Zuňiga: Neymara jsem zranit nechtěl. Vše prověří FIFA

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 5. 7. 2014 10:47
Zdroj foto: Reuters Zdroj foto: Reuters
Kolumbijský obránce Juan Camilo Zúňiga odmítl, že by v pátečním čtvrtfinále mistrovství světa s Brazílií chtěl úmyslně zranit domácího útočníka Neymara.
Faul Kolumbijce Juana Camila Zúňigy, kterým závěru utkání nešetrně trefil Brazilce Neymara kolenem do zad, zlomil mu bederní obratel a předčasně mu ukončil šampionát. | Video: youtube.com

Fortaleza - Kolumbijský obránce Juan Camilo Zúňiga odmítl, že by v pátečním čtvrtfinále mistrovství světa s Brazílií chtěl úmyslně zranit domácího útočníka Neymara.

Klíčového fotbalistu "Kanárků" v závěru utkání při souboji nešetrně trefil kolenem do zad, zlomil mu bederní obratel a předčasně mu ukončil šampionát. Dnes mu zaslal omluvný dopis.

"Byl to normální pohyb, snažil jsem se ho stínovat. Nemyslel jsem na to, že ho zraním," popsal Zuňiga v rozhovoru s novináři svůj ostrý zákrok z 87. minuty, za který nebyl karetně potrestán.

"Na hřišti hájím dres a barvy své země. Nečekal jsem, že mu zlomím obratel. Je to skvělý talent pro Brazílii i celý svět," přidal osmadvacetiletý bek.

Zuňiga se chce za Neymara modlit

Souboj jihoamerických rivalů ve Fortaleze byl od začátku hodně vypjatý. Soupeři dohromady spáchali 54 faulů, ale španělský rozhodčí Carlos Velasco Carballo udělil jen čtyři žluté karty.

Zranění Neymara si sice podle týmového lékaře nevyžádá operační zákrok, ale hvězdný útočník Barcelony, který si na turnaji připsal čtyři góly a jednu asistenci, musí mít několik dní naprostý klid a léčit se bude asi čtyři týdny. Přijde tak o semifinále s Německem i případné finále či zápas o třetí místo.

"Doufám, že to nebude něco vážného, pojďme se modlit k Bohu, aby mu bylo brzo lépe," popřál Neymarovi Zúňiga.

Brazilský kapitán Thiago Silva věří, že šlo jen o nešťastnou náhodu. "Zúňiga není špatný chlap. Jen v tu chvíli nebyl moc opatrný. Neměl do něj tak vletět, ale faulovat jiným způsobem," uvedl stoper Paris. St. Germain.

Zúňiga se kvůli svému zákroku na zřejmě nejoblíbenějšího domácího fotbalistu stal terčem brazilských fanoušků. Někteří z nich ho na sociálních sítích rasisticky uráželi nebo mu dokonce vyhrožovali smrtí.

Zákrok prověří FIFA

Jak uvedl brazilský list O Estadao, FIFA se dnes bude Zúňigovým zákrokem zabývat. Federace bude zkoumat, zda šlo od Zúňigy o faul, či o nešťastnou náhodu. Rozhodčí Carlos Velasco Carballo totiž zákrok neposoudil jako nedovolený.

Mluvčí mezinárodní federace listu řekla, že po důkladném prozkoumání záběrů z incidentu rozhodne disciplinární komise o případném dalším postupu. Zúňigovi také hrozí žaloba od Brazilské fotbalové federace, jež naznačila, že tuto možnost zvažuje.

 

Právě se děje

Další zprávy