Brankář Vokoun se po dlouhé pauze vrátil na led

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 1. 2014 21:05
Brankář Pittsburghu Tomáš Vokoun je po dlouhé pauze připraven na návrat. Nehrál od začátku sezony, když se v září podrobil operaci kvůli problémům se srážlivostí krve.
Tomáše Vokouna úvodní trénink po dlouhé pauze viditelně bavil
Tomáše Vokouna úvodní trénink po dlouhé pauze viditelně bavil | Foto: facebook Pittsburghu Penguins

Praha - Tomáš Vokoun se dočkal. Sedmatřicetiletý gólman Pittsburghu se ve středu poprvé od zářijové operace kvůli problémům se srážlivostí krve objevil při tréninku na ledě.

Vokoun si na ploše haly Consol Energy Center odbyl přibližně 45 minut pouze s trenérem brankářů Mikem Balesem.

Dvojnásobný mistr světa a bronzový medailista z olympijských her v Turíně především bruslil a procvičoval práci s holí.

"Tenhle první krok je pro Tomáše hodně povzbuzující. Snad dostaneme svolení od lékaře a při jeho návratu se posuneme zase o něco dopředu," řekl v úterý kouč Dan Bylsma.

Pokus o návrat

Nyní bude český gólman, který už týden nebere léky na ředění krve, čekat na výsledky lékařské prohlídky. Pokud jeho krevní hodnoty budou v normě, bude moci čelit střelám.

"Jde o dlouhou cestu a on má ještě velký kus před sebou," uvedl Bylsma k dalším prognózám.

Vokoun byl kvůli krevní sraženině v ohrožení života a po operaci nevyloučil, že by ho zdravotní problémy mohly donutit skončit s hokejem. Zároveň však počítal s tím, že se po třech až šesti měsících pokusí do branky vrátit a podle svého stavu se pak rozhodne, co dál.

"Vždycky jsem řadil své zdraví nade vše. Jsem připravený na nejhorší scénář. Ten nejlepší je, že léčení půjde dobře a já se rozhodnu, jestli budu hrát, nebo ne," řekl Vokoun v prosinci serveru NHL.com.

S Pittsburghem má smlouvu do konce sezony. V té předchozí kryl záda Marcu-Andremu Fleurymu, od něhož převzal v play off roli jedničky. Při Vokounově absenci vytvořil Fleury dvojici s nováčkem Jeffem Zatkoffem.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy