Duda: Radši budu mlčet. Mou pokutu už mají v rukou právníci

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 1. 2014 7:00
S novináři a médii neměl nikdy problém, naopak je kvůli svým častým hláškám nejvyhledávanějším respondentem na rozhovory.
I v zápase na ledě pražské Slavie se Radek Duda ocitl několikrát na ledě, po zápase však působil klidným dojmem. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - S novináři a médii nemívá Radek Duda zpravidla nikdy problém, naopak je kvůli svým častým hláškám nejvyhledávanějším respondentem na rozhovory.

Po pátečním zápase 35. extraligového kola na ledě pražské Slavie, který jeho Plzeň prohrála 1:3 a utrpěla pátou prohru na ledě soupeře v řadě, však uzamkl pusu na dva západy.

Ve čtvrtek totiž obdržel od disciplinární komise soutěže už třetí trest v této sezoně. Ta mu uložila pokutu 50 tisíc korun za to, že minulou sobotu v Brně za pomocí vulgárních výrazů vyhrožoval jednomu z rozhodčích a také videorozhodčímu.

"Nemám, co bych vám řekl"

"Jednání hráče mělo charakter intenzivních verbálních nadávek a osobního hanobení včetně výhružky fyzickým napadením," uvedl ve čtvrtečním prohlášení komise předseda disciplinární komise Karel Holý.

Brzy pětatřicetiletý útočník právě kvůli čtvrtečnímu vyjádření Holého odmítl po zápase na Slavii pokutu komentovat.

"Nemám, co bych vám řekl. Zavolejte Karlovi," klidným hlasem odkázal přítomné novináře právě na Holého. "Nebojte, všechno se brzy dozvíte, už to mají v rukou právníci," doplnil.

Duda se zlobil na sudí i na Slavii

V samotném zápase působil klidným dojmem, akorát v závěrečné třetině se zlobil na hlavního rozhodčího Lacinu, který neposoudil zákrok na jeho osobu, když po nárazu hlavou do mantinelu zůstal chvíli ležet na ledě. Spokojený jistě nebyl ani v 57. minutě, když jej stejný rozhodčí za stavu 1:2 vyloučil za hákování.

Duda v této sezoně nejprve musel v půlce října zaplatit deset procent z měsíčního platu za nafilmovaný pád a v polovině listopadu mu byla zastavena činnost na pět utkání za zákrok na brněnského Miroslava Holce, který s ním nyní hraje v prvním plzeňském útoku.