Červenka a Kovář nastřádali dva body, Sedláček vychytal nulu

25. 9. 2014 21:11
Roman Červenka a Jan Kovář si připsali dva body a pomohli svým týmům k výhrám, brankář Jakub Sedláček vychytal čisté konto.
Jan Kovář potvrzuje pozici nejproduktivnějšího Čecha v KHL
Jan Kovář potvrzuje pozici nejproduktivnějšího Čecha v KHL | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Český útočník Roman Červenka se v KHL podílel gólem a nahrávkou na výhře Petrohradu 5:4 nad Atlantem Mytišči, díky níž SKA prodloužil svou rekordní sérii od začátku sezony už na devět vítězství. V brance Petrohradu byl po dvouzápasové pauze Alexander Salák.

Český reprezentant Červenka se gólově prosadil ve 28. minutě po přihrávce Toniho Martenssona zpoza branky. Dvě minuty nato se asistencí podílel právě na brance svého švédského spoluhráče. Salák, jenž v předchozích dvou duelech nechytal, si při návratu do branky připsal 19 zákroků.

Ani jednou ze hry neinkasoval Jakub Sedláček v brance Rigy, přesto jeho tým bral pouze bod za porážku 0:1 po nájezdech s Podolskem. Čtyřiadvacetiletého českého gólmana překonal jako jediný Švéd Mario Kempe, jeho protějšek v brance Viťazu Harri Sateri nedostal gól ani v rozstřelu.

Pozici nejproduktivnějšího Čecha v KHL potvrdil Jan Kovář, jenž dvěma asistencemi pomohl k výhře Magnitogorsku 7:2 nad Chabarovskem. Dvakrát nahrával také Petr Koukal při vítězství Jokeritu Helsinky 7:3 nad Vladivostokem.

Kontinentální hokejová liga:

Jekatěrinburg - Novosibirsk 2:3 v prodl., Magnitogorsk - Chabarovsk 7:2 (za domácí Kovář 0+2), CSKA Moskva - Nižněkamsk 6:3, Čerepovec - Dinamo Minsk 1:3, HK Soči - Dynamo Moskva 0:1, Kazaň - Novokuzněck 1:2 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Lada Togliatti 3:0, Jokerit Helsinky - Vladivostok 7:3 (za domácí Koukal 0+2), Petrohrad - Atlant Mytišči 5:4 (za domácí Červenka 1+1), Dinamo Riga - Viťaz Podolsk 0:1 po sam. nájezdech (za domácí čisté konto Sedláček)