Dobrá zpráva pro Kanadu: Stamkos chce v sobotu hrát

Adam Sušovský Adam Sušovský
4. 2. 2014 9:35
Steven Stamkos potěšil celou Kanadu. Vyléčil zlomeninu holenní kosti a v sobotu, těsně před olympiádou v Soči, nejspíš nastoupí za Tampu.
Steven Stamkos (uprostřed) je zdá se fit. V sobotu chce po zlomenině holenní kosti hrát první zápas v NHL. A pak odletět do Soči.
Steven Stamkos (uprostřed) je zdá se fit. V sobotu chce po zlomenině holenní kosti hrát první zápas v NHL. A pak odletět do Soči. | Foto: Reuters

Praha - 11. listopadu si Steven Stamkos v utkání NHL zlomil holenní kost a celou Kanadu zamrazilo ze strachu, že elitní kanonýr zmešká olympiádu v Soči, v zádech. Těsně před olympiádou se ale schyluje k velkému návratu. Elitní útočník Tampy Bay je fit, podle zámořských médií nastoupí v sobotu proti Detroitu.

Bude to poslední zápas Lightnings před olympijskou pauzu a v Kanadě to bude nejsledovanější utkání toho dne. Stamkos trénuje s týmem už čtrnáct dnů, ale jestli bude jeho výkonnost po vážném zranění tak dostačující, aby mohl do Soči, ukáže až zápas. Sám chtěl nastoupit už teď o víkendu proti Montrealu, ale necítil se dobře a návrat odkládal.

"Stamkos vypadá, že je v pořádku, ale není. Chybí mu na ledě výbušnost. Vypadá, jako by na ledě chodil, i když se snaží běhat," napsal o něm zámořský server Bleacherreport.com.

Kanada už hledala náhradu: St. Louis, nebo Giroux

"Pokud nebudu připravený, do Soči nepojedu," reagoval sám hráč a celá Kanada za něj začala shánět náhradu.

Největším aspirantem na jeho místo je jeho spoluhráč z Tampy Martin St. Louis, jehož absence v nominaci Kanaďany překvapila nejvíce a vyvolala také největší dusno. Vedle něj mají ale stále šanci také další opomenuté hvězdy. Třeba Claude Giroux, James Neal či Eric Staal.

Stamkos je ale pro Javorové listy nenahraditelný. Je mu teprve třiadvacet let, ale už dvakrát vyhrál cenu Marice Richarda pro nejlepšího střelce NHL a příkladná je také jeho náklonost k reprezentačnímu dresu. Na mistrovství světa zářil v kanadském dresu letos a neodmítl pozvánku ani v letech 2009 a 2010. Na olympiádě ve Vancouveru ale chyběl, stihne si vyhlášený kanonýr zahrát teď v Soči?

"Rozhodnutí padne na poslední chvíli," řekl Stamkos. Bude to v sobotu.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Kanadská společnost zrušila plány na převzetí Carrefouru, důvodem je odpor francouzské vlády

Kanadská maloobchodní společnost Alimentation Couche-Tard zrušila plány na převzetí evropského řetězce Carrefour za 16,2 miliardy eur (424 miliard Kč). Důvodem je odpor francouzské vlády, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

Rozhodnutí o ukončení jednání o fúzi padlo podle zdrojů po setkání francouzského ministra financí Bruna Le Maira se zakladatelem Couche-Tard Alainem Bouchardem. Již předtím Le Maire vyloučil prodej Carrefouru z důvodu zabezpečení potravin. Carrefour ani Couche-Tard se k informacím nevyjádřily.

Firma Couche-Tard doufala, že získá vládní požehnání díky závazkům, jako zachování pracovních míst i dodávek potravin od francouzských výrobců či tím, že ředitel Carrefouru a Couche-Tard budou ve sloučené firmě zastávat funkci generálního ředitele společně. Chouche-Tard chtěl rovněž investovat do Carrefouru kolem tří miliard eur. Carrefour spojení podporoval. Francouzská vláda však do 24 hodin po potvrzení jednání spojení odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 40 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy