Plzeň pokračuje ve vítězné přípravě, vyhrály i další ligové kluby

29. 6. 2024 14:28
Fotbalisté Plzně rozdrtili Lafnitz 6:0 a vyhráli i třetí zápas letní přípravy. Hattrickem se blýskla nová posila Viktorie Christophe Kabongo. Zvítězily i Teplice, České Budějovice a Dukla Praha, naopak Slovácko podlehlo druholigovému Brnu 0:1.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Liška

Český mládežnický reprezentant Kabongo naskočil proti Lafnitzu na druhý poločas a připsal si první branky v plzeňském dresu. Celek z druhé rakouské ligy je po loňském příchodu nových majitelů do Viktorie jejím partnerským klubem.

České Budějovice si zastřílely a druholigový Žižkov rozdrtily 7:1. Dva góly dal Pavel Osmančík. Jihočeši, kteří se v uplynulé sezoně zachránili v nejvyšší soutěži až v baráži, v utkání vyzkoušeli několik nových tváří ze zahraničí.

Dukla vyhrála i druhý zápas letní přípravy. O vítězství ligového nováčka 1:0 nad Banskou Bystricí rozhodl minutu před koncem po velké chybě v soupeřově obraně z dorážky Jakub Zeronik.

Tepličtí díky dvěma gólům v prvním poločase vyhráli ve Vlašimi 2:0, naopak Slovácko proti jinému druholigovému týmu Zbrojovce Brno roli favorita nepotvrdilo. Tým z Uherského Hradiště nasadil několik posil, přesto v ofenzivě selhal a v závěru inkasoval.

Přípravná fotbalová utkání:

Viktoria Plzeň - Lafnitz (Rak.) 6:0 (1:0)

Branky: 49., 65. a 79. Kabongo, 3. Vydra, 52. Mosquera, 63. Bello.

Sestava Plzně - I. poločas: Tvrdoň - Dweh, Séne, Jemelka - Kopic, Kalvach, Sojka, Souaré - Vydra, Slončík - Vašulín. II. poločas: Tvrdoň - Míka, Dweh, Jemelka - Jirka, Kalvach, Panoš, Cadu - Bello, Mosquera - Kabongo. Trenér: Koubek

Vlašim - FK Teplice 0:2 (0:2)

Branky: 32. Radosta, 42. Horský.

Sestava Teplic - I. poločas: Čechal - Radosta, Cykalo, Kričfaluši, Švanda - Bílek, Havelka, Emmer - Horský, Vachoušek, Zsigmond. II. poločas: Němeček - Harušťák, Mičevič, Audinis, Hora - Radosta, Trubač, Jukl, Bzura - Vachoušek, Svatek. Trenér: Frťala.

1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

Branka: 86. Kronus.

Sestava Slovácka - I. poločas: Heča - Blahút, Hofmann, Vaško, Sinjavskij - Kozák, Křišťan, Trávník, De Azevedo - Vecheta, Cicilia. II. poločas: Fryšták - Reinberk, Souček, Holásek, Sinjavskij (60. Doski) - Novotný, Kohút - Okoromi, Havlík, Juroška - Kvasina. Trenér: West.

Dukla Praha - Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Branka: 89. Zeronik.

Sestava Dukly - I. poločas: Šťovíček - Vondrášek, Hašek, Peterka, Doda - Moulis, Hora, Kozma, Ferreira - Mešanovič, Matějka. II. poločas: Spilka - Ludvíček, Holiš, Jeřábek, Matoušek - Šebrle, Lehký, Barac, Zeronik - Špatenka, Osuagwu. Trenér: P. Rada.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 7:1 (3:0)

Branky: 81. a 89. Osmančík, 11. Tranziska, 28. Suchan, 45. Šigut, 62. Čermák z pen., 66. Nikl - 75. Sodoma.

Sestava Č. Budějovic - I. poločas: Köstenbauer - Kotula, Havel, Keckeisen, Trummer - Mintongo, Suchan, Zíka - Šigut, Tranziska, Ogiomade. II. poločas: Janáček - Atemona, Čoudek, Novák, Nikl - Skalák, Hubínek, Čermák - Hora, Ondrášek, Osmančík. Trenér: Lerch.