Nejen pětačtyřicetiletý Jágr. Čeští sportovní veteráni válí napříč disciplínami, přesvědčte se

Jaromír Jágr slaví pětačtyřicáté narozeniny, ale není jediným českým dlouholetým sportovcem.
Jaromír Jágr ve svých pětačtyřiceti letech hraje už svou devětadvacátou sezonu mezi profesionály, z toho třiadvacátou v NHL. Během své neuvěřitelné kariéry se dostal na druhé místo historické tabulky produktivity, dvakrát získal Stanley Cup, zvítězil na olympijských hrách a stal se dvakrát mistrem světa. Jaromír se po každé sezoně rozhoduje, zda bude pokračovat v další kariéře. V letošní sezoně nastřádal už 31 kanadských bodů.
Nejslavnějším českým sportovním "důchodcem" je beze sporu žokej Josef Váňa. Loňskou Velkou pardubickou měl čtyřiašedesátiletý žokej v plánu odjet s koněm Rabbit Hawk Wing, z něhož ale spadl v kvalifikaci a hlavního závodu se nezúčastnil. "Zkusíme to za rok. Já se dám zatím do pořádku, pokud to půjde, a kůň bude mít víc zkušeností," sliboval Váňa na konci září loňského roku.
Dvojnásobná olympijská šampionka Štěpánka Hilgertová se nemůže divoké vody pořád vzdát, a proč by to také dělala, když i tak prohání dívky, které by mohly být jejími dcerami. Start na své sedmé olympiádě v kariéře v Riu de Janeiru nepřidala, místo ní startovala Kateřina Kudějová, ale přesto v dubnu devětačtyřicetiletá Hilgerová patří stále mezi české elitní kajakářky.
Jaromír Jágr není jediným hokejistou, který se drží mezi profesionály do téměř pětačtyřiceti let. Jan Alinč v letošní sezoně druhé nejvyšší hokejové ligy válí i v pokročilém věku. Loňský ročník odehrál s téměř bodovým průměrem na zápas a letos ve 38 zápasech WSM ligy posbíral 14 kanadských bodů. Druhým českým hokejistou, který se narodil v roce 1972 a v letošní sezoně nastupoval ve WSM lize, je obránce Slavie Pavel Kolařík, který je však o pět měsíců mladší než Alinč.
Foto: ČTK
Sport Sport
15. 2. 2017 6:13
Podívejte se na galerii českých sportovních veteránů, kteří se podobě jako Jaromír Jágr drží na vysoké úrovni i v pokročilejším věku.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy