5. 10. 2013 9:50
Reportáže z nočních duelů NHL.
Jaromíru Jágrovi se zatím v dresu Devils vůbec nedaří.
Jaromíru Jágrovi se zatím v dresu Devils vůbec nedaří. | Foto: Repro TV

New York - Ani druhý zápas v novém dresu Jaromíru Jágrovi nevyšel. V domácí premiéře za New Jersey Devils sice mohl slavit alespoň bod za porážku v nájezdech 3:4 po penaltovém rozstřelu nad NY Islanders, z vlastního výkonu byl ale jednačtyřicetiletý hokejový útočník hodně přešlý.

Jestliže byl Jágr po pátečním duelu na ledě Pittsburghu ze strany náročného kouče Petera DeBoera chválený, tentokrát na výkonu hvězdné osmašedesátky příliš pozitiv nalézt nelze.

Jágr začal zápas v první formaci s Patrikem Eliášem a Ryanem Clowem, jenže postupně se začal propadat sestavou až do čtvrté letky, posledních sedm minut základní hrací doby pak strávil s kyselým výrazem ve tváři na střídačce.

Jágr se neprosadil ani v samostatných nájezdech

Náladu si mohl spravit v prodloužení, kde se snažil prosadit z otočky v mezikruží, leč marně a poté i v páté sérii nájezdů, ve kterých ale nevýrazným zakončením potvrdil, že tato disciplína nepatří mezi jeho oblíbené. Hned po něm jedoucí Matt Moulson navíc celý zápas rozhodl (VÍCE ZDE!).

"Chcete být v situaci, kdy můžete rozhodnout o vítězství svého týmu, zvlášť, když naše lajna nehrála dnes moc dobře. Jsem rád, že jsem uspěl," radoval se Moulson.

Z Čechů se v dresu Devils dařilo jen Židlickému

Premiéra před vlastními fanoušky v Prudential Center se naopak vydařila dalšímu nováčkovi v dresu Devils - Damienu Brunnerovi, který se zapsal hned dvakrát do listiny střelců, stejně jako na druhé straně rychlík Michael Grabner. Ten si dvakrát doslova vychutnal tváří v tváři Martina Brodeura.

Do statistik zápasu se jednou asistencí z českých hráčů zapsal pouze obránce Marek Židlický, stejně jako Jágr, tak i Patrik Eliáš určitě zažil v kariéře povedenější zápasy než ten dnešní.

Dvořákův gól Carolině nestačil

O něco povedenější premiéru zažil další český veterán Radek Dvořák. Ten se při prvním startu za Carolinu trefil již po čtrnácti minutách hry, jeho gól ale nakonec domácím na vítězství nad Detroitem nestačilo.

"Hurikáni" sice ve druhé třetině zvýšili náskok zásluhou Gerbeho, jenže hosté do třetí části hry vlétli, snížili Abdelkaderem a v závěrečném power play vyrovnal kapitán Zetterberg. Bod navíc pak vybojoval pro "Rudá křídla" prvním gólem v dresu Detroitu bývalý spoluhráč Dvořáka z Floridy Stephen Weiss.

Hudler nastartoval obrat Calgary

Nepovedenou noc domácích celků potvrdili také Columbus a Buffalo. Prvně jmenovaný celek prohrál 3:4 s Calgary, v jehož dresu se na obratu v zápase ve 43. minutě podílel i Jiří Hudler. Na jeho branku v čase 42:10 navázal o 42 vteřin později Glencross a domácí se již z tohoto dvojitého úderu nevzpamatovali.

"Musíme se naučit být odolní. Myslím, že dneska jsme znovu bojovali ze všech sil. A při hájení náskoku jsme odvedli dobrou práci," pochvaloval si Hudler.

V duelu Buffala s Ottawou patřila noc jednoznačně gólmanům Ryanu Millerovi a Craigu Andersonovi. V nebývalé střelecky potentním duelu (46:35 ve prospěch hostí) se prosadil až 105 vteřin před třetí sirénou obránce Karlsson.

NOČNÍ VÝSLEDKY NHL:

New Jersey - NY Islanders 3:4 po samostatných nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 3. a 48. Brunner, 25. Ryder (Židlický) - 9. a 35. Grabner, 42. Nielsen, rozhodující nájezd Moulson. Střely na branku: 29:26.

Carolina - Detroit 2:3 v prodloužení (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 14. Dvořák, 39. Gerbe - 41. Abdelkader, 60. Zetterberg, 64. Weiss. Střely na branku: 25:38.

Columbus - Calgary 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)

Branky: 6. Johnson, 16. Gáborík, 56. Anisimov - 3. Monahan, 8. Galiardi, 43. Hudler, 43. Glencross. Střely na branku: 32:30.

Buffalo - Ottawa 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 59. Karlsson. Střely na branku: 35:46.

Colorado - Nashville 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 19. a 59. Parenteau, 28. Bordeleau - 35. Gaustad. Střely na branku: 36:27.

Winnipeg - Los Angeles 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)

Branky: 43. a 46. Setoguchi, 16. E. Kane, 33. O. Jokinen (Frolík), 60. Little - 15. Greene, 52. J. Carter, 56. Jason Williams. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 36 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 33:36.