Evropa versus USA . Šampionáty dvou krasobruslařských světů

Evropa versus USA . Šampionáty dvou krasobruslařských světů
Česká dvojice Alexandra Herbriková a Rudy Halmaert na ME nezklamala, obsadila třináctou příčku.
Partnerka z německé dvojice letí do výšky...
... podobně jako Taťjana Volosožarová, která s partnerem Maximem Traňkovem vyhrála krátký program. (ME v Sheffieldu)
Volná jízda italského páru Stefania Bertonová a Ondrej Hotarek (ME v Sheffieldu).
Foto: Reuters
Reuters Reuters
27. 1. 2012 10:54

Zatímco evropské krasobruslení sleduje v posledních dnech ME v britském Sheffieldu, za oceánem začal národní šampionát USA. Na obou nechybí dramatické situace, zejména v klání sportovních dvojic.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volný má zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu, potvrdila sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih v úterý potvrdila sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy