Bednář si oddechl: Konečně jsme hráli naplno od první minuty

ČTK ČTK
5. 12. 2013 22:33
Hokejový útočník Jaroslav Bednář ukončil sedmizápasové čekání na gól a po stejné době se dočkala výhry i Slavia.
Jaroslav Bednář se konečně prosadil a Slavia i díky němu ukončila sérii sedmi porážek v řadě.
Jaroslav Bednář se konečně prosadil a Slavia i díky němu ukončila sérii sedmi porážek v řadě. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejový útočník Jaroslav Bednář ukončil sedmizápasové čekání na gól a po stejné době se dočkala výhry i Slavia. Klíčový hráč Pražanů byl zároveň nejvytíženějším hráčem utkání, hrál ve dvou formacích a na ledě strávil v součtu nadprůměrných 28:08 minut.

"Cítil jsem se dobře. Já mám tohle rád. V Omsku jsem po návratu z Ameriky taky hrál dvojité střídání, ve Slavii před pěti lety taky. Vyhovuje mi to," řekl Bednář, který absolvoval podle statistik 43 střídání. "Jde o to rozfázovat si střídání a nebýt na ledě moc dlouho, aby se člověk nezavařil," uvedl.

Bednář: Všechno je o hlavě

Slavia čekala na výhru v normální hrací doby od konce října, naposledy uspěla před jedenácti zápasy v Pardubicích. Tentokrát ale od začátku bojovala a soupeře přehrávala.

"Vše je o hlavách. A jak je vidět, tak se tady musí zvýšit hlas. Růža (Vladimír Růžička) byl dnes konečně ve své kůži a mužstvo vyburcoval natolik, že jsme nepolevili. Byly tam momenty, kdy jsme zaváhali, ale jinak jsme je k ničemu moc nepustili. Ještě jsme měli sami mraky šancí, já měl další tři tutovky," podotkl Bednář, který ocenil výkon brankáře Komety Marka Čiliaka. "Chytal výborně," řekl.

Stejně jako kouč Růžička si i Bednář pochvaloval, že Slavia konečně hrála 'svůj' hokej. "Už to byla načase. Bylo to o něčem jiném než v předešlých zápasech a člověka to hned jinak baví. To bylo to, co nám chybělo. Nasazení," řekl Bednář.

"Tentokrát jsme hráli hned od začátku naplno"

"Hráli jsme od první minuty. Většinou začneme hrát až ve třetí třetině, kdy prohráváme o dva góly. Aby se neřeklo, začneme tam lítat a srážet se. Čtyřicet minut je to ale o ničem. Musí se na to důrazně dbát. Mužstvo má kvalitu na to, aby hrálo jako dnes. Bojovně a s nasazením," podotkl Bednář

Ten zároveň hned poukázal na fakt, že Slavia nemá hráče na to, aby hrála ofenzivní a technický hokej jako například Sparta nebo Třinec. Bednář otevřel ve čtvrté minutě skóre a protože Slavia vyhrála 3:0, připsal si proti Kometě druhý vítězný gól. Bezprostředně po jeho vstřelení si ale myslel, že nebude platit. Čiliak totiž při zákroku posunul branku.

"Abych řekl pravdu, tak jsem si myslel, že gól nebude platit. Viděl jsem v televizi gól Buchteleho ze Sparty v Třinci, kterému rozhodčí neuznali penaltu, tak jsem si myslel, že to bude stejný moment. Nevšiml jsem si, v jakém momentu šla branka ven. Jestli byl už puk v brance nebo ne," vysvětlil své obavy o regulérnosti svého zásahu.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Další zprávy