Play off KHL • 4. zápas semifinále • 17:00

3:2P
Lev Praha
35. Jakovlev OS, 54. Koňkov (Kartajev, Holös), 80. Plotnikov (Kartajev, Kronwall)
25. Novotný (Ridderwall), 39. Oystrick PP (Vrána, Thörnberg)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze 4. zápasu finále Západní konference KHL mezi hokejisty Lokomotivu Jaroslavl a pražského Lva. Utkání, v němž už může Lev rozhodnout o svém postupu do finále, začíná v úterý v 17 hodin SELČ,

Do úvodního buly nyní zbývá přibližně 10 minut a hráči už se prohánějí po ledě. Na místě je i reportér Aktuálně.cz Adam Sušovský

Sestava Lva je shodná s tou nedělní, která vydřela v Jaroslavli vítězství 3:0. Více o tomto zápase si můžete přečíst zde

Dnes se také objevila spekulace, že novým koučem Lva by se po sezoně mohl stát někdejší legendární forvard Toronta Doug Gilmour (více zde), ovšem podle informací Aktuálně.cz přímo z místa jde spíše o hodně divoké spekulace.

Doug Gilmour a Sami Kapanen (1997)
Doug Gilmour a Sami Kapanen (1997) | Foto: ČTK

Trenér Lva Kari Jalonen dnes pošle na led tyto formace:

Vehanen – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal – Azevedo, Novotný,Ridderwall– Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Kubalík.

Jaroslavl

Jeho protějšek Dave King dnes vsadil na tyto formace:

Sanford – Kronwall, Jakovlev, Vasilijev, Ljubuškin, Višněvskij, Holos, Gorochov – Averin, Apalkov, Plotnikov – Redlihs, Platt, Kapustin – Konkov, Galimov, Kartajev – Černikov, Petrov, Musatov – Sprukts.

Zápas dnes budou jako hlavní sudí rozhodovat pánové Gašilov a Galimov, na čarách jim budou pomáhat pánové Birin a Morozov

Vyprodaná hala vítá při slavnostním nástupu především hráče místního Lokomotivu, ostrá bitva začne co nevidět!

Ještě ovšem zahrají obě hymny, nejprve česká, poté ruská.

1.

Zápas začal úvodním vhazováním.

1.

Jako první zahrozil Lokomotiv, střelu Kartajeva z vrcholu kruhů však Ševc srazil mimo bránu.

4.

Vehanen nyní musel čelit další střle, tentokrát jej z levého kruhu prověřil Musatov, finský brankář však vykopl puk betonem.

5.

Lokomotiv si zahraje první přesilovku zápasu. Za hákování odjíždí na trestnou lavici RYAN O'BYRNE.

5.

Kronwallova střela z vrcholu kruhů skončila těsně mimo levé tyče Vehanenovy brány.

6.

Jakovlev číhal sám u pravé Vehanenovy tyče, Redlihsova přihrávka se však k němu nedostala.

6.

Vzápětí skončila Gorochova střela z levého kruhu na plastronu Vehanena.

7.

Lev se v oslabení ubránil, O'Byrne je na ledě.

8.

Vehanen nyní musel přikrýt puk po nahození Gorochova od modré.

9.

První přesilovku si zahraje i Lev. STAFFAN KRONWALL musel zatáhnout za záchrannou brzdu a podrazil svého krajana Zackrissona, který se z levé strany tlačil před Sanforda.

10.

Po dělovce Ondřeje Němce z vrcholu kruhů zasáhl puk Vasiljeva do krku, který se v bolestivé grimase svíjí na ledě.

10.

Také Lokomotiv se v oslabení ubránil. Hned po návratu Kronwalla jeli hráči Lokomotivu ve třech proti dvěma obráncům, Plotnikov nabil na levý kruh puk Petrovovi, jehož střelu však Vehanen skryl do lapačky.

11.

Po vzájemné potyčce odcházejí za hrubost na trestnou lavici KYRIL KAPUSTIN a MICHAL BIRNER.

12.

Obrovská šance Lokomotivu. Apalkov byl po přihrávce Averina zpoza brány zcela sám před Vehanenem, ale nepřekonal jej.

12.

Vzápětí měl další velkou šanci Platt, jeho střela z mezikruží však těsně minula pravou Vehanenovu tyč.

13.

Obě mužstva jsou na ledě v pěti, Kapustin a Birner jsou zpět na ledě.

14.

Ševcova dělovka od modré čáry těsně minula levou tyč Sanfordovy brány.

18.

Po tečovaném nahození O'Byrna od modré skončil puk těsně mimo pravé tyče Sanfordovy brány.

19.

Po dalším nahození O'Byrneho se puk odrazil od zadního mantinelu před Řepíka, před nímž byla odkrytá brána, na poslední chvíli však puk srazil do bezpečí Kapustin.

19.

Lokomotiv jel ve třech hráčích na dva obránce Lva. Kronwall vystřelil z mezikruží, trefil však jen Vehanena do ramene.

20.

Hraje se poslední minuta úvodní třetiny.

20.

První velkou šanci si v závěru třetiny vypracoval i Lev. Ševcova střela t vrcholu kruhů však skončila na levé tyči Sanfordovy brány.

První třetina skončila. Aktivnější Lokomotiv měl několik velkých šancí na překonání Vehanena, ten však všech osm střel na jeho bránu zneškodnil. Největší šanci dosavadního průběhu zápasu však měl Lev, střela Ševce však skončila na tyči.

Lev - Jaroslavl: Petrov a Nakládal
Lev - Jaroslavl: Petrov a Nakládal | Foto: CPA Eduard Erben
21.

Začíná druhá třetina.

21.

Sanford vyrazil betonem Ridderwallovu střelu z levého kruhu.

21.

Sanford nyní musel čelit i střele Oystricka od modré čáry, puk však vyrážečkou srazil za bránu.

23.

Spruktsova střela z pravého kruhu trefila Vehanena do plastronu.

24.

Střela Kubalíka bránu těsně minula, Ševcovu dělovku Sanford vykopl betonem.

24:03

Lev se ujímá vedení - 0:1! Střelu Kalleho Ridderwalla vyrazil Sanford jen před sebe, puk dojel JIŘÍ NOVOTNÝ, a i když se dorážce pokusili zabránit dva ležící hráči Jaroslavle, srazili hlavou brankáře Sanforda a puk doskákal do brány.

26.

Galimov se pokusil překvapit Vehanena střelou z otočky, finský gólman měl však betony pevně přitisknuté k ledu.

27.

Lev měl velkou šanci na zvýšení skóre. Zackrisson si našel po Mataiově přihrávce místo mezi kruhy, jeho střela z dobré pozice však trefila Sanforda do paže.

28.

Na druhé straně nebezpečně dorážel před Vehanenem dorážel Musatov, finského gólmana však neprostřelil.

30.

Bude se vylučovat. Po velkém tlaku Lokomotivu míří na trestnou lavici za hákování MIKKO MÄENPÄÄ. Nejprve prověřil vehanena z úhlu Redlihs, Gorochov poté pálil od modré čáry, odražený puk si dojel Platt, v lepším zakončení mu však zabránil právě finský bek.

32.

Lvi se ubránili, Mäenpää je zpět na ledě, Lokomotiv měl sice v přesilovce převahu, Vehanen však kryl střely Apalkova i Averina z vrcholu kruhů.

33.

Mäenpää naskončil hned z trestné lavice do útočné akce, jeho střelu z levého kruhu však Sanforda trefila do hrudníku.

34.

Sanford překazil soupeři ve skórování. Oystrick hledal u levé tyče Lokomotivu zcela volného Sekáče, Sanford však špičkou hokejku puk vypíchl.

34.

Bude se vylučovat, na trestnou lavici míří za vysokou hůl ALEXANDR ČERNIKOV.

34:25

Jaroslavl v oslabení vyrovnává na 1:1! Lev ve středním pásmu ztratil puk, obránce JEGOR JAKOVLEV jel s Apalkovem ve dvou na jednoho, stáhl si puk mezi kruhy, a i když si Vehanen na puk paží sáhl, puk propadl do brány.

Lev - Jaroslavl: Cingel a Averin
Lev - Jaroslavl: Cingel a Averin | Foto: CPA Eduard Erben
36.

Lev přesilovku nevyužil, Černikov je zpět na ledě.

38.

Lev si zahraje další přesilovku. Za faul loktem je vyloučen SERGEJ PLOTNIKOV.

39.

Lokomotiv měl v oslabení další obrovskou šanci na skóróvání, proti střele Petrova z levého kruhu se však stihl Vehanen včas přemístit.

38:47

Lev přesilovku využívá a bere si zpět vedení - 1:2. Hned z protiútoku jeli tři hráči Lva na dva obránce soupeře. NATHAN OYSTRICK přečíslení vyřešil střelou z mezikruží a trefil se přesně nad Sanfordovu vyrážečku. Asistenci u gólu si připsali Petr Vrána a Martin Thörnberg.

Lev Praha - Vladivostok (Gragnani, Oystrick)
Lev Praha - Vladivostok (Gragnani, Oystrick) | Foto: CPA Eduard Erben

Druhá třetina skončila. Lev ji začal náporem a zaslouženě se ujal vedení zásluhou kapitána Novotného. Lokomotiv měl poté šance na vyrovnání, toho však dosáhl ve 35. minutě paradoxně při přesilovce soupeře zásluhou gólu Jakovleva. V závěru třetiny však v přesilovce opět strhl vedení na stranu Lva Oystrick. Lev už je tak jedinou třetinu od postupu do finále play off soutěže.

41.

Začíná třetí třetina.

41.

Lokomotiv si hned na úvod třetiny zahraje přesilovku, za sekání je vyloučen MARTIN ŠEVC.

41.

Lokomotiv měl obrovskou šanci na vyrovnání. Odražený puk od zadního mantinelu přistál u levé tyče Vehanenovy brány u zcela volného Galimova, který si stihl stáhnout puk na forhend, pak ale trestuhodně přestřelil zcela prázdnou bránu Lva.

43.

Vehanen vyrazil ránu Holöse od modré před sebe, na puku leželo klubko hráčů, nakonec se však hráčům Lva povedlo vyhodit puk do bezpečí.

43.

Sotva se Ševc vrátil z trestné lavice, usedne na ní další hráč Lva. Za hákování je totiž vyloučen JIŘÍ SEKÁČ.

43.

Gorochovova pumelice od modré čáry končí na Vehanovu plastronu, finský gólman puk poté raději ukryl.

45.

Sekáč je na ledě, Lev se opět v oslabení ubránil, tentokrát toho soupeři příliš nedovolil.

46.

Petrov tečoval Višněvského nahození od modré, Vehanen však betonem puk vykopl.

48.

Lev měl velkou šanci na zvýšení svého vedení. Sekáč se ocitl po přihrávce Vrána za obranou Lokomotivu, bekhendovým blafákem však Sanforda nepřekonal.

48.

Následně se Sekáč opět zjevil sám před Sanfordem, ten však jeho teč betonem vykopl.

51.

Musatov se pokusil překonat Vehanena střelou zpoza obránce, finský gólman však vymrštěnou lapačkou puk skryl.

53.

Galimov natlačil za bránou Lva hlavou Ševce na mantinel, poté se před Vehanenem strhla mela, nejvíce aktivní byli Ridderwall s Ljubuškinem. Ševc pak odjel do kabin na šití s tržnou ranou na nose.

53.

Vyloučeni byli na 2+2 minuty za hrubost podle očekávání KALLE RIDDERWALL a ILJA LJUBUŠKIN. Bude se tak hrát v pěti na obou stranách.

54.

Lev měl obrovskou šanci na rozhodnutí zápasu. Holös udělal velkou chybu při rozehrávání puku ve vlastním obraném pásmu. Birner se natlačil před Sanforda, ten však nataženou paží proti jeho střele zasáhl.

53:43

Lokomotiv vyrovnává na 2:2! SERGEJ KOŇKOV zavezl puk do útočného pásma, Vladislav Kartajev mu vrátil puk mezi kruhy a Koňkov propálil Vehanena střelou mezi betony. Druhou asistenci si připsal Jonas Holös.

Lev - Jaroslavl: Apalkov a Novotný
Lev - Jaroslavl: Apalkov a Novotný | Foto: CPA Eduard Erben
55.

Sanford si poradil se střelou Němce od modré čáry i s následnou dorážkou Vrány.

57.

Na druhé straně si Vehanen poradil se střelou Kronwalla i střelou Galimova z pravého kruhu.

58.

Vrána se natlačil z pravé strany až před Sanforda, bekhendem jej však nepřekonal.

58.

Lev má velkou šanci na skórování. Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny byl vyloučen za hrubost MICHELIS REDLIHS.

60.

Lev měl dvě velké šance na postupový gól. Kapanen zůstal nejprve sám u levé tyče Sanforda, puk však špatně trefil a Sanford jej vykopl betonem. Následně skončila dělovka Němce od modré těsně nad bránou.

60.

Obrana Lokomotivu odolala velkému tlaku soupeře, Sanford si však poradil i s tvrdou ranou Němce z vrcholu pravého kruhu.

60.

Redlihs je zpět na ledě, Lokomotiv přesilovku soupeře přečkal bez úhony.

Třetí třetina skončila. I když měl Lev několik šancí na rozhodnutí zápasu, nevyužil je, naopak v 54. minutě vyrovnal střelou mezi Vehanenovy betony Koňkov. A protože Lev v závěru třetiny nevyužil další velké šance v přesilovce, musí se o vítězi rozhodnout v prodloužení.

Lev - Jaroslavl: Sprukts a Gragnani
Lev - Jaroslavl: Sprukts a Gragnani | Foto: CPA Eduard Erben
61.

Začíná první prodloužení.

61.

Koňkovova střela z mezikruží skončila těsně nad bránou.

62.

Platt vypálil zpoza obránce Němce, Vehanen si však poradil i s jeho následnou dorážkou.

63.

Další dva zásahy Vehanena, nejprve si poradil se střelou Petrova od mantinelu i s následnou dorážkou Jakovleva z předbrankového prostoru.

63.

Plotnikov se z levé strany natlačil až před Vehanena, střelou z velkého úhlu jej však nepřekonal.

66.

Sanford si poradil se střelou Řepíka a poté se stihl přesunout i proti dorážce Birnera.

67.

Holösovo nahození od modré čáry jen těsně minula pravou Vehanenovu tyč.

69.

Nyní si Sanford poradil se střelami Ridderwalla a poté i Birnera z vrcholu levého kruhu.

70.

Lokomotiv má velkou šanci na rozhodnutí zápasu. Po Plotnikovově vyjetí zpoza brány si mezi kruhy najel Averina, sám před Vehanenem však bekhendovým pokusem finského gólmana nepřekonal.

71.

Z pravého kruhu pálil z první Kapanen, Sanford však proti puku vymrštil lapačku.

74.

Po vhazování vystřelil hned z první z levého kruhu Řepík a jen těsně minul pravou tyč Sanfordovy brány.

74

Oystrickovo nahození od modré čáry sice Sanford příliš neviděl, přesto puk našel u své levé tyče a chytil jej do lapačky.

75.

Sanford si poradil i se švihem Ridderwalla ze středu levého kruhu.

77.

Vrána se uvolnil ve středním pásmu, vystřelil zpoza obránce, Sanford však vyrážečkou puk vytěsnil mimo bránu.

77.

Obrovská šance Lokomotivu na rozhodnutí zápasu. O'Byrne při rozehrávce za svou brankou ztratil puk, Platt jej předložil před bránu ke zcela volnému Redlihsovi. Vehanen však vyrazil jeho první pokus a vsedě i dorážku.

78.

Sanford zariskoval při rozehrávce za bránou, na poslední chvíli však svou hrubku napravil a puk odpálil do bezpečí.

79.

Další obrovská šance Lokomotivu na gól. Galimov se před Vehanen zjevil zcela sám, pokus o bekhendový blafák však přetáhl.

80.

Na druhé straně si poradil Sanford s tvrdou ránou Řepíka z levého kruhu.

80.

Další velká šance Lokomotivu na skórování. Petrov projel až před Vehanena, bekhendovým pokusem jej však nepřekonal.

79:45

Pouhých 15 sekund před koncem prodloužení rozhodl o vítězství Jaroslavle a prodloužení série SERGEJ PLOTNIKOV - 3:2! Jeho střelu z úhlu sice ještě Vehanen vyrazil, Plotnikov se ale dostal k dorážce a bekhendovou střelou prostřelil finského brankáře.

Za stavu 3:1 na zápasy pro Lev se série stěhuje do Prahy. Pátý zápas je na programu ve čtvrtek.

Tímto se s vámi loučím a u čtvrteční online reportáže z 5. zápasu se těším na shledanou.