Disciplinárka trestala Orsavu, zase byl u toho sudí Hribik

Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 3. 2015 14:09
Jakub Orsava z Třince dnes dostal trest na dva zápasy za ostrý zákrok na Mitju Robara. Sudí Jan Hribik, který chyboval den předtím v Brně, Orsavu v zápase přitom vůbec nepotrestal.
Jakub Orsava nesmí hrát dva zápasy.
Jakub Orsava nesmí hrát dva zápasy. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Hokejisté Třince mají další problém. Vedle několika zraněných hráčů totiž v nejbližších zápasech čtvrtfinále play off s Mladou Boleslaví přijdou také o útočníka Jakuba Orsavu

Orsava, člen druhého útoku, byl dnes Disciplinární komisí ČSLH potrestán zákazem činnosti na nejbližší dva soutěžní zápasy za včerejší atak na obránce Mitju Robara. 

Paradoxní na celé situaci je, že Orsava za ošklivý zákrok v utkání vůbec nebyl vyloučen. Nejblíže k momentu měl sudí Jan Hribik, který den před tím chyboval v utkání Kometa Brno - Zlín, když do konce zápasu za nezaviněnou srážku s Janem Hruškou vyloučil Zdeňka Okála a Kometa v následné pětiminutové přesilovce vstřelila vítězný gól na 2:1.

Vedení Zlína poté Hribika velmi ostře kritizovalo a rozhodčího až do konce sezony vetovalo.

Orsava měl tušit, že může dojít ke zranění

Incident v Třinci, který Hribik přehlédl, i když mu byl nejblíže, se stal pouhých osm vteřin před koncem druhé třetiny. Orsava se vydal při vlastním oslabení napadat rozehrávku Mladé Boleslavi, a pak tvrdě před zraky rozhodčího dohrál Mitju Robara. Bohužel pro Orsavu ve chvíli, kdy se obránce Mladé Boleslavi otočil čelem k mantinelu.

Celý zákrok, za který byl Orsava potrestán zákazem činnosti na dva zápasy, si můžete prohlédnout ZDE.

"Zákrok byl ovšem veden v nebezpečné vzdálenosti od hrazení, přičemž protihráč měl minimální možnost se zásahu ubránit nebo vyhnout. Hráč si přitom musel být vědom, že vzhledem ke způsobu, jakým byl zákrok veden, může s největší pravděpodobností dojít k čelnímu pádu protihráče na hrazení s rizikem vážného zranění," vysvětlil v tiskové zprávě ČSLH šéf disciplinárky Karel Holý.

Třinec kosí rozsáhlá marodka

Absence Orsavy v dnešním druhém a také úterním třetím zápasu série může být pro Oceláře velký problém. Třinec totiž ani během dvanáctidenní pauzy mezi koncem základní části a včerejším začátkem čtvrtfinále nedokázal doléčit několik klíčových hráčů týmu, v úvodním zápase neměl k dispozici hned osm hráčů základní sestavy.

Včera do zápasu nezasáhli obránci Rostislav Klesla a Josef Hrabal, v průběhu zápasu navíc odstoupil i David Nosek. Nehráli ani útočníci Martin Adamský, Jiří Polanský, Zbyněk Irgl (na začátku sezony celá první formace), Adam Rufer či Marek Růžička. 

Třinec se proto coby jasný favorit v zápase hodně nadřel a první bod v sérii získal po velmi šťastné výhře 2:1. 

Okál z Komety trest nedostane

Disciplinární komise se dnes zabývala také již zmíněnou srážkou Zdeňka Okála s Janem Hruškou ve druhém čtvrtfinálovém utkání série Brno - Zlín a došla k názoru, že došlo o zcela nezaviněnou srážku, což už předtím uznal i Hruška, který tvrdý střet na ledě odnesl. 

"Přestože zákrokem došlo ke zranění Jana Hrušky, dospěli jsme k závěru, že se jednalo o nezaviněnou a necílenou srážku," řekl Karel Holý.

"Okál soustředil svou pozornost na rozehraný kotouč ze zlínské obranné třetiny, nestihl tak zareagovat na prudkou a náhlou změnu směru Hruškovy jízdy. Fakt, že Zdeněk Okál těsně před střetem zpevnil držení svého těla, v důsledku čehož i došlo k Hruškově zranění, nelze v kontextu celé situace považovat za přitěžující okolnost, neboť nelze vyloučit, že Okál toto činil instinktivně," dodál šéf disciplinárky. 

Střet Okála s Hruškou si můžete připomenout na videu ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy