Bartek: Snad nás výhra nad Spartou nakopne

ČTK ČTK
14. 12. 2013 6:30
Útočník Martin Bartek hodnotí vítězství Liberce nad suverénní Spartou.
Tento souboj sice Bartek s Pilařem prohrál, jinak si ale Liberec podruhé v sezóně vyšlápl na sparťanského suveréna.
Tento souboj sice Bartek s Pilařem prohrál, jinak si ale Liberec podruhé v sezóně vyšlápl na sparťanského suveréna. | Foto: CPA Eduard Erben

Liberec - Parádní večer prožil v duelu se Spartou liberecký útočník Martin Bartek. Slovenský střelec se v utkání blýsknul dvěma góly a stejným počtem asistencí a měl tak hlavní zásluhu na překvapivém libereckém vítězství 5:2. Více než osobní statistiky však Bartka těšil týmový výkon.

"Velice nám pomohla první třetina, kdy jsme dokázali dát dvě branky v rychlém sledu. Chtěli jsme do utkání hlavně dobře vstoupit, Sparta má totiž obrovskou sílu a když ji pustíte do vedení, tak se to těžko dotahuje. Myslím, že se nám to podařilo," řekl po utkání novinářům Bartek.

"Bylo dobře, že nezvládli vyrovnat"

"Ve druhé třetině nás trochu zmáčkli, ale podařilo se nám ubránit stav 2:1. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme bránit střední pásmo a také se nám podařilo využít přesilovky, které nakonec rozhodly. Podali jsme velice dobrý výkon a vítězství si zasloužili," chválil hru svého týmu slovenský kanonýr.

Bartek měl být při vynucené absenci kapitána Petra Nedvěda největší ofenzivní silou Bílých Tygrů a svou úlohu splnil dokonale. V utkání zaznamenal čtyři body a v klubovém bodování se díky tomu dostal právě před něho. Neopomněl však vyzdvihnout přínos svých spoluhráčů z útočné formace.

Bartek pochválil i parťáky ze své útočné letky

"Už delší dobu nastupuji s Bulíkem a Víškem a myslím, že nám to spolu docela jde. Já a Tomáš Bulík hrajeme hlavně dopředu, Honza Víšek má spíše defenzivní úkoly. Hraje se nám spolu dobře, nějaké branky jsme dali," řekl spokojeně rodák ze Zvolena.

Liberec tentokrát předvedl diametrálně odlišný výkon než v minulém utkání v Litvínově, kde utržil debakl 3:8 a Spartu dokázal porazit podruhé ze tří vzájemných zápasů.

"Za utkáním v Litvínově jsme udělali tlustou čáru. Tam se nám nepodařil začátek, byli jsme nedisciplinovaní a za sedm minut bylo prakticky po zápase. Dnes jsme do zápasu šli odhodlaní urvat body, protože naše postavení v tabulce není dobré," vysvětloval liberecký kanonýr.

"Snad nám výhra nad Spartou pomůže psychicky"

"Síla v týmu určitě je, dokážeme porazit Třinec, Plzeň nebo Spartu. Nejsme však schopni udělat nějakou šňůru výher, která by nás katapultovala výše," bilancoval účastník letošního mistrovství světa. "Je před námi však ještě téměř polovina sezony, takže věřím, že půjdeme nahoru," přál si Bartek.

Severočechy čeká další zápas v neděli v Brně a Bartek věří, že vítězství nad Spartou týmu pomůže psychicky a z moravské metropole si odveze nějaký bod.

"Snad nám dnešní výhra pomůže. Je potřeba vozit nějaké body i z venkovních stadionů, musíme se však vyvarovat zbytečných vyloučení, která nás hlavně při zápasech venku trápí. Když se nám to povede, budeme úspěšní," věří Bartek.

 

Právě se děje

Další zprávy