Češi prohráli i s Ruskem a zůstali na Karjale bez bodu

Aktualizováno 10. 11. 2013 18:00
Čeští hokejisté podlehli ve třetím zápase na Karjala Cupu Rusku 0:2.
Rusům k pokoření českého výběru stačily dvě slepené branky na začátku třetí třetiny | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Čeští hokejisté prohráli na Karjala Cupu i poslední zápas, když podlehli Rusku 0:2, a místo obhajoby loňského vítězství skončili bez bodu poslední.

Rusové měli po celý zápas převahu, prosadili se však až zkraje třetí třetiny. Slepené góly Popova a Varnakova se však ukázaly jako klíčové. Češi už s nepříznivým stavem nedokázali nic udělat.

Hokejisté Finska podlehli v závěrečném utkání turnaje Švédsku 2:3 v prodloužení, přesto jim zisk bodu stačil k triumfu na domácím turnaji. Druzí skončili Rusové a třetí Švédové.

Finský tým utrpěl vůbec první ztrátu v této sezoně Euro Hockey Tour, v tabulce ale vede po dvou turnajích o sedm bodů před Ruskem.

Čechy dlouho držel Kovář

Rusové dostali hned v úvodu možnost čtyřminutové přesilovky, ovšem bylo vidět, že se do tempa teprve dostávali. Po skončení početní výhody už zahrozil pohotovou ranou Panarin a vzápětí Zubarev dokonce trefil tyč.

V dalších případech pak prokazoval svůj skvělý postřeh a dobrý přesun brankář Kovář a český celek postupně vyrovnal hru.

Po první přestávce si vytvořil několik příležitostí a také Rusové museli začít více myslel na obranu. Mezi aktivnější hráče patřili Kovář s Petružálkem, ovšem Kovářovo najetí z úhlu Jerjomenko zpacifikoval.

Rusové se zaslouženě dočkali

V závěru druhé části museli Češi přečkat sérii oslabení, ovšem zvlášť při šancích Popova to nebylo snadné. Gól visel ve vzduchu, ovšem radovat se Rusové mohli až zkraje třetí periody, kdy Popov tečoval Pěrežoginovu střelu.

Za dalších 34 sekund přidal po rychlé spolupráci celého útoku druhou branku Varnakov a Češi byli znovu v úzkých.

Přestože si trenér Hadamczik okamžitě vzal oddechový čas, Češi svůj herní projev nezlepšili a Rusové svůj náskok v poklidu uhájili.

Česko - Rusko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 41. Popov (Pěrežogin), 42. Varnakov (Burmistrov, Panarin). Rozhodčí: Fonselius, Kaukokari - Hägerström, Puolakka (všichni Fin.). Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 6777.
Česko: Jakub Kovář - Doudera, T. Kaberle, Nakládal, Piskáček, Krajíček, Kutlák (44. Krejčík) - Irgl, Jan Kovář, Hubáček - Petružálek, Vrána, I. Rachůnek - Sekáč, Roman, Rolinek - Kašpar, Kousal, Buchtele. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Rusko: Jerjomenko - Nikulin, Alexandrov, Čudinov, Medveděv, Zubarev, J. Birjukov, Kiselevič, Rjasenskij - Pěrežogin, Těreščenko, Popov - Varnakov, Burmistrov, Panarin - Gluchov, Kablukov, Prochorkin - Tichonov, Timkin. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Finsko - Švédsko 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Karalahti (Lehterä, Salminen), 57. Hagman (Immonen, Karalahti) - 18. Arlbrandt (Olausson, Danielsson), 29. Klasen (Ullström), 62. Erixon (S. Hjalmarsson, Klingberg). Rozhodčí: Hodek, Hribik (oba Česko) - Kiilunen, Suominen (oba Fin.). Vyloučení: 3:5, navíc Komarov (Finsko) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 11.641.
Finsko: Hovinen - Kukkonen, Jaakola, Hietanen, Lepistö, Karalahti, Mäntylä, Väänänen, Marttinen - Pihlström, Immonen, Komarov - Aaltonen, Kontiola, Pyörälä - Salminen, Hagman, Lehterä - Hartikainen, Wirtanen, Osala - Enlund. Trenér: Erkka Westerlund.
Švédsko: H. Karlsson - Klingberg, Andersén, Rahimi, Erixon, Burström, Alm, Fälth - Thörnberg, J. Lundqvist, Klasen - Möller, Rödin, Olausson - Rasmussen, Janmark-Nylén, Danielsson - Arlbrandt, Ullström, S. Hjalmarsson. Trenér: Pär Marts.