VIDEO Zoufalý Hamburk, Drobný dostal od Bayernu osm gólů

Aktualizováno 14. 2. 2015 20:33
Fotbalový brankář Jaroslav Drobný v 21. kole německé ligy osmkrát inkasoval a s Hamburkem prohrál na hřišti lídra tabulky Bayernu Mnichov 0:8.
Prohlédněte si všech osm branek, které dostal brankář Hamburku Jaroslav Drobný. | Video: YouTube

Berlín - Fotbalový brankář Jaroslav Drobný v 21. kole německé ligy osmkrát inkasoval a s Hamburkem prohrál na hřišti lídra tabulky Bayernu Mnichov 0:8. Podruhé v sezoně se mezi střelce zapsal obránce Theodor Gebre Selassie, který přispěl k vítězství Brém 3:2 nad Augsburgem.

Pohromu nastartovala penalta

Drobný naposledy v lize udržel proti obhájci titulu Bayernu čisté konto, tentokrát o něj však přišel už ve 21. minutě, kdy ho z pokutového kopu překonal Thomas Müller. Vzápětí přidal druhou branku Mario Götze a svěřenci kouče Pepa Guardioly rozjeli tradiční ofenzivní představení.

Před přestávkou a těsně po ní se prosadil Arjen Robben, který se dělí se čtrnácti brankami o vedení v tabulce střelců s Alexanderem Meierem z Frankfurtu. Další góly do sítě českého brankáře přidali znovu Müller a Götze, zbývající zásahy obstarali Robert Lewandowski a Franck Ribéry.

Gebre Selassie dal gól hlavou

Obránce Gebre Selassie se trefil hlavou po rohovém kopu Zlatka Junuzovice v poslední minutě první půle domácího duelu Werderu s Augsburgem, kdy zvyšoval na 3:1. Jeho gól byl nakonec vítězný, protože po přestávce snížil Tobias Werner na konečných 2:3.

Bayernu zůstalo osmibodové vedení v tabulce, i když druhý Wolfsburg v málo vídané přestřelce v Leverkusenu málem ztratil. Na hřišti Bayeru vedl po půlhodině 3:0, po poločase však zaznamenal Korejec Son Hung-min hattrick a Karim Bellarabi srovnal na 4:4. Až v nastavení přidal svůj už čtvrtý gól v utkání Bas Dost a rozhodl o výhře "Vlků" 5:4.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Bayern Mnichov - Hamburk 8:0 (21. z pen. a 55. Müller, 23. a 89. Götze, 36. a 47. Robben, 56. Lewandowski, 69. Ribéry), Brémy - Augsburg 3:2 (16. Lukimya-Mulongoti, 23. Di Santo z pen., 45. Gebre Selassie - 21. Klavan, 79. Werner), Hoffenheim - Stuttgart 2:1 (30. Firmino, 90.+3 Rudy - 39. Sakai), Leverkusen - Wolfsburg 4:5 (57., 62. a 67. Son Hung-min, 72. Bellarabi - 6., 29., 63. a 90.+4 Dost, 17. Naldo), Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 1:0(90.+1 Xhaka), Eintracht Frankfurt - Schalke 1:0 (64. Piazon).

1. Bayern Mnichov 21 16 4 1 53:9 52
2. Wolfsburg 21 13 5 3 46:23 44
3. Mönchengladbach 21 10 6 5 28:17 36
4. Schalke 21 10 4 7 31:23 34
5. Augsburg 21 11 1 9 30:27 34
6. Leverkusen 21 8 8 5 34:27 32
7. Hoffenheim 21 8 5 8 33:34 29
8. Brémy 21 8 5 8 35:43 29