Derby v KHL: Mojžíš chystá pomstu Lvu, Praha chce rekord

Podívejte se, jak vypadalo poslední derby v Praze
Sobotní večer, pražská Tipsport aréna, hlasitý slovenský kotel. Tak  vypadalo česko-slovenské derby mezi Lvem Praha a Slovanem Bratislava v KHL. Vy se na něj můžete podívat prostřednictvím našich fotografií.
Slovan udeřil jako první a 22 sekund před první přestávkou jej dostal do vedení Roman Kukumberg.
Ve 26. minutě zvyšoval na 2:0 pro slovenský tým Čech Michal Vondrka.
Lev díky Jakubu Voráčkovi dokázal už pouze snížit na konečných 1:2 ve 49. minutě.
Foto: CPA - Eduard Erben
Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 1. 2013 7:45
Prakticky vyprodaná O2 arena dnes hostí třetí federální derby sezony. Lev Praha hraje od 19:00 se Slovanem Bratislava.

Praha -Třetí federální derby sezony v KHL bude dnes večer hostit vyprodaná pražská O2 arena. S největší pravděpodobností padne rekord soutěže a bude se hrát o play-off.

Do Prahy se chystá podle informací Aktuálně.sk zhruba 10 tisíc fanoušků Slovanu.

Zápas budeme od 19:00 sledovat v on-line reportáži.

Lev Praha ještě letos Slovan neporazil, oba dosavadní zápasy prohrál 1:2. Dnes mu poprvé pomohou nové posily. Finský bek Sami Lepistö, Švéd Richard Gynge a Lotyš Aleksandrs Niživijs.

Do Prahy přijel i rebel Višňovský

Slovan do Prahy přicestoval i s rebelem Ľubomírem Višňovským, který se odmítl vrátit do NHL a hrát za New York Islanders (čtěte ZDE), a obráncem Tomášem Mojžíšem, který zamířil do Slovanu těsně před dnešním šlágrem. Do té doby byl hráčem Lva.

"Nevím, jestli nastoupím hned v Praze proti svým bývalým spoluhráčům, ale já doufám, že ano. Budu mít obrovskou motivaci," vzkázal do Prahy bývalý reprezentační bek.

Oba soupeře dělí v tabulce Západní konference soutěže tři body. Pokud Lev vyhraje v základní hrací době, posune se před Slovan na šesté místo.

Lístky ještě jsou, ale rekord nejspíš padne

"Už je na čase, abychom Slovan zdolali. Motivace je velká. Dvakrát jsme s ním těsně prohráli o jediný gól. Chceme i dnes udělat všechno pro to, aby tři body zůstany doma," burcuje asistent trenéra Lva Jiří Kalous.

Oba týmy budou postrádat několik opor. Ani dva měsíce po prvním derby není po ostrém hitu Zdena Cháry schopen nastoupit Miroslav Šatan, vedle kterého Slovanu chybí i Vladimír Mihálik, Martin Štajnoch a Andrej Šťastný.

Za Lvy dnes nenastoupí Ľuboš Bartečko, Juraj Mikúš a Erik Christensen.

Podle informací, které včera zveřejnil Lev na svém facebookovém profilu, zbývá na utkání stále zhruba 500 vstupenek. K tomu, aby Lev vylepšil svůj vlastní rekord v návštěvnosti na zápas KHL, potřebuje v hledišti nejmodernější haly v Evropě více než 16 317 diváků.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy