Devils jsou zase ve hře! Židlický nahrál na vítězný gól

5. 4. 2014 7:15
New Jersey Devils po výhře nad Washingtonem ztrácejí tři body na osmý Columbus.
Radost Marka Židlického.
Radost Marka Židlického. | Foto: Reuters

New York - Obránce Marek Židlický přihrál v pátečním utkání NHL na vítězný gól New Jersey, kteří v přímém souboji o postup do play off porazili Washington 2:1.

Devils tak vystřídali svého soupeře na 10. místě tabulky Východní konference a ztrácejí tři body na osmý Columbus, který gólem čtyři sekundy před koncem třetí třetiny prohrál 3:4 s Chicagem.

"Ďáblové" prohrávali od 11. minuty 0:1 po trefě Alexandra Ovečkina, který se 49 góly vládne ligové tabulce střelců. O vyrovnání se postaral v polovině druhé třetiny Tuomo Ruutu, nerozhodný stav pak zlomil v 56. minutě Ryan Carter, který se po Židlického přihrávce prosmýkl do útočného pásma a střelou švihem z mezikruží překonal brankáře Jaroslava Haláka.

Jágr odehrál nejvíce minut za sezonu

Devils dohrávali utkání jen s osmi útočníky, když v průběhu večera odstoupili postupně ze hry Patrik Eliáš, Adam Henrique a Jacob Josefson. Jaromír Jágr tak odehrál nejvíce minut za celou sezonu, když na ledě strávil 25 minut a 28 sekund.

V sedmi pátečních zápasech se z českých hokejistů prosadil střelecky pouze Aleš Hemský. I díky jeho 12. gólu v sezoně vedla Ottawa nad Montrealem po šesti minutách už 3:0, nakonec však Senators kanadské derby prohráli 4:7. Na jeden gól vítězů přihrál Tomáš Plekanec.

Kojoti ztratili další důležitý bod

Další důležitý bod v honbě za postupem do vyřazovacích bojů ztratili hokejisté Phoenixu, kteří podlehli Edmontonu 2:3 po nájezdech. "Kojoti" přitom sahali v základní hrací době po vítězství, jenže v poslední minutě přišli o vedení 2:1 po chybě brankáře Thomase Greisse, který tak dlouho váhal s rozehrávkou u zadního mantinelu, až přišel o puk a Sam Gagner pohodlně vyrovnal do prázdné branky. Stejný hráč pak rozhodl i penaltový rozstřel, v němž byl jediným úspěšným střelcem.

Phoenix se sice vrátil na osmé místo v tabulce Západní konference, devátý Dallas ale ztrácí pouze jeden bod a má nyní dva zápasy k dobru, přičemž "Kojotům" zbývá sehrát už jen čtyři utkání.

Výsledky NHL:

Ottawa - Montreal 4:7 (3:3, 0:2, 1:2)

Branky: 3. a 6. Z. Smith, 5. Hemský, 55. Zibanejad - 16., 36. a 42. Pacioretty, 8. Markov, 10. Weaver (Plekanec), 25. Eller, 50. Desharnais. Střely na branku: 43:23. Diváci: 19.241.

Columbus - Chicago 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky: 2. MacKenzie, 21. Johansen, 33. Anisimov - 18. Morin (Rozsíval), 25. Sharp, 31. Hossa, 60. B. Smith. Střely na branku: 27:38. Diváci: 18.695.

New Jersey - Washington 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 33. T. Ruutu, 56. Carter (Židlický) - 11. Ovečkin. Střely na branku: 31:25. Diváci: 15.218.

Florida - Calgary 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 23. Trocheck - 22. Agostino, 27. Cammalleri (Hudler). Střely na branku: 35:17. Diváci: 12.055.

Detroit - Buffalo 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Branky: 6. Helm, 15. Jurčo, 16. Alfredsson (Kindl) - 33. McBain, 47. Deslauriers. Střely na branku: 31:23. Diváci: 20.066.

Anaheim - Nashville 2:5 (1:4, 1:1, 0:0)

Branky: 16. Palmieri, 24. Winnik - 6. a 13. Wilson, 14. a 37. Fisher, 18. Hornqvist. Střely na branku: 29:24. Diváci: 17.174.

Phoenix - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 35. Ekman-Larsson, 53. Chipchura (Erat) - 60. a rozh. nájezd Gagner, 20. Schultz. Střely na branku: 26:26. Diváci: 14.732.

6. x-Los Angeles 78 45 6 27 196:164 96
7. Minnesota 77 39 12 26 191:194 90
8. Phoenix 78 36 14 28 209:221 86
9. Dallas 76 37 11 28 220:216 85
10. Vancouver 77 34 11 32 185:209 79
11. Nashville 77 34 11 32 195:231 79
12. Winnipeg 78 34 10 34 216:230 78
13. Calgary 78 33 7 38 200:228 73
14. Edmonton 78 27 9 42 193:259 63

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi.