Bude hrát Slovan extraligu? Budoucnost v KHL vyřeší v březnu

ČTK ČTK
6. 2. 2015 14:03
Otázka budoucnosti hokejistů Slovanu Bratislava a možnosti jeho dalšího působení v Kontinentální lize by se měla dořešit do konce března.
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava | Foto: Marek Vojtěch

Bratislava - Otázka budoucnosti hokejistů Slovanu Bratislava a možnosti jeho dalšího působení v Kontinentální lize by se měla dořešit do konce března. Na klubovém webu to uvedl generální manažer "belasých" Maroš Krajči.

Zareagoval tak na spekulace, které se objevily během tohoto týdne v ruských médiích. Podle nich skončí tradiční slovenský klub po sezoně v KHL a nebude v soutěži pokračovat z ekonomických důvodů. Vedení klubu ale zdůrazňuje, že jde o nepodložené spekulace.

"O naší budoucnosti v KHL se rozhodne do konce března. Pro nás všechny v klubu je prioritou, abychom jednu z nejlepších světových soutěží v Bratislavě udrželi i v příštích sezonách," prohlásil Krajči.

Jednou z variant dalšího osudu Slovanu - pokud by nevyšlo setrvání v KHL - by mohl být i vstup do české extraligy. Extraligový šéf Josef Řezníček potvrdil ČTK, že obě strany jsou v kontaktu, byť zatím jen informativním. Sám ale připomněl, že není jisté, zda Slovan v KHL opravdu skončí.

Řeší se finance

Slovan se této možnosti dosud nevzdal, dokonce se dočkal i pozitivních ohlasů ze strany vedení soutěže, které by rádo vidělo tým v KHL i nadále. Potřebuje ale zabezpečit financování klubu.

"Ze strany vedení KHL nám už celkem jasně tlumočili zájem na tom, aby Slovan byl součástí KHL i v dalších ročnících. Samozřejmě, že pro Slovan však stejně jako pro všechny ostatní kluby platí jasná pravidla podmiňující účast v soutěži, včetně finančního zabezpečení celé sezony a garancí," připomněl Krajči.

Sám ví, že nejde o snadný úkol. "KHL si můžeme dovolit hrát na solidní úrovni, to znamená takové, která bude nadále bavit náročné bratislavské a slovenské fanoušky, jen v takovém případě, pokud se nám podaří zabezpečit financování klubu. A to v současné složité ekonomické a politické atmosféře není vůbec jednoduché," připustil Krajči.

Přijde ruský akcionář?

Zástupci klubu by se měli v průběhu února setkat v Moskvě přímo s šéfem soutěže Dmitrijem Černyšenkem, o což zažádali již na přelomu roku. Schůzka by měla napovědět, zda Slovan nebude následovat český tým Lev Praha, který přes účast v loňském finále nesehnal dostatek financí na další pokračování v soutěži a do sezony přes pozici obhájce stříbra vůbec nenastoupil.

Variantou a vysvobozujícím řešením by mohl být prý i vstup ruského akcionáře do klubu. "Je to jedna z alternativ, jak zachovat KHL na Slovanu i pro další sezony," přitakal Krajči.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Největší tuzemský poskytovatel venkovní reklamy BigBoard spustil nový portál BigZoom. Nabízí ubytování a zážitky v Česku

Nový web vznikl transformací portálu Hyperslevy, který BigBoard ovládl loni. ČTK to řekli zástupci společnosti.

"BigZoom je výsledkem plánované transformace konceptu portálu Hyperslevy, který nahradil k 1. červnu. Veškeré vouchery na Hyperslevách ale samozřejmě zůstávají v platnosti a zákazníci je budou moci řádně vyčerpat," řekla ČTK mluvčí BigBoardu Pavlína Stránská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy