Venera je oficiálně trenérem Komety. Podepsal na 2 roky

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
2. 5. 2011 11:20
Dvouletou smlouvu podepsal i asistent Oslizlo
Zdeněk Venera
Zdeněk Venera | Foto: ČTK

Brno - Zdeněk Venera se oficiálně stal novým trenérem hokejistů Komety Brno. Třiapadesátiletý Venera, o jehož příchodu do Brna se mluvilo už od začátku roku, podepsal s klubem dvouletou smlouvu.

Stejně jako Venera podepsal dvouletou smlouvu i jeho stejně starý asistent Lubomír Oslizlo, jenž Kometu trénoval v první lize.

"Kometa byla favoritem, v Brně je obrovský zájem o hokej. Zápasy mají parádní atmosféru, hokej je tu zálibou pro lidi. A v takovém prostředí se dobře pracuje a pro trenéra je největší odměnou, když má jeho práce nějaký smysl," řekl Venera novinářům.

Čtěte také:
Kometa se rozloučila výhrou s diváky i trenérem Lubinou
Novým trenérem Zlína je Vlach, chtěl by přivést Čajánka

V nového ročníku bude moci počítat s novými posilami, kterými jsou obránci Tomáš Žižka, Jan Švrček a Juraj Valach a útočníci Leoš Čermák, Miroslav Holec a Hynek Zohorna. Z hostování se pak vrátili Tomáš Pospíšil a Jaroslav Koma.

"Základ hráčského kádru Komety je velice solidní. Brankářská dvojice je silná, kvalitních útočníků je také dost. I když bychom chtěli ještě sehnat jednoho produktivního střelce," dodal Venera.

V posledních třech sezonách Venera vedl hokejisty Zlína, ani jednou se mu však s týmem nepovedlo přejít přes čtvrtfinále. V roce 2008 dovedl do finále extraligy hokejisty Karlových Varů, stejný počin se mu povedl i v roce 1999 s hokejisty Zlína.

Nová dvojice na brněnské lavičce vystřídá duo Ladislav Lubina - Svatopluk Číhal. Lubina mužstvo vedl od letošního ledna poté, co se posunul z pozice asistenta na místo dosavadního hlavního kouče Vladimíra Jeřábka. Ten na svou funkci rezignoval kvůli špatným výsledkům týmu.

Přestože Kometa byla ještě na začátku prosince na druhém místě tabulky, postupně se začala propadávat, čemuž nezabránil ani Lubina. Mužstvo skončilo po základní části jedenácté a stejně jako loni hrálo místo bojů o titul "jen" v play out.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy