Červenka dvěma góly dovedl Omsk ke srovnání série

16. 3. 2012 16:32
Omsk - Magnitogorsk 5:2, Čeljabinsk - Kazaň 2:1

Omsk - Útočník Roman Červenka se dvěma góly podílel na vítězství hokejistů Omsku ve druhém čtvrtfinále play off Kontinentální ligy nad Magnitogorskem 5:2.

Avangard po jasné výhře vyrovnal stav série na 1:1, v dalších dvou zápasech bude mít výhodu domácího prostředí Metallurg.

Magnitogorsk, který ve středu vybojoval v Omsku vítězství 1:0 v prodloužení, dnes prohrával už v 11. minutě 0:4. Červenka otevřel ve čtvrté minutě skóre zápasu a po dalších brankách Igora Volkova a Alexandra Frolova hosté už v sedmé minutě střídali gólmana.

Průcha dal vítězný gól při další jasné výhře Petrohradu
Rolinkův Magnitogorsk vyhrál po prodloužení v Omsku

Ariho Ahonena nahradil Georgij Gelašvili, ale čisté konto dlouho neudržel. Už za necelé čtyři a půl minuty ho překonal Červenka, jenž si připsal pátý zásah v šestém utkání play off. Střelecky vyšel naprázdno jen v minulém duelu s Magnitogorskem.

Proti Metallurgu se Červenkovi daří, v základní části mu dal ve třech zápasech tři góly. Reprezentační kapitán Tomáš Rolinek, jehož tým vyhrál v play off předchozí čtyři duely a všechny v prodloužení, ve čtvrtém utkání po sobě nebodoval.