem třetí třetiny dramatického zápasu srovnal utěšenou střelou od modré Ján Mucha.

Extraligový hokej pod širým nebem bude za 15 milionů
Proměna Svítkova: Závodí tu motorky, bude se hrát hokej
Vítkovice vyhrály na Spartě a drží krok s Třincem

Plzeň vyhrála v Brně, Sparta prohrála popáté v řadě

V následném prodloužení byla aktivnější Sparta, jenže gólově se dokázala prosadit až na nájezdy. Jako jediný se při penaltách trefil její kapitán David Výborný, a tak dva body putují na hubené konto Pražanů.

Podobně dramatický průběh mělo i utkání Slavie s Kometou Brno. Rychlý dvoubrankový náskok hostů dokázali Pražané třemi brankami zvrátit a už už se zdálo, že míří k vítězství.

Kometu ale dvě minuty před koncem základní hrací doby spasil Radim Hruška a v prodloužení poslal do euforie na osm tisíc hostujících (!) fanoušků Radek Dlouhý, jenž se trefil z otočky do šibenice Kopřivovy brány.

Utkání sledovala rekordní návštěva sezony. Do Sazka arény si našlo cestu 12215 diváků.

Plzeň odečty bodů nerozhodily

Velice rychle sbírají body odebrané při aféře kolem registračních karet hokejisté Plzně, kteří v úterý porazili Zlín 4:1 a v pěti utkáních od osudného verdiktu si připsali již čtvrtou výhru.

Plzeňská radost
Plzeňská radost | Foto: Václav Rojík, HC Lasselserger Plzeň

Postarali se o ni především Martin Straka, jenž nahrál na tři branky "Indiánů", a Radek Duda, který dvakrát asistenci zkušeného Straky proměnil z bezprostřední blízkosti v gól a ještě stihl nahrát na branku v oslabení Pavlovi Vostřákovi.

Někdejší reprezentant Duda si tak připsal pátou trefu v pěti zápasech za Plzeň. Straka se zase díky třem přihrávkám dotáhl na jediný bod od vedoucího muže produktivity extraligy a zároveň spoluhráče Tomáše Vlasáka, jenž se dnes neprosadil.

Další tým, kterému byly před dvěma týdny odečteny body, tedy Kladno, si připsalo již devatenáctou prohru v ročníku, když na vlastním ledě nestačilo na Litvínov.

Zápas přitom dvě třetiny měl vyrovnané skóre 1:1, jenže ve třetí části se "Chemici" rozestříleli a nakonec na Kladně vyhráli 1:5. Litvínov každopádně vyhrál na cizím kluzišti teprve podruhé v sezoně.

Do čela jdou Vítkovice, Pardubice dotahují

Ve šlágru kola dokázaly na čele tabulky vystřídat Víktovice Třinec, když ve vzájemném souboji v Ostravě zvítězil Steel těsně 3:2.

Rozhodující náskok si nový lídr soutěže vypracoval ve druhé třetině, kdy se trefili Juraj Sýkora a Petr Pohl. I když pak někdejší hráč Vítkovic Václav Varaďa pět minut před koncem svoji druhou brankou v zápase snížil na jednogólový rozdíl, Třinec se již vyrovnání nedočkal, byť zkusil i odvolat brankáře Hamerlíka z branky.

Pořadí na dalších čelních příčkách se nezměnilo. Na čtvrtém místě, byť jen o skóre za Kometou, zůstal Liberec, jenž doma porazil České Budějovice 3:1. Vítěznou branku vstřelil v polovině utkání Tomáš Klimenta, který dokázal důrazem protlačit touš za Kovářova záda.

Budějovice sice Ptáčkem ve třetí části snížily, jenže ve třiapadesáté minutě přidal Klimenta svoji druhou branku a bylo rozhodnuto, obzvlášt když se v závěru museli hosté místo útočení bránit, neboť se nechal vyloučit jediný střelec Jihočechů, obránce Ptáček.

Kontakt s předními místy tabulky neztrácejí Pardubice, které dokázaly zvítězit v Mladé Boleslavi 2:4 a drží si pátou příčku.

Naopak Bruslařský klub si po odečtu dvaadvaceti bodů prožívá krizové období, neboť prohrál již čtvrté utkání po sobě a zůstává s devíti získanými body na dně tabulky za Kladnem.

V sestavě úřadujícího šampiona se prosadily stejnou měrou první tři formace a také obránci Nakládal s Kaberlem, jež se postarali o zbývající čtvrtou branku zápasu.

26. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Malík (Burger), 23. J. Sýkora (Szturc), 36. Pohl (Klimek) - 8. Varaďa (Seman), 55. Varaďa (Lojek). Rozhodčí: Minář, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 9002.

Sestavy:

Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Káňa - Šedivý, Húževka, Tomas - Pohl, Strapáč, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Svačina. Trenéři: Trličík a Moták.

Třinec: Hamerlík - Lojek, Richter, Krajíček, Seman, Hrabal, Hudec, Zíb - Polák, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, M. Růžička - Polanský, Peterek, Adamský - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

BK Mladá Boleslav - HC Eaton Pardubice 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Pabiška z trestného střílení, 41. Divíšek - 1. Koukal (Kolář I), 15. Bartek (Kaberle), 27. Nakládal (Kaberle, Koukal), 28. Somík (Mezei, Špirko). Rozhodčí: Blecha, Jeřábek - Kis, Prchal. Vyloučení: 7:7, navíc Jindra (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2980.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Macháček, Hay, Lehikoinen, Duben, Čížek - Barney, Divíšek, Boháč - Fabuš, Pabiška, Macho - Tvrdík, Vrbata, Bahenský - Loskot, Hrdel, Nouza. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Kočí, Kolář II, Jillson, Mezei - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Pivko - Pineault, Somík, Špirko - Rákos, Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.

HC Vagnerplast Kladno - HC Benzina Litvínov 1:5 (1:1, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 8. Bicek (Patera, Kalla) - 5. Lukeš (Ručinský, Černošek), 41. Lukeš (V. Hübl), 42. Jánský (Kracík, Ručinský), 59. Ručinský (Trávníček, Černošek), 60. Jánský z trestného střílení. Rozhodčí: Hradil, Hribik - Pouzar, Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2001.

Sestavy:

Kladno: Cikánek - Kameš, Drtina, Mrázek, Toman, L. Procházka, Šmach, D. Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Valský, Knotek, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Litvínov: J. Hübl - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Gula, Švárný, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Ručinský - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Bojer, Jenáček. Trenéři: Reichel a Kučera.

HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Jiří Hanzlík (Straka, Jan Kovář), 19. Duda (Straka, Modrý), 37. Duda (Straka, Johnson), 54. Vostřák (Duda) - 13. T. Sýkora (Grof). Rozhodčí: Husička, Mikula - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:8, navíc Kubiš (Zlín) 5 min a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4276.

Sestavy:

Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Petruška, Pitule, J. Heřman (42. Lev). Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - J. Ondráček, Roman Vlach, Kubiš. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Štich (Hunkes), 29. Klimenta (M. Hořava), 53. Klimenta (Vak, Štich) - 50. Ptáček (Šimánek). Rozhodčí: Turčan, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 3819.

Sestavy:

Liberec: Vošvrda - Čakajík, Moravec, Derner, Hunkes, Trončinský, Štich, od 21. navíc Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc, Jank - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Mertl, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Langhammer, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Melenovský (M. Procházka), 11. T. Klíma (Sailer), 52. Mucha (T. Klíma) - 19. Broš (Bartánus), 28. Smoleňák (Vykoukal), 29. Karpov (O´Brien), rozhodující sam. nájezd Výborný. Rozhodčí: Trombík, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. Diváci: 3113.

Sestavy:

Karlovy Vary: Mensator (na nájezdy Sáblík) - Mucha, Čutta, Gřegořek, Kokko, Dobroň, Havíř, Sloboda, M. Rohan - Kumstát, Skuhravý, Dej - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, M. Procházka - Hřebejk, T. Klíma, Sailer. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Philipp, Gulaši, Macholda, O´Brien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Y. Treille, Karpov, Smoleňák - D. Tůma, Broš, Bartánus. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Krenželok (T. Svoboda), 30. Micka (Žižka), 34. V. Růžička ml. (Kadlec, Vondrka) - 7. Dopita (Stehlík), 8. Brabenec (Huml), 58. R. Hruška (Kvapil, Veselý), 63. Dlouhý (Brabenec). Rozhodčí: Souček, Hodek - Bejček, Charvát. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 12.251.

Sestavy:

Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Benda, Žižka, Kuboš, Vašíček, Roth, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Slavíček, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Brno: Trvaj - Houdek, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Mojžíš, Šenkeřík - Erat, Dopita, Hubáček - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Dlouhý, Huml, Brabenec - Jakub Svoboda. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.