Devils překvapili Boston, české hvězdy v hlavních rolích

27. 10. 2013 7:08
Jaromír Jágr si připsal dvě asistenci, Marek Židlický vstřelil po přihrávce Patrika Eliáše důležitý vyrovnávací gól.
Radost Jaromíra Jágra a jeho spoluhráčů.
Radost Jaromíra Jágra a jeho spoluhráčů. | Foto: ČTK

New York -Ďáblové se pomalu, ale jistě dostávají do tempa. New Jersey v zámořské NHL překvapilo favorizovaný Boston na jeho ledě, kde ze stavu 1:3 otočilo zápas na konečných 4:3 ve svůj prospěch.

Hlavní role hrály české hokejové hvězdy. Jaromír Jágr se na výhře svého týmu podílel dvěma asistencemi, přičemž druhá z nich přispěla k rozhodující brance Andyho Greena.

Eliáš: Je to cenné vítězství

Devils ještě v předposlední minutě prohrávali 2:3, ovšem při power play dokázali vyrovnat. Prosadil se Marek Židlický po přihrávce Patrika Eliáše. A o třiadvacet sekund později hosté zápas rozhodli.

Medvědům tak nepomohly ani dvě gólové přihrávky českého útočníka Davida Krejčího. "Je to velmi cenné vítězství. Zvláště po tom, jak jsme nezačali dobře," řekl po zápase Patrik Eliáš.

Palát a Pavelec hvězdami zápasů

Také v dalších zápasech se dařilo Čechům, dva z nich byli dokonce vyhlášeni prvními hvězdami zápasů. Brankář Ondřej Pavelec dovedl Winnipeg Jets k výhře 2:1 po samostatných nájezdech na ledě Dallasu. Pavelec zlikvidoval pětatřicet střel, navíc si poradil se třemi nájezdy Stars.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen také Ondřej Palát, který rozhodl dorážkou z 56. minuty o výhře Tampy Bay nad Buffalem 3:2. Gólově se prosadil také Jakub Voráček a jeho Philadelphia slavila venkovní vítězství 5:2 proti New Yorku Islanders. Český útočník se trefil vůbec poprvé v sezoně.

Hudler se opět trefil

Trefil se i Jiří Hudler a v dresu Calgary bodoval v desátém z dosavadních jedenácti zápasů sezony. Flames vedli nad Washingtonem už po třinácti minutách 3:1, hosté proto poslali do branky místo Bradena Holtbyho Michala Neuvirtha. Čech poté inkasoval dvě branky až v posledních deseti minutách.

Naprázdno tentokrát vyšel Tomáš Hertl, ovšem San José i bez jeho příspěvku zvítězilo 2:0 na ledě Montrealu.

Výsledky NHL:

Boston - New Jersey 3:4 (3:1, 0:1, 0:2)

Branky: 8. Krug (Krejčí), 10. Iginla, 20. Lucic (Krejčí) - 12. Henrique (Jágr), 40. Brunner, 59. Židlický (Eliáš), 60. Greene (Jágr). Střely na branku: 28:32. Diváci: 17.565.

Toronto - Pittsburgh 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky: 17. a 60. Bolland, 42. Kadri, 58. Kessel - 7. Letang. Střely na branku: 30:38. Diváci: 19.539.

Montreal - San Jose 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 27. a 45. Couture. Střely na branku: 22:37. Diváci: 21.273.

Detroit - NY Rangers 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 18. Miller, 40. Alfredsson - 38. Pouliot, 43. Zuccarello, 65. Brassard. Střely na branku: 34:40. Diváci: 20.066.

Tampa Bay - Buffalo 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky: 13. T. Johnson, 55. St. Louis (Gudas), 56. Palát - 33. Flynn, 53. Vanek. Střely na branku: 39:22. Diváci: 18.088.

NY Islanders - Philadelphia 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Branky: 11. Okposo, 31. Nielsen - 5., 19. a 49. Lecavalier, 6. Voráček, 59. Read. Střely na branku: 28:32. Diváci: 13.620.

Dallas - Winnipeg 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 47. Robidas - 24. E. Kane, rozhodující sam. nájezd Ladd. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval jeden gól z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 97,22 procenta. Střely na branku: 36:38. Diváci: 13.875.

Chicago - Minnesota 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Branky: 34. Bickell (Rozsíval), 53. P. Kane, 60. Kruger - 38. a 50. Pominville, 13. Parise, 22. Brodziak, 56. Fontaine. Střely na branku: 36:25. Diváci: 21.521.

Nashville - St. Louis 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Branky: 41. Spalling - 6. a 45. Steen, 28. Oshie, 32. Schwartz (Sobotka), 48. Roy, 53. Pietrangelo. Střely na branku: 23:30. Diváci: 16.681.

Calgary - Washington 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Branky: 13. a 51. Cammalleri, 2. Russell, 8. Hudler, 55. Glencross - 13. Chimera, 28. Volpatti. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 47 minut, inkasoval dvě branky z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Střely na branku: 33:29. Diváci: 19.289.