Chomutovský Kristan kritizoval sudí, klub zaplatí pokutu deset tisíc

Sport Sport
14. 3. 2016 14:34
Za kritiku rozhodčích zaplatí chomutovský hokejový klub pokutu 10 tisíc korun. Dvojnásobek této částky pak bude muset uhradit vedení Zlína, jehož hráči po prohraném zápase v Třinci nevyčkali na závěrečný ceremoniál a odjeli z ledu do kabiny.
Robert Kristan
Robert Kristan | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček potrestal klub Piráti Chomutov pokutou ve výši 10 tisíc korun za výroky, kterých se po čtvrtečním utkání proti Kometě Brno dopustil brankář Robert Kristan, a v nichž zpochybnil řízení zápasu rozhodčími.

"Měli jsme hodně vyloučených. Rozhodčí asi nechtěli, abychom tu vyhráli," řekl v pozápasovém rozhovoru pro Českou televizi slovinský brankář.

Podle Herního řádu extraligy jsou kluby povinny zajistit, aby v den utkání nikdo z hráčů, trenérů a funkcionářů nehodnotil ve sdělovacích prostředcích výkon arbitrů.

Zlín nepočkal na ceremoniál, zaplatí 20 tisíc

Dvojnásobnou pokutu pak dostal klub ze Zlína, který prohrál ve čtvrtém zápase předkola v Třinci 3:4 a Oceláři si vynutili rozhodující páté utkání. Hosté ihned po zápase odešli do kabiny.

"Kluby jsou ale povinny zajistit, aby hráči po skončení zápasu vyčkali na modré čáře vyhlášení nejlepších hráčů a aby vyhlášený hráč převzal ocenění," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý v tiskové zprávě.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Hamáček navrhl zrušit superhrubou mzdu, chce sazby 19 a 23 pct

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček předložil ve Sněmovně návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje od příštího roku zdanění hrubé mzdy sazbou 19 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140.000 korun měsíčně. Návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, kterým se má dnes zabývat Sněmovna. Stejný návrh předložil už v pondělí premiér a předseda ANO Andrej Babiš, který ale navrhuje sazby 15 a 23 procent.

Návrh státního rozpočtu na příští rok, který v říjnu schválila vláda, s dopady zrušení superhrubé mzdy nepočítá.

Národní rozpočtová rada dnes Babišův návrh odmítla a nedoporučuje, aby ho Sněmovna přijala. Návrh podle ní porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu.

Další zprávy