Kouč Žraloků dostal od Aliho podepsaný korán. Neuvěřitelný zážitek, vzpomíná

Sport Sport
5. 6. 2016 10:44
Muhammad Ali, který v pátek zemřel (více ZDE), ovlivnil celý sportovní svět, hokej není výjimkou. Skrze Twitter vyjadřovali soustrast hvězdní Wayne Gretzky, Claude Giroux nebo P. K. Subban. Na slavného boxera se vzpomínalo i před třetím finále Stanley Cupu. A také po něm.
Peter DeBoer
Peter DeBoer | Foto: ČTK

PrahaMuhammad Ali, který v pátek zemřel (více ZDE), ovlivnil celý sportovní svět, hokej není výjimkou. Skrze Twitter vyjadřovali soustrast hvězdní Wayne Gretzky, Claude Giroux nebo P. K. Subban. Na slavného boxera se vzpomínalo i před třetím finále Stanley Cupu. A také po něm.

Připomeňme, že domácí San Jose porazilo Pittsburgh 3:2 po prodloužení a v sérii snížilo na 1:2.

Když se po zápase chýlila ke konci tisková konference, vzal si slovo trenér Žraloků Peter DeBoer, aby vytál 30 let starou vzpomínku na Aliho.

"Normálně bych to veřejně nesdílel, ale vzhledem k okolnostem mi to přijde vhodné," spustil. "Na svém maturitním plese v Hamiltonu jsem jako sedmnáctiletý kluk stál ve vstupní hale hotelu, když přišel Muhammad Ali s doprovodem. Byl tam kvůli nějakému vystoupení. Já jsem se jednoho muže z doprovodu zeptal, jestli by mně a mým kamarádům mohl domluvit setkání."

"Dej mi chvilku," uslyšel DeBoer, načež se dočkal ještě lepšího oznámení: "Muhammad Ali je nahoře ve svém pokoji. Buďte tam za pět minut."

A nadšená partička vystartovala. "Šli jsme nahoru a on každému z nás dal korán," prozrazuje nynější trenér San Jose. "Ne že by nám kázal nebo nás chtěl přivést k víře, prostě nám dal podepsaný korán s osobním věnováním a zeptal se, co děláme."

"Byl to pro mě neuvěřitelný zážitek," dodává kouč, který v kariéře vedl i Jaromíra Jágra. Korán od Aliho má v suterénu domu, kde shromažďuje největší sportovní cennosti. Patří mezi ně také hokejka Gretzkého či fotka Bobbyho Orra.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy