Čajánek se vrací do Zlína. Podepsal dvouletou smlouvu

ČTK ČTK
2. 5. 2011 14:00
Čajánek se vrací do Zlína po šesti letech

Zlín - Hokejisty Zlína posílí útočník Petr Čajánek. Trojnásobný mistr světa se do mateřského klubu vrací po šesti letech. V posledních dvou sezonách působil v Petrohradu. Pětatřicetiletý Čajánek podepsal ve Zlíně dvouletou smlouvu.

Čajánek odešel ze Zlína už v roce 2002, tehdy zamířil do St. Louis, odkud se do Zlína vrátil během výluky v sezoně 2004/05. Od té doby oblékal také dres Kazaně, Dynama Moskva a naposledy Petrohradu.

Čtěte také:
Venera je oficiálně trenérem Komety. Podepsal na 2 roky
Novým trenérem Zlína je Vlach, chtěl by přivést Čajánka

"Nastal čas po devíti letech se vrátit domů. Už se těším na následující sezonu. Věřím, že bude pro Zlín úspěšná," uvedl na tiskové konferenci Čajánek. Řekl, že velkou roli na novém angažmá sehrály vazby ke klubu, v němž vyrůstal.

Atmosféra v Petrohradu se nedá popsat

Na poslední dva roky petrohradského angažmá prý ale bude Čajánek vzpomínat jako na vrchol svého zahraničního působení.

"Takové roky už nezažiju. Petrohrad je krásné město. Na zápasech byla výborná atmosféra, plné hlediště. Bohužel se nám sezona nepovedla. Takový je ale hokej," konstatoval Čajánek.

Přiznal také, že měl možnost ještě zůstat v Rusku.

"Chtěl jsem se ale vrátit kvůli rodině a dětem. Volba jít domů byla jednoduchá, jinou jsem si nepřipouštěl. Je mi pětatřicet, čas pomalu nazrával. Když jsem odcházel z USA, tak ještě nebyl návrat domů realizovatelný. Pokud bych i nyní chtěl zůstat venku, tak jsem tuto možnost měl," poznamenal.

Nicméně klauzule ve smlouvě se zlínským klubem mu dává případně možnost znovu odejít do zahraničí.

Doufám, že špatné roky Zlína jsou za námi

Současný tým Zlína Čajánek příliš nezná, klub sledoval spíše zpovzdálí a zajímaly ho spíše výsledky než to, jak hráli jednotliví hráči a v jaké formě.

"Proto by moje komentáře byly neobjektivní. Doufám, že špatné roky zlínského hokeje už jsou za námi. Ovšem už to, že tým hraje každý rok play off, je úspěch," uvedl Čajánek.

Do letní přípravy naskočí hned v úterý. "Trenér mi nedal na výběr," žertoval. A počítá s tím, že ve Zlíně bude pomáhat mladším hráčům, zlínský kouč Rostislav Vlach si od něj slibuje hlavně dodání zkušeností.

"Záleží na trenérovi, s kým mě do sestavy postaví. Ale počítám s tím, že bych mohl hrát s mladými," řekl Čajánek. "Bude to kvalitní posila, počítám s ním do prvních dvou formací," doplnil kouč.

Společně s Čajánkem se ve zlínské kabině představí v úterý i další dva noví hráči: útočník Ondřej Veselý a brankář Luboš Horčička.

"Kádr už máme až na jeden dva posty uzavřený. Potřebovali bychom ještě jednoho lepšího obránce," řekl trenér Vlach.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy