Byli jsme blízko, co se dá dělat, řekl kapitán Lva Novotný

8. 4. 2014 21:05
Rozhovor s kapitánem Lva Praha Jiřím Novotným po čtvrtém semifinále KHL mezi jeho celkem a Jaroslavlí, který pro sebe získal ruský celek v prodloužení.
Kapitán Lva Praha Jiří Novotný je stejně jako celý tým zklamaný, že první mečbol na postup do finále KHL pražský celek nevyužil. | Foto: CPA Eduard Erben

Jaroslavl (od našeho zpravodaje) – Ukázalo se, jak těžké je udělat poslední krok. Lev Praha byl šest minut od vysněného postupu boje do posledního boje o Gagarinův pohár, ale vedení 2:1 v Jaroslavli neudržel. Lokomotiv zabral na poslední chvíli a zápas v prodloužení otočil.

Finále Západní konference KHL se teď za stavu 3:1 pro Lva musí vrátit do Prahy, ve čtvrtek se hraje v O2 areně.

Duel Jaroslavl vs. Lev Praha jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

„Byli jsme blízko, co se dá dělat,“ pokrčil rameny kapitán Jiří Novotný. Lokomotiv rozhodl o výhře a zachránil si alespoň prozatím krk devatenáct sekund před koncem prvního prodloužení.

Souhlasíte s tím, že ze sebe dnes Lokomotiv vyždímal nejvíc z celé série?
Já myslím, že jo. Logicky. Byla to jejich poslední šance udělat sérii delší. Hráli opět výborně, hráli tvrdě a povedlo se jim to. Věděli jsme že mají dobrý tým a dneska to potvrdili.

Co se teď honí hlavou?
Musíme říct, že jsme sem jeli vyhrát jedno utkání a to se nám podařilo. Vedeme 3:1 a hrajeme ve čtvrtek doma. Doufám, že doma ten poslední krok uděláme.

Co k tomu, abyste sérii ukončili, vede?
Musíme hrát pořád stejně. Jsou to vyrovnané zápasy, nikdo nečekal, že to vyhrajeme 4:0 na zápasy.

Věříte, že vám fanoušci udělají v Praze v O2 areně takový kotel, jako byl tady v Jaroslavli?
Diváci nám tam parádní kulisu udělali už v těch prvních dvou zápasech, cítili jsme se doma stejně jako Jaroslavl tady. Chtěl bych je pozvat na čtvrteční zápas, protože je budeme zase potřebovat. Pojedeme zase na plné pecky, jinak proti Jaroslavli ani nejde hrát.