reklama
 
 

Zranění? Ne. Čiliče trápil ve finále obyčejný puchýř. Kvůli němu se na lavičce rozplakal

16. 7. 2017
Marin Čilič neměl ve finále Wimbledonu proti Rogeru Federerovi nejmenší nárok. Také kvůli puchýři na noze, který ho trápil, se na lavičce rozplakal.

Londýn - Bolestivý puchýř na noze omezoval tenistu Marina Čiliče ve finále Wimbledonu. I proto Chorvat prohrál v boji o titul na londýnské trávě s favorizovaným Švýcarem Rogerem Federerem jasně ve třech setech.

"Stalo se to, bohužel, v nejhorší možný okamžik. Puchýř byl ošklivý, bolestivý. Prostě smůla, že se to stalo zrovna dnes," litoval osmadvacetiletý Čilič.

Chodidlo levé nohy si nechal převázat za stavu 0:3 ve druhém setu. Na lavičce se v tu chvíli najednou rozplakal. Slzy mu ale netekly kvůli bolesti. "Došlo mi, že nejsem schopen předvést svůj nejlepší tenis v tak velkém utkání. Bylo těžké se s tím emočně vyrovnat, proto to šlo ven. Tolik jsem tomu v přípravě obětoval," řekl.

Ve třetí sadě se sice zdálo, že začíná hrát lépe, ale puchýř ho do potřebného maxima nepustil. "Pořád jsem cítil bolest a nebyl jsem schopen třeba rychle reagovat, změnit náhle směr pohybu. V tom mě to omezovalo," vysvětlil Čilič.

Zranění rozptylovalo také jeho koncentraci. Uvědomoval si, že Federerovi v takovém stavu nedokáže konkurovat. "Že nemám moc šanci vyhrát. Nemohl jsem se odrazit a dobře podávat. Bylo těžké se s tím vyrovnat," řekl Čilič.

autor: ČTK | 16. 7. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama